Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

hayatım 1 ay tam olarak 4 hafta olmadığı için kafan karışıyo, ay hesaplaması yapmak için en ideal yol gün saymak, ben o şekilde yapıyorum.

örneğin;

sen şu anda 20+3 sün anladığım kadarıyla,

20*7=140
140+3=143 günlük hamilesin

gün sayınıda 30'a bölersen kaç aylık olduğunu öğrenebilirsin.

143/30= 4,7 aylık hamilesiniz

yani 1 hafta sonra 150 günlük olunca 5. haftanızı doldurmuş olacaksın.

inşallah karışık anlatmamışımdır :))))

ALINTI

doktorlar 40 hafta olarak hesaplıyorlar ya canım, bunu senin son adetine göre hesaplıyorlar. yani adetinden sonraki ilk hafta hamile kalmayabilirsin, ama o hafta da sayılıyor. bebeğin ana rahmine düşmesi 2. hafta falan oluyor. internette hafta hafta gebelik diye ara canım ilk haftaları anlamak öyle daha kolay oluyor

ALINTI

gebelik haftası hesaplama şu şekilde olmalı;

1-6 hafta --- 1 aylık
7-10 hafta - 2 aylık
11-14 hafta - 3 aylık
15-18 hafta - 4 aylık
19-22 hafta - 5 aylık
23-26 hafta - 6 aylık
27-31 hafta - 7 aylık
32-35 hafta - 8 aylık
36-40 hafta - 9 aylık

:love9: :love7: :love9:

мiŁenα.

--------------------------------------------------------------------------------

ben de druma sormuşdum bu 9 ay 10 gün olayını halk arasında bu böyledir dedi gebelik ayı 28 gündür ve buda ortalama 10 aya gelir demişdi.

canım senın ıcın netten baktım bole yazılmıs .....

ıns ısıne yarar ılknurcum :opucuk:

AککORTįє

canım internette hafta hafta gebelik diye aramama gerek yok zaten ben her hafta düzenli takip ediyorum belirli bir siteden ayrıca kaçıncı haftada olduğumu ve kaç aylık olduğumu da biliyorum.ben 2 gün sonra tam 28 haftalık yani 7 aylık olucam.neden 28 gün olarak hesaplanıyorki,  bir ayda 28 gün yok! ben nisan ayında hamile kaldım nisandan ocağa kadar tam 5 kere 31,  4 kere 30 oluyor.5 gün aksasa yine verdiği tarihe dek gelmiyor.

yinede sağol canım   :opucuk:

мiŁenα.

DER!N

Kızlar aşağıdaki linkten bebeşinizin ortalama kilosuna bakabiliyorsunuz ve hangi hafta hangi tarihte bitiyor  onu da net olarak takip edebiliyorsunuz bilginize  :love9:

http://gebelik.org/dosyalar/fetalweight1.html

AککORTįє

yahu ben bunların hepsini biliyorum hemde en ince ayrıntısına kadar. ilk aydan beri bunlarla uğraşıyorum. ama yinede belki bi değişiklik olur diye yaptım gülfercim. ama üzgünüm bi değişiklik yok sanırım ben en bunu doktoruma sorucam. yani hangi haftanın hangi tarihte bittiğini bu hesaplamalarla bile bakmaya gerek yok ki ben zaten bunlarla da takip ediyordum.yarın 7 aylık olucam ama hala önümde 2 ay 10 gün değil tam 3 ay var gibi görünüyor. bu hesaplama internetteki hesaplayıcıların tamamıyla aynı. hala derdime deman bulamadım  :-\

Demet_dk

bende çok sorgulamıştım ve sonunda bulmuştum bunu
bütün cinsilik 1 ay ın gün olarak farklı olmasından kaynaklanıyo aslında 28 gün ama 31 yada 30 olarak hesaplanıyo
ay ay olarak hesaplarsan 9 ay 10 gün 284 gün yapıyo
hafta hafta hesaplarsanda 40 hafta 280 gün yapıyo sadece 4 gün fark var

ben hem haftalık hemde aylık hesaplıyodum doktorun verdiği tarih doğru çıkıyo +1 hafta yada -1 hafta yanılma payı olabilir

kendimce anlatmaya çalıştım uamrım daha fazla karıştırmam kafanı

AککORTįє

demetcim evt ama benim  9 ay 10 günü doldurduğum tarih ocağın 15 i. netteki hesaplayıcıların verdiği tarih ocağın 27 si. yani arada 4/5 gün fark yok, tam 12 gün var   ??? öf ay neyse. sağol canım yinede  :-*

