28 Nisan , 2024, 09:50:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Epidural Anestezi (Ağrısız Doğum)

Başlatan Emine, 12 Ocak , 2007, 22:15:38

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

eminecim bu senin kullandığın kremin kıvamı nasıl? ben medela nın aldım purelan adı. çok sert vazalin kıvamında tüpten çıkaramıyorum benim yerime eşim çıkarıyo valla! acaba hepsi mi böyle?

Alıntı yapılan: Emine - 18 Ocak , 2007, 17:32:21
safakrazi ben son ay lansinoh krem kullandım hiç yara olmadı göğüslerim yani o acı yara acısı değildi.İlk başta göğüslere süt doluyor ve bebek hepsini ememiyor mutlaka göğüslerin bi şekilde boşaltılması lazım yoksa kanallar tıkanıyor ve acıyor.Göğüsler sertleşince sıcak suyla masaj açıyor kanalları ..O kadar korkulacak bişey yok canım endişelenme sütün gelsin de bir şekilde emzirirsin alışıncaya kadar oluyor zaten o acı sonra herşey standarta oturuyor.

sunny

arkadaşlar bilgisi olan beni de bilgilendirsin lütfen...
şu süt pompaları en işe yarar aslında ne işe yaradığını biliyorum ama
almam şart mı,ne yani bebişimiz çekemiyecek mi sütü memeden ?????   ???

ayrıca ben çatlak kremini hem karnıma,kalçalarıma,bacak aralarıma ve gögsüme sürüyorum (doktorum bunu tavsiye etti)
ayrıca gögüs ucu için tekrar bir krem almak gerekiyor mu?

ennnggiiiinnn bilgileriniz için şimdiden teşekkürler,sevgiler  :-*

Emine

süt pompasının asıl amacı annenin bebekle birlikte olmayacağı zamanlar için süt sağıp depolaması içindir.İlk başta sütün gelmezse pompa ile sütün çekimi daha kolay oluyor.Birkaç damla süt geliyordu ilk gün telaşa düşüp hemen aldım bir hafta kullandım duruyor şimdi kenarda.
Göğüs ucu için emzirdiğin zaman yara vs olmaması için hamileliğin son ayından itibaren lansinoh krem kullanmanı öneririm.

sunny

Alıntı yapılan: Emine - 24 Ocak , 2007, 22:40:18
süt pompasının asıl amacı annenin bebekle birlikte olmayacağı zamanlar için süt sağıp depolaması içindir.İlk başta sütün gelmezse pompa ile sütün çekimi daha kolay oluyor.Birkaç damla süt geliyordu ilk gün telaşa düşüp hemen aldım bir hafta kullandım duruyor şimdi kenarda.
Göğüs ucu için emzirdiğin zaman yara vs olmaması için hamileliğin son ayından itibaren lansinoh krem kullanmanı öneririm.

bilgiler için teşekkür ederim eminecim.peki son soru;sizce bu pompayı almalı mıyım?çünkü bu aralar alışverişteyim,karar veremedim açıkçası....

Almiş'inAnniş'i

benim bildiğim bebekler ilk başlarda anne memesindeki sütün hepsini bitiremiyorlarmış çok çabuk yoruldukları için. memede kalan süt de anneye acı veriyormuş. çok pahalıları var  :-\ ben nolur nolmaz diye chikko nun manuel olanlarından bir tane aldım fiyatı uygundu.

Emine

Eğer doğumdan sonra çalışacaksan alman gerekiyor tabi sağıp eve bıakacağın için ama bebeğine bakacaksan birlikte olacaksan gerekli olmayabilir.Gerekirse de her yerde bulunan birşey benim doğum yaptığım gün eşime aldırmıştım medela elektrikli.

zeyno

SAFAKRAZİ GÖĞÜS POMPASI NE MARKA ALDIN?YAZABİLİRSE SEVİNİRİM.BEN DE ALIYIM MUHAKKAK GEREKLİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Almiş'inAnniş'i

valla ben özel olarak tercih etmedim irem bebeden aldım ordaki genç tevsiye etti fiyatı da uygundu aldım chicco nun manuel pompası.

Alıntı yapılan: zeyno - 31 Ocak , 2007, 19:37:42
SAFAKRAZİ GÖĞÜS POMPASI NE MARKA ALDIN?YAZABİLİRSE SEVİNİRİM.BEN DE ALIYIM MUHAKKAK GEREKLİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

mumkule

Ben emzirme konusunda çok dertliyim. Göğüslerim yara oldu buna rağmen ağlaya ağlaya bebeğimi emzirdim ama mama takviyesinden de kurtulamadım. Bu yüzden göğüs ucu kremini sakın ola ihmal etmeyin arkadaşlar.
Bu arada ben de Medela'nın kremini kullandım. Kıvamı ööle sert değil ki o kremin. Bence o kremde bir sorun var.
Süt pompası ile ilgili olarak da; ben Avent'in ISIS'ını kullanıyorum. Çok memnunum. Manuel bir pompa. Bilginiz olsun..

