emziren anneler kendiniz hasta olduğunuzda ne yapıyorsunuz?

Başlatan aynur, 16 Kasım , 2007, 22:21:53

« önceki - sonraki »

aynur

Kızım 1 haftadır hasta .Şurup ve burun damlası kullanıyoruz. Benimde dünden burun akıntım var ve  başım ağrıyor. Emzirdiğim için nıormal grip ilaçlarını kullanamıyorum. Bugün doktora gitmeyede üşendim. Mandalin suyu sıkıp içiyorum. Bi de kızımın şurubu içmediği vardı peditus. Ona dokunmayan banada dokunmaz yyani sütümden zararlı bir etki yapmaz diye ondan içtim. Emzikliyken grip yada soğuk algınlığı geçiren varmı? başka ne yapabilirim yada kullandığınız ilaçlar varmı daha fazla ilerlemeden önlem olsun diye?

-Butterfly-

aynurcum cok gecmis olsun insallah kolaylikla atlatirsin..

bende emzirdigim donemde ciddi bir soguk alginligi gecirmistim  tabiki sutumu verip vermeme konusunda celiskiye dusmustum  hemen  dr. aradik  cocuga bir sey gecip gecmeyecegini sordum..

dr.muz  kesinlikle hic bir sey olmayacigini hatta anne hasta oldugu zaman   vucudunun simdi ismini aklima getiremeyecegim  bir sivi urettigini ve cocukta antibiyotik etkisi yarattigini  soyledi  ama kesinlikle  soguk alginligi icin  normal ilaclar kullanamayacigimi eger kullanirsam  sutumun kuruta bilecegini ekledi  onun icin emziren annelere uygun soguk alginligi  ile ilgili ilaclar verdi ben onlari kulandim ben deli gibi yatarken bebegim sapasaglamdi ..

sende teredut etme   sutunu vermekte.. en kisa surede  iyilesmen dilegiyle :flowers:

sevda

Bende emzirirken rahatsızlandım ve bebeğime geçmesin diye bir hafta kadar maske takmıştım ayrıca dr sana mutlaka emzirenlerin kullanabileceği ilaçlardan vericektir sen en kısa zamanda sor derim ama hamileykende kullanılabilen minoset plas yada parol da etkili olabilir belki ama dedğim gibi yinede sor dr nuza çok geçmiş olsun..

En kısa zamanda sağlığına kavuşman dileğimlee...

Vitaminler almaya devam et bol bol meyve tüket ama portakal gaz yapar bebeğine unutmadan söyleyeyim...

aynur

cevaplrınız çok teşekkür ederim Sevda ve Buse. pazar günü iyice rahatsızlandım ve dün doktora gitmek zorunda kaldım. ama iyikide gitmişim 2 hap ve bir burun spreyi verdi. İlaçlar hemen etki etti doğrusu akşam kendimi çok iyi hissettim. Kızımın hasta olmasından daha kötü ne olabilir diye düşünmüştüm bir ara. daha kötüsü benim hasta olmammış.Çünkü sütümden olmasada nefes yoluyla ona bulaşcak diye korktum ve onunla fazla ilgilenemedim. Allah'tan eşim çok iyi hem bana hem kızıma baktı pazar günü.

sevda

Allah eşini başından eksik etmesin ne güzel bak benim eşimde öyledir allah hepsinden razı olsun onlar olmasa ne yapardık... ;)

skoray

arkadaslar biraz paylasimci olsak.. neden kimse ilac ismi vermiyor? aynur hanim ilaclar hemen etki etti ve cok ise yaradi demissiniz. gecmis olsun. hangi ilaclari kullandiginizi da yazar misiniz?
kelebek hanim siz de yazarsaniz sizden baska bu mesajlari okuyanlar da sizin tecrubelerinizden faydalanabilirler.

burcum

burada ilaç ismi vermek çok doğru değil en iyisini dr bilir doktora gidilmeli :icon_thumright:

burcum

canım yanlışlıkla yarar yerine zarar vermiyelim diye dedim :opucuk:

Balböceği

Alıntı yapılan: skoray - 01 Kasım , 2012, 20:11:54
arkadaslar biraz paylasimci olsak.. neden kimse ilac ismi vermiyor? aynur hanim ilaclar hemen etki etti ve cok ise yaradi demissiniz. gecmis olsun. hangi ilaclari kullandiginizi da yazar misiniz?
kelebek hanim siz de yazarsaniz sizden baska bu mesajlari okuyanlar da sizin tecrubelerinizden faydalanabilirler.
Arkadasım hemde o üyeler 2007 yılında yazmışlar o mesajı.

laracroftt

mutlaka emzırılmelı
Koruyucu etkısı var
Hastalık nefes yoluyla gecıyor. Yanı ellerı sık sık yıkarsan,maske takıp bebegını emzırırsen bısey olmaz
Asya 1aylıktı grıp oldum
Ona gecmeden atlattık sukur
Tabı bol sıvı,c vıtamını,ıhlamur olmazsa olmazlardan
Ilac kullanmamıstım

iklima

Geçmiş olsun aynurcum inş. 2nizde bian önce iyleşirsiniz
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

°•.ℓανιηуα.•°

valla hiç bişe yapamıyorum.

daha yeni atlattım sayılır gribi.

ilaç içmeden atlatmaya çalıştım. doğal yollarla. ıhlamur ada çayı ve bol meyve ile.