27 Nisan , 2024, 20:23:07

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebegim allerji mi olmuş

Başlatan GAMZELİM, 29 Ekim , 2009, 12:45:56

« önceki - sonraki »

GAMZELİM

arkadaşlar bebegimin yüzünde kabarcıklı kırmızılık olup olup geçiyor.yeni ek gıdaya başladık.ne dokundugunu bilemedim.bilginiz var mı. ne olabilir.

Angel

selam belki yedirdigin birsey dokunmustur  canim

genellikle ek gidaya baslarken bir cesit sebze veya meyveyle basla eger alerji olursa ozaman anlarsin canim .

bebegin kac aylik bu arada

βαlκιz

yedirdigin bişey alerjide yapmış olabilir isilikte olabilir kızaran yerler kuruyomu benim oğlumdada olmuştuu doktor krem vermiştii hemen geçmişti azının kenarlarında olmuştu ama yüzünde olmamıştı oğlumda, yüzünü devamlı yıkamakta iyi geliyo geçiyo ıslak mendilde sürme yüzüne ama sen doktora göster yinede geçmiş olsun  :flowers:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

GAMZELİM

isilik degil.ondan eminim.bebe bisküvisi veriyordum.bugün komşum ondan olabilir dedi.şaşırdım.bi tanıdıgında olmuş onunda.tahlil yapmışlar.bebe bisküvisinden denilmiş.sizin öyle bir duyumunuz var mı.

GAMZELİM

Alıntı yapılan: Angel - 29 Ekim , 2009, 13:18:07
selam belki yedirdigin birsey dokunmustur  canim

genellikle ek gidaya baslarken bir cesit sebze veya meyveyle basla eger alerji olursa ozaman anlarsin canim .

bebegin kac aylik bu arada

bebegim 5.ayını doldurdu canım.

βαlκιz

bebe bisküvisi verme bakalım geçicekmi ondanmı degilmi yada doktora sor benim oğlumunda krem peyniree var alerjisi bi iki defa verdim kızardı yüzü azının kenarları sonra vermedim daha
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

GAMZELİM

öyle yapayım diyordum bende.bakalım ne olacak.teşekkürler .

Angel

gamzelimcim bebe biskuvisinin icinde yumurta bulunuyor belkide yumurtaya alerjisi var yavrunun.

dra danis istersen hemen ogrenirsin neye alerjisi oldugunu   :opucuk:

ponçik

Arkadaşlar benim kızım uyandığı zaman yanağının bir kısmı, koltuk altı, kasık ve bacak arkasında kırmızı kocaman kabarıklıklar oluşuyor bir kaç gündür, özellikle öğle uykusundan kalkınca oluyor, hatta dün öğretmeni aradı , acaba su çiçeğimi oldu diye  :-\
işin enteresan kısmı her zaman yediğinden farklı birşey yemiyor , bir anda oluyor ve yine ilginçtir ki geçen yıl yine ocak yaında böyle bir sorunla karşılaşmıştık , doktor bu yaşta aelrji testi yapılmaz demişti
bu gün yine öğretmenine tembih ettim, sorun olursa arayacak , hemen işten izin alıp dr.a götüreceğim, çünkü bu belirtiler 2 saat içinde kayboluyor

böyle bir durum yaşayan var mı aranızda

Angel

bilmiyorumki goncacim  bulundugu ortamda toz veya ne biliyim hayvan bulunuyormu bundanda alerji olabiliyor.

ponçik

Bu olay olduğunda akşam ilk işim eve gelir gelmez yastık kılıfı, çarşaf nevresim , hepsini değiştirmek oldu, karyolasını güzelce sildim , hani böcek filan var da o mu ısırıyor diye  :dontknow:
hayvanlara karşı alerjisi yok , zira doğdugu günden itibaren evde kedimiz vardı (4 ay önce öldü) onunla alt alta üst üste yuvarlanırlardı  :-\
bakalım öğretmeni arayacak mı , onu bekliyorum , hava da berbat
nasıl gideceğiz doktora bilmiyorum  :'(

Angel

ah canim insallah tekrarlamaz . sizde havalar cok soguk bizde havalar cok sicak ben Avusturalyada yasiyorum yaniyoruz burda     :sunny:  dr'un ne

diyecegini  cok merak ediyorum  goturursen mutlaka yaz canim testlerin sonucunu   :opucuk:

ponçik

Angel teşekkürler  :opucuk: doktora  gittik bugun ve bahsettiğimiz durum senede sadece 1 kez oldugu için ve 10 günden fazla sürmediği için çok fazla üzerinde durmayın dedi , eğer ki çocuga çok rahatsızlık verirse, aşırı kaşıntı, nefes darlığı vs..şikayetleri olursa 4 yaşından sonra bağışıklık sistemi tam oluştugu için anca o zaman test yapılabilir dedi. Bu arada gittiğimiz doktor Acun ılıcalının kardeşiymiş  ;D
:sunny: bizim yerimize de güneşlenin, zira şuan heryer bembeyaz ...

@ssemra@

Benim oğlumunda yanaklarında özelliklede ağzının etrafında kızarıklık oluyor tahriş gibi, mamadan sonra ıslak mendille siliyordum o yüzden oldu diye değiştirdim, normal el beziyle silmeye başladım ama yinede geçmedi, herhalde kaşık tahriş ediyor diye düşünüyorum. Bepanthen sürüyorum kızarıklığını azıcık alıyor ama iyileştirmiyor, tavsiye edebileceğiniz başka bir krem var mı??

βαlκιz

aa canım benim benim oğlandada aynısı olmuştu doktor krem vermişti ama şimdi nerde krem bilmiyorum bulursam adını yazarım hemen geçiriyodu