bebeğim kakasını yapamıyor yardım

Başlatan pinar79, 27 Ekim , 2009, 16:28:22

« önceki - sonraki »

pinar79

arkadaşlar 27 günlük oğlum çok düzenli bişekilde kakasını yapardı.hatta her bezinde azda olsa kaka olurdu.2 gündür gaz çıkarıyor ama kakasını yapamıyor.çok huzursuz.neler yapabilirim? dr gittik zinco damla verdi.gazını çıkartıyor ama dediğim gibi kaka yok.tecrübeli anneler lütfen yardım.bide eytinyağı içirdim 1 çay kaşığı ama faydasını göremedim.meleğimi huzursuz görmek beni çok üzüyor

remoş

benim bebeğimde de bi kere oldu.ben de bi arkadaşın tavsiyesiyle istemeyerek de olsa kulak çubuğunun pamuk kısmını sıvıyağa batırdım fitil gibi azcık anüsüne soktum bi fışkırdı rahatladı çocuğum çok şükür i daha olmadı kendimi çok kötü hissettim ama rahatladığını görmek beni çok mutlu etmişti.

GAMZELİM

benim bebegimde de aynen oldu o rahatsızlık.doktor tavsiyesi ile öyle yaptım hemen rahatladı.tabi her defasında degil.çünki alışkanlık olabilir.bebekler kakalarını yapmayı bilmezmiş.kendilerini sıkar ama oralarını sıkmazmış.sebep bu yani.orasını z.yaglı kulak pamugu ile yuvarlak hareketle uyandırınca hemen yapıyor.

fıstık

Alıntı yapılan: pinar79 - 27 Ekim , 2009, 16:28:22
arkadaşlar 27 günlük oğlum çok düzenli bişekilde kakasını yapardı.hatta her bezinde azda olsa kaka olurdu.2 gündür gaz çıkarıyor ama kakasını yapamıyor.çok huzursuz.neler yapabilirim? dr gittik zinco damla verdi.gazını çıkartıyor ama dediğim gibi kaka yok.tecrübeli anneler lütfen yardım.bide eytinyağı içirdim 1 çay kaşığı ama faydasını göremedim.meleğimi huzursuz görmek beni çok üzüyor

canım zeytinyağını ısıtarak içir faydası olacaktır bikaç gün üstüste içirirsen rahatlatır hemen yapar ve düzene girer merak etme

1 tatlı kaşığına kadar içirebilirsin

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

dereceyle makattan uyarabılırsın bebeğini işe yarıyo benım kızım da kakasını yapmadıgı zamn yurutecıne koyuyorum anında altınları bosaltıyo :ehi: :ehi: :ehi:

gamzela

arkadaşlarr bebeklerin makatını uyarma yada fitil vermek sürekli yapıldığı zaman bağırsak tembelleşiyormuş dikkat edelim
gmz

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

sureklı degıl canım 3-4gun yapmayınca bı kereden bısey olmz sanırım

burcum

yarım çaykaşığı zeytinyağı içirebilirsin ben 1 çaykaşığı içiriyorum zeytinyağlı kulak temizleme çubuğu ile poposuna baskı da yapabilirsin zorlamadan

DER!N

Aynı sorun benim kızımda da var, hergün yapıyor ama yaparken renkten renge giriyor bir de öyle gözünün içine bakınca ağlarken içim gidiyor :(

Zeynep_Sena

canim iste ilac alsana eczaneden o zaman kolay yapiyor

DER!N

hı hı bu geceden sonra daha fazla bekleyemeyeceğimi gördüm, zinco istedim eşim akşama getirir inş.faydası olur

azra35

canım aynı durumdayız dün doktor bana osmolak adlı bi şurup verdi valla bugün yapmaya başladı allah doktordan razı olsun neredeydiniz şimdiye kadar diyecem gidince sende doktora danış kullan :)

pinar79

kızlar benim bebeğim hala kakasını kendi yapamıyor çok üzülüyorum.kendim yaptırıyorum.dereceyle.dr. bazı bebeklerde ek gıdaya geçene kadar olur dedi.4.ayda düzelir dedi ama ben sıkıldım artık hergün kendim yaptırıyorum.aslında dr. bekle 2-3 güne yaptır diyo ama bebeğim duramıyo çığlık çığlığa ağlıyo ıkınıyo gaz çıkıyo kaka çıkmıyo.oysa kabız bile değil.bebekler kendilerini sıkarlarmış ama bazıları popolarını sıkamazlarmış.katı gıdada posa olduğu için yaparmış.x-m diye bi ilaç verdi ama yan etkisi kolik ve bebeğim dahada kötü oldu ve hala yapamıyor.dr. tekrar götürecem.ne yapsam olmuyo kafayı yiycem.

gamzela

bence kendin yaptırma bırak kendi yapsın.benim bir de yiğenim var 4-5 gün kaka yapamadığı zamanlar olmuştu.sancısı için bişeyler ver ben babuline diye bitkisel bi şurup kullanıyorum.onun haricinde de milupanın rezene çayını veriyorum.karnına ve ayaklarına acı elma yağıyla masaj yap ve yatırırken termofora sıcak su doldur dizlerinin altına koy rahatlar.karnını açık bırakıp üşütme.geçmiş olsun düzelir inşallah
gmz

MELODI

Merhaba arkadaslar benim bebegimdede birbucuk aylikken ayni sorun olmustu gerci benim sütüm kesildi  :crybaby2: bizimki hazir mamalar yüzünden kabizda oldu yarim tatli kasigi yada kakasini hic yapamadigi zaman bir tatli kasigina yakin  süt sekeri ,(laktoz) koyuyorum sütünün icine simdi haftaya 3 ayligiz hala devam ediyorum koymaya kesmeyi denedim yine yavrum ikina ikina kizararak cok zorlandi cocuk doktorumuz kendisi yapana kadar kullanmamda bir sakinca olmadigini söyledi yani hicbir yan etkisi yok  ;)