Demet_dk

sen netteki hesaplayıcılara bakma bence
doktorun verdiği tarihle nettekinin arasında 9 gün vardı benimkinde de
bazen bebeğin gelişimi 1 hafta yada 2 hafta önde olabiliyo

net 27 ocak diyo doktor ne diyo peki ?

< ESLAL >

ilknurcum aynı şey benimde kafamı karıştırdı benimde 32.hafta bitti canım nette 32 ile 36 haftalar arası 9. ay dio ben 8 bitirdim fakat benim doğumum aralıkta hatta sonu buna görede doğuma daha 2 ay var  :cildir: bana sorduklarında 8 aylık olduğumu söylüyorum herkes 1 ay sonra doğurmamı bekliyor :k06: karışık bi durum artık düşünmüyorum yanlız herkes 1 ay sonraya bebek bekliyo onu napcaz bilmiyorum :dontknow: :ehi: :ehi:

AککORTįє

Alıntı yapılan: Demet_dk - 03 Kasım , 2009, 15:00:56
sen netteki hesaplayıcılara bakma bence
doktorun verdiği tarihle nettekinin arasında 9 gün vardı benimkinde de
bazen bebeğin gelişimi 1 hafta yada 2 hafta önde olabiliyo

net 27 ocak diyo doktor ne diyo peki ?

canım netten sürekli takip ettiğim için hiç sormamıştım doktora doğum tarihini.hafta olarak nettekiyle aynısını söyledi,ult. da 1 hafta önceden gidebiliyor gelişime göre demişti. ama doğum tarihi olarak hiç sormadım canım . bu gittiğimde onu sorucam

AککORTįє

Alıntı yapılan: ezoo - 03 Kasım , 2009, 15:22:49
ilknurcum aynı şey benimde kafamı karıştırdı benimde 32.hafta bitti canım nette 32 ile 36 haftalar arası 9. ay dio ben 8 bitirdim fakat benim doğumum aralıkta hatta sonu buna görede doğuma daha 2 ay var  :cildir: bana sorduklarında 8 aylık olduğumu söylüyorum herkes 1 ay sonra doğurmamı bekliyor :k06: karışık bi durum artık düşünmüyorum yanlız herkes 1 ay sonraya bebek bekliyo onu napcaz bilmiyorum :dontknow: :ehi: :ehi:

:ehi: :ehi: :ehi: ay Allah iyiliğini versin.
bende hep soranlara ocak 27 diyordum ama zaman yaklaştı ya dikkatimi çekti dedim ben bugün 7 aylık olduysam önümde 2 ay var. e ocak 27 de 3 oluyoır  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: valla artık soranlara ocak 15 dicem. tam 9 ay 10 günü doldurduğum tarih o çünkü

< ESLAL >

ama öyle şekerim bende ilk dr. gittiğimde söylemişti olas doğum tarihini ama bu her ay bebeğin gelişimine göre değişebiliyor
hem dr.ar 41 hafta olarak hesaplıyorlar 36. haftadan sonra olan doğum normal kabul ediliyormuş niye bilmiyorum ama benim içimde en baştan beri bi his 36. haftada doğuracağımı söylüyor bende kendimce hep ona göre hesap yapıyorum :k06: hayırlısı artık ne desek boş onlar biliyor zamanını

AککORTįє

AYNEN ÖYLE VALLAHİ! GELECEKLE KALACAĞA ÇARE YOK   :ehi: :ehi:

BUNLARIDA GEÇEN NETTE BEBEĞİM ŞUANKİ HALİNİ MERAK ETTİMDE BULDUM TESADÜFEN

7 AYLIK DOĞAN BEBEK

AککORTįє

BUDA 5.5 AYLIK DOĞAN BEBEK

ALLAH HEPİMİZE SAĞLIKLI SIHATLİ ZAMANINDA DOĞUM YAPMAYI NASİP ETSİN  :amin: