Kaç Saatte Yoksa Her Ağladığındamı

Başlatan Organik_Seker, 04 Kasım , 2007, 19:38:46

« önceki - sonraki »

Organik_Seker

selam arkadaslar eren emınce kusuo dr.2 saatte 1 emzirmemi soledi her ıstedıgınde meme verılmezmıs sızde bole bı sorun oldumu yoksa sutumumu usuttum ole dıolar anlamadım gıttı

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

sevda

Canım çok emdiği için kusuyordur eğer sürekli ağlıyorsa gazı olduğu için olabilir bu arada tabiki sende kendine dikkat etmelisin ayağını sıcak tutmalısın... :opucuk:

bengü

bazi cocuklar cok kusar canim belkide sütün yaramiyodur.bikere mama vermeyi dene bakalim.kusunca acikiyodur yine zaten.
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

Organik_Seker

evt cok emıo ama aglıo aranıo elını yalıo bıde emınce hemen altına yapıo inş gecer sımdı yıne emdi :binkybaby:

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

Almiş'inAnniş'i

burcu-emir

gazını çıkarmayı dene.yenidoğan bebeklerin en büyük problemi gazdır.gazdan dolayı da kusabilir.
ayrıca ben hiç dinlemedim,her istediğinde verdim memeyi.biraz da içgüdülerine,annelik hislerine güven canım.zamanla herşey yerine oturur zaten  :icon_thumright:

Almiş'inAnniş'i

her ağladığında bu aç olduğu anlamına gelmez
elini emmesi de aç olduğu anlamına gelmez (bunlar zaten emmeye programlanmış olarak geliyolar  :ehi: 24 saat ver hayır demezler  :laughing7: )

unutmaki yeni ve farklı bir dünyaya geldi
bu dünya ile tek bağı bir çift meme  :love9:
bazen sırf seni ve kokunu yanında hissetmek için bile emebilir  :love3:

-Butterfly-

dilekcimm rahat ol,

bizimde oyleydi emer emer kusardi ama emin ol kusan cocuk daha cabuk gelisiyor bana dediklerinde inanmiyordum ama gercekten oyle ayrica benimki 5. ayinin icinde ama ona ragmen kusmalarimiz devam ediyor. bebek reflusu dedi dr. ama bizimki normal bir kusma degil fiskirtarak kusuyor ilk zamanlar  cok kotu oluyordum ama zaman icerisinde alisiliyor ve kusmadigi zaman bir seymi oldu diye dusunmeye baliyorsun :toothy10:

emzirme konusnda ise  bana hastanede  ilk hafta 3 saate  bir dedi dr.lar nedeni ise bebek oldugu icin  bilincsizce doyma  hissine sahip olmamasi o yuzden fazla emme durumunda bebegi rahatsiz edecegini dusunuyorlar onlarin sana nasil yap dedilerse sasma bence emin ol onlar biliyorlar bu isi :))

gaz icinde kesinlikle oncelikle kendine dikkat etmen  gerek sen usutursen  sutunde gaz olur  bu bebek icinde gecerli usurse gaz yapar vucudu. herkes sogan ye sut yapar  diyor ama sakin kimseye kulak  kabartma  sogan sarimsak karnibahar vs. bunlar feci gaz ureten seyler mumkun oldugunca tuketmemeye ozen goster eger gaz sikintisi oldugunu dusunursen   kucuk bir havluyu mikro dalgaya koy 25 saniye isit ve bebegin karin bolgesine koy ayaklarini  sicak tutmayi unutma ...

seni ve eren bebegi opuyorum sanirim  diger sayfandan kutlamistim ama buradanda  tebrik ederim allah anali babali buyutsunn eren bebegin resimlerini en kisa surede bekliyorum.... :opucuk: :opucuk: :flowers: :flowers:

Almiş'inAnniş'i

buse kusura bakma bu konuda sana katılamayacağım

o gaz yapar bu gaz yapar diye yememezlik yapılmamalı
kar edeyim derken zarara geçmekk gibi bişi bu
onların içindeki faydalı şeylerin hepsi sütüne geçiyo
ne zaman sütüm azqalsa bol soğanlı bulgur pilavından hiç şaşmadım  :hungry:
allaha şükür 6 ay anne sütü ile besledim bebeğimi  :amin:
hatta 7 ay  :icon_scratch: almira henüz ek gıdalarla barış imzalamadı  :laughing7:

bende burcu gibi saat falan tutmadım emzirirken
zaten mümkün değil böyle bişey
bu hayatta herşey dr. ve hemşirelerin söylediği gibi gitmiyor  :icon_thumright:
tam emzirmeye başlıyortsun
2 kere çekiyo uyuya kalıyo
eee nolcak şimdi?
3 saat bekle  :dontknow: belki 10 ml bile gidemedi midesine  :love9:
o kadar küçükler ki hemen yoruluyorlar  :love3:
o saatli emzirme dediğiniz ancak 3-4 aylık olunca olabilir
emmek biberona benzemez
bebek için daha zahmetlidir çünkü  ;)

ben kesinlikle karşıyım saatli emzirmeye
en azından 3-4 aylık olana kadar  ;D

-Butterfly-

04 Kasım , 2007, 20:52:28 #9 Son düzenlenme: 04 Kasım , 2007, 20:55:18 Buse & Ayberk
Alıntı yapılan: bengü - 04 Kasım , 2007, 20:02:40
bazi cocuklar cok kusar canim belkide sütün yaramiyodur.bikere mama vermeyi dene bakalim.kusunca acikiyodur yine zaten.

bengucum,

emin ol alakasi yok  en yakindan yasayan biri olarak gonul rahatligiyla soyluyorum ve atrafimda okadar cok bunu yasayan insan vardiki ornekler olunca insan dahada cok rahatliyor.acikma konusunda ise  bende  hep kustuktam sonra ac kaliyor acikmistir diye dusunuyordum  ama alakasi yok o alacagini aliyor fazlasini kusuyor.. mama konusunda ise  su anda cok erken mama icin  onun  anne sutune ihtiyaci var bagisiklik sistemi yeni yeni aktif hale gelecek bebege cok buyuk haksizlik olur sut varsa ve hazir mamayla beslemek...

