Doğumu yaklaşanlar bu sureyi çok okuyalım inş.

Başlatan --elif--, 11 Kasım , 2009, 21:50:38

« önceki - sonraki »

--elif--

slm kızlar inşirah suresi doğumun kolay olmasına yardımcı oluyormuş ALLAH ın izniyle.hatta bu sureyi kağıda yazıp zemzem suyuna koyuyolar sancı anında içiyolarmış okusak bile kafi diye düşünüyorum RABBİM hepimize kolay doğum nasip etsin  :amin: bilmeyen arkadaşlar olur diye ekliyorum buraya                                                            İNŞİRAH SURESİ                                       
Elem neşrah leke sadrek; ve vâda'na anke vizrakelleziy enkada zahrek; ve refâ'na leke zikrak. Feinne meâl usri yüsra inne meâl usri yüsra. Feizâ ferağte fensab ve ilâ rabbike fergab!..

Anlamı:

Biz senin göğsünü açmadık (basiyretini genişletmedik) mi?.. Belini büken yükü üzerinden almadık mı?.. Nâmını yükseltmedik mi?.. Kesinlikle her güçlükle beraber bir kolaylık vardır!.. Hiç şüphesiz her güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Öyle ise, işlerinden kurtulunca diğerine başla; Rabbine yaklaş

nesrin_beyza&berrin

allah razı olsun. Ben bu sureyi birinci doğumum yaklaştığında çok okumuştum. Çok zor olmayan doğumum olmuştu. Bugün de bir arkadaş Tarık suresini okumakda iyi olduğunu söyledi.

AککORTįє

< ESLAL >

:flowers: sağol canım Allah hepimizin yardımcısı olsun

мiŁenα.

allah razı olsun tatlım...

cumlemıze hayırlı doumlar nasıp etsın :amin:

:love9: :love7: :love9:

--elif--

ırmak184

--elif--

şekerim bu duayı okumanı tavsiye ederim ben doğum anında bile okumuştum çok faydası oluyor

yağmur8183

Merhaba hamiş bayanlar, ben 1 aylık hamileyim..Bu duanin doğumu kolaylaştırdığını bilmiyordum, sağolun bilgileriniz için bi de ben Yasin Suresini okuyorum hergün,yasin sureside hamilelikte çok iyiymiş bilgilerinize hanımlar..

1.Namazlarınıza çok dikkat edin
2.Haramdan ve şüpheli yiyeceklerden kaçının
3.Her ay bir hatim yapın yani dokuz ayda dokuz hatim
4.Yedi tane yusuf suresi
5.Yedi tane meryem suresi
6.Yetmiş tane insan suresi
7.Yetmiş tane enbiye suresi okunur.
8.Doğumdan önce Abese 19. ve 20. ayetleri üç hurmaya okuyun birini doğumdan önce birini doğumdan sonra yiyin üçüncüyüde bebeğe
9.Pirince taha suresi okuyun doğuma giderken yiyin.
10.Ashabı keyfin isinlerini bir kağıda yazıp bacağınıza bağlayın(kolay doğum yapabilmeniz için).
11.Doğumda önce Abese 19. ve 20. ayetler kendisi bir kere yazıp bir suya konur ve her sancıda içilir.

buket_berru

kızlar ben daha 6 haftalık hamişim şimdiden okumaya başladım duaları çok teşekkürler
***berru***

KasrıCinan

BENDE KOLAY DOĞUM İÇİN FETİH SURESİNİ BASLADIM.FETİH BİRSEYLERİ BASARMAK FETHETMEK.
İNSALLAH KOLAY DOĞUMLARIMIZ OLUR :amin: :amin:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

sagolun kızlar bende okumaya baslayayım ınsallah yetıstırebılırım   :amin: