29 Nisan , 2024, 06:12:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kolay ve çabuk makyaj önerileri

Başlatan Balböceği, 25 Kasım , 2009, 16:23:26

« önceki - sonraki »

Balböceği

Aniden çıkan randevunuz için hazırlanmaya yeterince vaktiniz yok ve siz henüz makyaj bile yapmadınız... İki ayağınız bir pabuca girmesin, sakin olun, bizi dinleyin.

Ten

Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarında bir makyaj altı sürün. Göz altlarınızda morluklar, yüzünüzde sivilce ve kızarıklıklar varsa mutlaka bir kapatıcı kullanın. Rengi cildinizden bir ya da iki ton açık olmalı.

Kapatıcıyı parmaklarınızla cildinize iyice yedirin.

Fondöteninizi uygulayın. Fondöten rengini cildinizle aynı tonda veya yarım ton daha açık seçin.

Büyük bir fırça ile pudranızı ve allığınızı sürün.

Göz

Üst göz kapağınızın tamamına göz farını sürün.

Gözleriniz koyu renk ise ideal far renkleriniz bej ve sedef tonlarıdır. Açık renk gözlerde her renk rahatlıkla kullanılabilir. Gri, siyah ve kahverengi derin bir bakış; mavi ve yeşil tonları ise daha genç bir görünüm verir.

Gözleriniz büyükse göz içine, küçükse kirpik diplerinden kalem çekin. Pamuklu çubuk ile çizgiyi dağıtıp gölgelendirin.

Kirpiklerinizi tarayın ve iki kat rimel sürün.

Dudak

Dudak kalemi kullanıyorsanız, rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çevreleyin.

Fırça ile rujunuzu sürün. Dudaklarınızın tam ortasına bir parça parlatıcı ekleyin.

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

»-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

βαlκιz

makjay yapmadım için kolay olmuş olmamış önemli degil zaten uyandımda yüzümü yıkar yıkmaz göz makyajımı yaparımm acil biyere gidersek yapmaya gerek kalmıyoo  :k06: :k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

balkizim ciddimisin hergunmmu gozmakyaji yapiyonnn  ???

βαlκιz

evet alışkanlık olduu duramıyom yapmadan yani göz kalemi sürcem mutlaka  ;D ;D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

valla brawo gel tebrik edip opcemmm kiz o ne olaaa  :opucuk:
bende kendimi vurdum yerden yereeee anca zor bakiyom sagligimaaa  :ehi: :ehi:

мiŁenα.

bende severdım bekarken yapardım herun ama sımdı yaomıyorum

:love9: :love7: :love9:

Balböceği

ZyNp

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 26 Kasım , 2009, 14:11:09
evet alışkanlık olduu duramıyom yapmadan yani göz kalemi sürcem mutlaka  ;D ;D
[/quote

AYNEN BENDE ASLA DURAMIYORUM KALEM VE RUMEL SÜRMEDEN HASTA GIBI HISSEDIYORUM SURMEDIGIM ZAMAN :)

Balböceği

♥ღвüşяαღ♥

çok özel günlerdeee yaparım onun dışında ewde sürmem ammaaannnn sanki vakit mi kalıoo :k06: :k06:

ponçik

ben de göz kalemi kullanmayı çok seviyorum , işyerimde hergün yaparım ama makyaj yapmasam bile illaki yeşil göz kalemimi ve kahverengi rimelimi sürerim , ruju bi tek sabah sürerim , devamlı tazelemem , zaten dudağımın renginde ya da parlatıcı kullanırım  :-*

bilgiler için teşekkürler balböceği

Balböceği

Alıntı yapılan: g10ca - 22 Ocak , 2010, 10:18:48
ben de göz kalemi kullanmayı çok seviyorum , işyerimde hergün yaparım ama makyaj yapmasam bile illaki yeşil göz kalemimi ve kahverengi rimelimi sürerim , ruju bi tek sabah sürerim , devamlı tazelemem , zaten dudağımın renginde ya da parlatıcı kullanırım  :-*

bilgiler için teşekkürler balböceği

seninde msj icin saol gonca hanim  :flowers:

FeHi

Herzaman olmasada evde göz kalemini kullanırım onu sürmedgm zaman hasta ve yorgun gibi görünüyorum zaten tek göz kalemi yetrli olu çok değiştirmiyorum makyajla yüzümü  :icon_thumright: