29 Nisan , 2024, 01:42:41

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Epidural Anestezi (Ağrısız Doğum)

Başlatan Emine, 12 Ocak , 2007, 22:15:38

« önceki - sonraki »

emel..

-Butterfly-

:toothy10: :ehi: dersine calistinmi emelcim :)) diplomayi ben veriyormusummm  :love7:

sevda

Busem çalışmamış bak ortalarda yokkk emelllll nirdesin.... ;)

emel..

burdayım burdayımmmmm
o zaman 10 puanlık uzmanlık sorusu busecimmmm..
epidurali taktıktan ne kadar zaman sonra ağrılar kesiliyo.
ve doğumdan ne kadar zaman sonra normale dönlüyo???

(yakında epidural uzmanı olarak bi hastanede işe başliicamm ;D )

sevda

emel..

ya sizce çok mu abartıyorum?? :honk:
daha ortada fol yok yumurta yokkk. ben anestezi kısmına geçtim bileee :k06:
aman yaa fazla bilgi göz çıkarmaz diyelimmm :occasion14:

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Epidural doğum dünyadaki engüzel şeyy  kimin çıkardığını bulsam öpecem alnından.. :aferin:

-Butterfly-

Alıntı yapılan: emel.. - 23 Ocak , 2008, 09:29:24
burdayım burdayımmmmm
o zaman 10 puanlık uzmanlık sorusu busecimmmm..
epidurali taktıktan ne kadar zaman sonra ağrılar kesiliyo.
ve doğumdan ne kadar zaman sonra normale dönlüyo???

(yakında epidural uzmanı olarak bi hastanede işe başliicamm ;D )

Sinavdan gecmen icin benim sana soru sormam gerekirdi ama neyse  :ehi:

Emelcim,mesela ben kendimden  bahsedeyim bana takildiktan sanirim 3 dakika sonra belki daha bile kisa bir zaman olabilir hemen etkisini gotsriyor  burada apidural olan baska arkadaslarimada sordum hamilelik  doneminde bende hep merak ediyordum  senin gibi  ama herkes benim sana verdigim cevabin aynisini verdi kimse aksini savunmadi .. daha oncede bahsetmistim  anestezi uzmani iyiyse aslinda isler daha kolaylasiyor  cunku igneyi dogru yere koyamazsa yanlis yerlerde yanlis uyusmalar basliyor onun icin vucudunu cok yi dinlemen ve ihtimallere dayali cevaplar vermemkte fayda var.. mesela; dr. sordugunda sagindami yoksa solundami uyusma var dediginde  dogru taniyi sen koyuyorsun  her ikside olmamali  iki tarafininda esit  uyusmasi lazim..

Canim insallah bilgilendirimisimdir senii  :opucuk:

emel..

Teşekkür ederim tatlım.. :flowers:

Peki elindeki bir buton yardımıyla epidurali kendin verdiğini söylemiştin yaa, bu durumda bunun dozunu nasl belirleyebiliyorlar ki acaba?? :icon_scratch:

Bir anne adayı o halde gereğinden fazla basabilir butona mesela. Bu durumun Zararı yok mu? ???

(ya Busecim sanki herşeyi bilmek zorundaymışsın gibi soruyorum ama kusura bakma. Eeeee epiduralden sorumlu devlet bakanı yapcam seni ben kolay değillll ;D)

-Butterfly-

emelcim zaten  bastiginda minik minik geliyor  ilac vucuduna  hafif uyusuklugunun gectigini  dusugunde  basiyorsun sadece.. canim zaten oyle bir istek icine giremiyorsun cunku vucudun tam anlamiyla uyusuk oluyor  hic birsey hisetmedigin icin gerekte duymuyorsun zaten hisettigin anda  bir defa basip geciyorsun  sonra eskisi devam ediyor uyusukluk.. Canim bilgim dahilindeki herseye  cevap vere bilirim bilmediklerimide  bilmiyorum diyerek eklerim :opucuk:

emel..

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM TATLIMMM :flowers: :flowers: :flowers:

BENDE SİZDEN ÖĞRENDİKLERİMİ BAŞKALARINA SATIYORUM :ehi:
İKİ TANE HAMİLE ARKADAŞIM VAR. İKİ KİŞİNİN HAMİLELİK TAKİBİNİ YAPIYORUM YANİ  :k06:

ARAŞTIRDIĞIMI BİLİYORLAR TABİ. O KADAR Kİ ARTIK BAZI ŞEYLERİ DİREKT BANA SORUYORLAR.  :hieyt: :k06: :hieyt:

-Butterfly-

Emelcim rica ederim hayatim ne guzel bilgilerimizi paylasiyoruz en azindan onlarin etrafindada bilen bilgili bir kisi olarak sen varsin  :)  ayrica ne guzel  2 kisi sana guvenle her seyi sorabiliyor  ne mutlu sana  :D

emel..

burçin

slm bende yeni üye oldum bu siteye ve 5,5 aylık hamileyim yazdıklarınızı okuduktan sonra biraz rahatlamaya çalıştım.bene nasıl doğum yapacağını bilemeyenlerdenim ve aynı zamanda korkanlardan :crybaby2:
  bu yüzdende sürekli araştırıp fikir sahibi olmaya çalışıyorum

emel..

BENCE DOĞRU YERDESİN BURÇİN ESKİ SAYFALARI Bİ GÖZDEN GEÇİR KARA VERMENDE ÇOK YARDIMI OLACAK İNANKİ.