Kadınlar doğumdan sonra daha zeki oluyor!

Başlatan Balböceği, 18 Aralık , 2009, 22:01:01

« önceki - sonraki »

Balböceği

Araştırmalar hamilelik sırasında zihinsel güçlerinde bir düşüş yaşasalar da doğum sonrasında kadınların beyin fonksiyonlarının çok daha iyi çalıştığını ortaya koydu.

Richmond Üniversitesi Sinirbilim Profesörü Craig Kinsley hamilelerin belli bir fonksiyon kaybı yaşadıkları için gebelik boyunca "bebek beyni"denilen bir sürece girdiğini söyledi. "Fakat bu karşılarına çıkacak yeni durumlar ve ihtiyaçlarla baş edebilmek için beyinlerinin annelik için kendisini yeniden programlamasından kaynaklanıyor" diye de ekledi.

AİLE SAHİPLERİNİ SEÇİN

Prof. Kinsley meydana gelen değişimlerin hayatlarının geri kalanı boyunca devam edebileceğini kavramsal yeteneklerini geliştirdiğini ve anneleri dejeneratif hastalıklardan koruduğunu söyledi. Hatta işverenlere ayrımcılık yapmak yerine aile sahibi kadınları tercih etmeleri tavsiyesinde bulundu. Gebelik süresince kadınların sık sık hafıza ve mantık yürütmede problem yaşadıkları bildiriliyor.

YENİ BECERİLER

Ancak Prof. Kinsley ve meslektaşları ise bu sürecin geçici olduğunu ve sonrasında tam tersine fayda sağladığını söylüyor. Hatta Prof. Kinsley anne olan ve olmayan hayvanların beyinlerinde yaptığı incelemeler sonucunda anne olanların beyninde yeni becerilerden kaynaklanan fiziksel bir değişme olduğunu gözlemledi.

BEYİN HÜCRELERİ BÜYÜYOR

Özellikle ebeveynlikle ilgisi bulunan beyin hücrelerinin büyüdüğünü ve diğer hücrelerle artan bir etkileşime girdiğini ortaya çıkardı. Bu durum daha iyi bir hesaplama kapasitesi sağlıyor. Bunun dışında bilimadamı anne olan canlıların kendisi tarafından "annelik devreleri" diye adlandırılan yeni bir grup beyin hücresi geliştirdiklerini iddia etti..

ilginc  ::)

DER!N

< ESLAL >

vallahi uykusuzluktan akıl,fikir kalmadı  :sad1:

bu teori bebekleri uslu anneler için olsa gerek  :icon_scratch:

KUŞKULU

Alıntı yapılan: ezoo - 10 Ocak , 2010, 19:47:47

kesinlikle :ehi:

Demet_dk

bencede  :icon_thumright:

fıstık

kesinlikle katılıyorum

neslihan

katılıyorum varolan zeka mıda kaybettim ben

çağınım

kesinlikle katılıyorum uykusuzluktan akıl kalmıyo insanda olanda gidiyo yorgunluktan  :laughing7:

Angel

:k06:

ben hamilelikte cok unutkandim , emreyi dogurduktan sonra dahada bir unutkan oldum gitti   ::)  cok unutkan oldum cook   :honk:

börtüm_böceğim

anketler ortaya koyuyor ki kadınlar doğurduktan sonra daha unutkan ve beynini kullanamıyor oluyor):)) ben de öle oldum çünkü :muzz:
yeryüzünde pişman olunmayacak tekşey varlığın annecim...

elanaamber

valla daha zeki olduğumu düşünmüyorum daha unutkan daha dikkatsiz daha sabırlı daha uykusuz daha yorgun daha kıskanç daha iştahlı daha daha daha bir çok şey var.......fakat bebeğiniz herşeyiniz ve hiçbirşeyin önemi yok ondan sonraa

börtüm_böceğim

oyyy oyy oy balım gelmiş:)) evet sonuç olarak ortaya şu çıkıyor ki doğum sonrasının 2 faydası var sabır artması ve evlat sevdası:)) çok da akıllı olmaya gerek yok yani:))   :cildir:

Balböceği

Alıntı yapılan: börtüm_böceğim - 28 Ocak , 2010, 14:00:38
anketler ortaya koyuyor ki kadınlar doğurduktan sonra daha unutkan ve beynini kullanamıyor oluyor):)) ben de öle oldum çünkü :muzz:
bende evlendikten sonra oldum  :ehi: :ehi:

börtüm_böceğim

haklısın ama aslında daha zeki oldukları da doğru olabilir çünkü aklı olan evlenir mi diyebiliyorum  :hieyt:

βαlκιz

zeki oldummu acabaa  ::) kocama sormam lazım  :ehi: :ehi:
çok unutkan oldum ama
kumanda buzdolabından yada telefonum gardolaptan çıkabiliyoo  :toothy10: :toothy10:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: