hanımlar kızımın doğum günü için değişik tarifler arıyorum

Başlatan fbetuly, 14 Aralık , 2009, 16:48:45

« önceki - sonraki »

fbetuly

18ocakta kızım 4 yaşını dolduruyo ,değişik güzel ve kolay tariflerinizi bekliyorum :aferin:

βαlκιz

aaaaa 18 ocakta bizimde doğum günümüz varr 1 yaşına giriyo paşalarımmm  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: bende burdan gördüm bikaç tariff onları yapıcammm birileriylee tek başıma yapamam  :k06: :k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

msn kadın da bayatlamayan poğaça tarifi var şimdi yaptım
bakalım güzel olacak mı yazarım buraya
bide pembe kurabiye tarifi var hem malzemeler kolay hemde şekli güzel bi bakın bence

http://kadin.tr.msn.com/yemektarifleri/article.aspx?cp-documentid=151335095

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

fbetuly

tesadüfe bak  :basardim:ne güzel,fikir alışverişi yapalım işte mesela pastayı nasıl düşünüyorsun kendinmi yapıcaksın hazırmı alıcaksın?
bu arada poğaça ya bakıcam çok sağolun tarif için :muzz:

βαlκιz

pasta hem yapılcak hem hazırda alıncak ben yapmıycam ama degişik şeyler bulunca yazarız buraya  ;D

tweety0555

ben tatlı tarıfı  yazabılırım bırı kedıdıllı dıgerı kadayıflı tabııkı ıstesen...

βαlκιz

βαlκιz

içli köfte
    yarım kılo kıyma
bır bas sogan
1 yemek kasıgı bıber salcası
kırmızı bıber kekık ve tuz ve cevız bu ıc harcı
hamuru ıcın
yarım kg koftelık bulgur
yarım kasık salca yarım sogan
1 tane yumurta
1 kase ırmık ve 1 su bardagı un
           once kıymayı kavurup soganı dograyın sonra salcısı ve bahartalrı en son cevızı atın yag olarak bıraz zeytın yagı bıraz margarın kullanıyorum ben
bulgurun ustune soganı dograyıp ıslatıp yogurun sonra dıger mlazemelerı katıp hamurundan parcalar alıp ıcını oyun harctan bır kasık kıyma koyun ve kapatın sonra kaynamıs suda haslayıp afıyetle yıyın  :hungry: :hungry: :hungry:

βαlκιz

mercimek köftesi
    malzemeler

2 subardağı mercimek ( kırmızı )
4 subardağı ince bulgur
1 kaşık biber salçası
1 demet maydanoz
yarım demet yeşil soğan
1 orta boy kuru soğan
limon , tuz
kızmızı mercimeği üzerini 3,4 parmak geçecek kadar suyla iyice haşlayın , lapa kıvamında,( pişerken suyunu çekerse birazdaha su ekleyin ) piştikten sonra altını kapatıp bulguru ekleyip tencerin kapağını kapatın ve kısır yaparken olduğu gibi bulgurun şişmesini bekleyin, ayrı bir yerde kuru soğanı küçük küçük doprayın ve biraz sıvı yağla çok hafif kavurun ( soğanlar yumuşayıncaya kadar ama sakın kızarmasın ) bunuda tamamladıktan sonra diğer yeşillikleride ince ince doğrayın ve hepsini yoğuracağınız bir kaba alın, üzerine tuzunu , severseniz kırmzı pul biber ve bir limon suyunu ilave edip iyice yoğurun , sonrada elinizle şekil verin, marul ve limonla birlikte afiyetle götürün

:hungry: :hungry: :hungry:

βαlκιz

Un kurabiyesi
    250 gr margarin (oda sıcaklığında yumuşatılmış)
-1 kahve fincanı sıvı yağ
-3 yemek kaşığı pudra şekeri
-4 yemek kaşığı buğday nişastası
-1 paket vanilya
-4 su bardağı un

*Margarin, sıvıyağ, pudra şekeri ve nişastayı bir kabın içinde mikser yardımıyla çırpın. Krema kıvamına gelince içine vanilyayı katıp karıştırın.
*Bu aşamada elinizle yoğurmaya başlayın ve yavaş yavaş un ilave edin. Unun tamamını kattığınızda görüntüsü kırıntı gibi olmasına karşın elinizle rahatlıkla şekil verilebilir bir hal almış oluyor.
*İstediğin şekilde şekillendir ve yağlı kağıt serdiğin tepsiye yerleştirin.
*Önceden ısıtılmış 150 derece fırında 35-40 dk. pişirin. Kurabiyelerin altları pembeleşmeye başladığında pişmiş oluyor. Fırından çıkardığınız kurabiyelerin üzerine pudra şekeri serperek soğumaya bırakın.

:hungry: :hungry: :hungry:

tweety0555

ılkı kedı dılı alıyrosun snra onları borcama dızıyorsun..muhallebıı uste onun ustune muz ve kvı parcalrı tekrar kedı dılı tekrar muhallebı ve cıolata sosu..bu tarıfe bayııyorlar..
muallebı  kılo sut 4 fıncan un 3 fıncan seker sonrada vanılya bıraz margarın katıyorsun...sonra mıkserle cırparak buz gıbı yapıyorsun ıcıne toz kremsantı eklıyorsun...

ıkıcısı yarım kılo kadayıfı tencereye koyup ıkı kasık seker ve bol tereyagında kahverengı olana kadar karıstırıyorsun yanlız buraı bıraz zor oluyor...
sonrada aynı muhallebıyı kullnabılırsın alt kta muhallebı sonra kadayıf gene muhallebı en uste o kadayıf tekrardan...

βαlκιz

şu kedi dilli tarifi yemekteyizde yapmışlardı galibaaa  :D tarifler için sağol

fbetuly

tarifler için sağolun,kadayıflı muhallebi harika oluyo denemiştim bi kaç kez,ben bide muhallebisine bi paket hazır krema koyuyorum tavsiye ederim.. :hungry:bak sabah sabah canım çektiiii :-ooo

βαlκιz