Almiş'inAnniş'i

ya ayça emin misin? sanki vazelini tüpe doldurmuşlar gibi sert. ben gidip değiştiremem de o kremi. taa eminönünden aldım :( ama çok memnunum. bende 6 ayda sol memebaşında çatlaklar başladı :( bir kere sürüyorum sabaha geçmiş oluyor.

Alıntı yapılan: Ayça ve pirzolası Erkin - 02 Şubat , 2007, 01:07:31
Ben emzirme konusunda çok dertliyim. Göğüslerim yara oldu buna rağmen ağlaya ağlaya bebeğimi emzirdim ama mama takviyesinden de kurtulamadım. Bu yüzden göğüs ucu kremini sakın ola ihmal etmeyin arkadaşlar.
Bu arada ben de Medela'nın kremini kullandım. Kıvamı ööle sert değil ki o kremin. Bence o kremde bir sorun var.
Süt pompası ile ilgili olarak da; ben Avent'in ISIS'ını kullanıyorum. Çok memnunum. Manuel bir pompa. Bilginiz olsun..

mumkule

Alıntı yapılan: safakrazi - 02 Şubat , 2007, 09:59:03
ya ayça emin misin? sanki vazelini tüpe doldurmuşlar gibi sert. ben gidip değiştiremem de o kremi. taa eminönünden aldım :( ama çok memnunum. bende 6 ayda sol memebaşında çatlaklar başladı :( bir kere sürüyorum sabaha geçmiş oluyor.

Alıntı yapılan: Ayça ve pirzolası Erkin - 02 Şubat , 2007, 01:07:31
Safakrazi, evet kıvamlı bir krem ama eşinin gücüne gereksinim duyacağın kadar da değil. Baş parmağınla işaret parmağın arasında ezip öyle uyguluyorsun kremi. http://www.medela.com.tr/iletisim.htm adreine girip danış istersen.

Almiş'inAnniş'i

AYÇACIM SOĞUK ODADA KALIYOR KREM BELKİ DE ONDAN SERTLEŞİYORDUR  :dontknow:

Tebessüm :)

AYÇACIM SOĞUK ODADA KALIYOR KREM BELKİ DE ONDAN SERTLEŞİYORDUR 
ondan  da olabilir canım.ben lansınoh kullandım çok memnu kaldım.doğoumdan önce bir ay kullanmdım doğumdan sonra da 4-5 gün. sonra gerekli olmadı çok şükür.zaten aphalı iyiki küçüğünden almışım.laansınoh da kıvamlı, parmaüıma azcık sıkıp  iki parmağımın arasında yumuşatıyordum öyle sürüyordum. dediğin gibi soğuktan olabilir.bir de oturduğunuz odada beklet bakalım farkedecekmi.

Almiş'inAnniş'i

evet ayşegül fark etti :D teşekkürler

Alıntı yapılan: ayşegül - 03 Şubat , 2007, 20:58:29
AYÇACIM SOĞUK ODADA KALIYOR KREM BELKİ DE ONDAN SERTLEŞİYORDUR 
ondan  da olabilir canım.ben lansınoh kullandım çok memnu kaldım.doğoumdan önce bir ay kullanmdım doğumdan sonra da 4-5 gün. sonra gerekli olmadı çok şükür.zaten aphalı iyiki küçüğünden almışım.laansınoh da kıvamlı, parmaüıma azcık sıkıp  iki parmağımın arasında yumuşatıyordum öyle sürüyordum. dediğin gibi soğuktan olabilir.bir de oturduğunuz odada beklet bakalım farkedecekmi.

Nihal

ben de doğuma 1 ay kala başladım lansinoh sürmeye. sonrasında da ilk haftalarda kullandım çünkü meme uçlarından süt çıkan yerler müthüş acıyor alışkın olmadığı için, ama lansinohun farkı sürüp emzirebiliyorsun silmene gerek yok hatta bebğin ağzını da pamukçuğa karşı koruyomuş. Çok işe yarıyo, onu kullanınca acısı hafifliyo gerçekten de. Dedim eskiden lansinoh yokken napıyomuş anneler ilk bebeklerinde :(
Pompa konusunda da bitane elektrikli almanızı tavsiye ederim, manueller çok kol yoruyomuş. Ben önceden almamıştım ama furkan yenidoğan sarılığından emmemeye başlayınca aldırttım hemen medelanın elektriklisini. Keşke önceden hazır etseydim diye de düşündüm. Sorasında da işe yarayacak bişey mesela dışarı emziremeyeceğin biyere birlikte gitmen veya senin dışarı çıkıp ona başkasının bakması gerektiğinde sağıp beslemek çok iyi oluyo.