-Butterfly-

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 04 Kasım , 2007, 20:50:33
buse kusura bakma bu konuda sana katılamayacağım

o gaz yapar bu gaz yapar diye yememezlik yapılmamalı
kar edeyim derken zarara geçmekk gibi bişi bu
onların içindeki faydalı şeylerin hepsi sütüne geçiyo
ne zaman sütüm azqalsa bol soğanlı bulgur pilavından hiç şaşmadım  :hungry:
allaha şükür 6 ay anne sütü ile besledim bebeğimi  :amin:
hatta 7 ay  :icon_scratch: almira henüz ek gıdalarla barış imzalamadı  :laughing7:

bende burcu gibi saat falan tutmadım emzirirken
zaten mümkün değil böyle bişey
bu hayatta herşey dr. ve hemşirelerin söylediği gibi gitmiyor  :icon_thumright:
tam emzirmeye başlıyortsun
2 kere çekiyo uyuya kalıyo
eee nolcak şimdi?
3 saat bekle  :dontknow: belki 10 ml bile gidemedi midesine  :love9:
o kadar küçükler ki hemen yoruluyorlar  :love3:
o saatli emzirme dediğiniz ancak 3-4 aylık olunca olabilir
emmek biberona benzemez
bebek için daha zahmetlidir çünkü  ;)

ben kesinlikle karşıyım saatli emzirmeye
en azından 3-4 aylık olana kadar  ;D

remziyecim,

ceken bilir demisler :))  allah cektirmesin ama yasamadan  bunu anlayamazsin canim o sikintili gunler kabus gibi kivranip duran bebek uykusuz 1 dakika gozunu yummadan gecen geceler  bunlari yasmadan  bunlari soylemek kolay  :y25: emin ol sogan konusunda seninle hem fikir degilim  ama bulgrun gercekten sut yaptigini ende bir cok sayfada bagira  :director: bagira  soyledim  ben 2 gun once  eski mamadan baska bir mamaya gecmistim inanilmaz gaz yapti mesela  ve 3 gundur bebegim kendisine gelemedi tabi hemen eskiye donduk ama  hala o gaz sancilari devam ediyor yani sunu demek istiyorum her bebek gazli olmuyor  senin yedigin   belki senin bunyen belki bebegin bunyesinden gaz yapamaya biliyor ama benim sutum inanilmaz gazliydi  ve eger bu sikintilari yasayan insanlar varsa uzgunum :'( ama  yediklerine dikkat etmeleri gerekiyor aksi takdirde sabaha kadar bagira bagira aglayan  ve susmayan  bir bebekle ugrasarak  onlarin  derdine care olmaya calisarak bosa zaman harcayacaklar  hos  zaten gazli bebege sahip olan annelerde emin ol bu konuda benimle hemfikir olacaklardir..

emzirme konusunda ise haklisin tabi hemen uyuyorlar  o yuzden bana uyandirmami soyluyorlardi  bende o minik burnuyla oynayarak uyandirmaya calisiyordum  ama o dedigim 3 saat  yeni dogmus bebek icin denilmisti :) sonrasinda  genelde 2 saatte bir emzirdim hicde  sikinti cekmedim  bazen  2 saaten oncede emziriyordum ama aglamiyorsa  2 saat bekliyordum :)))

Almiş'inAnniş'i

Elbette her insan nasıl farklı ise
bizim küçük insancıklarımız da farklı  :love9:

gaz sıkıntısının ne olduğunu ben çok iyi biliyorum hayatım
bebeğim kendi başına kakasını yapsın diye
adaklar adadım ben   :laughing7:
meğer nedeni gaz mış , tecrubesizlik işte
burcu nun annesi sağolsun
eh tecrube  :laughing7:
öğrettiği yöntemle almira o gece kendisi yaptı kakasını  :hieyt:

şu da bir gerçek ki hala bebeğime kendi sütümü verebiliyorsam
bunu dr.u dinlemeyerek saati gözetmeksizin emzirmeme (bazen 10 dk. da bir bazen 2 saatte bir, ama asla 2 saati geçirmedim, o istemese bile emzirdim  :icon_thumright: ) , annelik iç güdülerime ve jbdun' un desteğine borçluyum  :opucuk:

bengü

:hello2:bende sana katiliyorum canim bende ayni sen gibi saat felan gözetmeksizin emzirdim cocugumu doktorlara bakarsan kimi her istediginde ver diyo kimisi  saat tut diyo ya banada cok dediler ilk zamanlar benim kizim 10 dakikada bir emmek istiyodu herkez bu cocuk ac mama ver yazik cocuk ac kaliyo felan diyolardi ben inat ettim háyir o ac degil sadece zevk icin emmek istiyo belkide tek arzusu benim sicakligim icin emmekti.simdi düzeldi 2 saat bazen uyursa 3 saatide buluyo emme saatlerimiz.doktorlarin hepsi ayni seyi savunsa insan hak verecek ama biri baska seylerden bahsediyo öteki tam tersi annelik ic güdüne güveneceksin bir bebek eger zayiflamiyosa anne sütü yariyo demektir ama bebekle üc dört saat inatlasmak bekleyeceksin diye cok sacma.ayrica parmak emmesi ac anlaminada gelmez benim kizim uykusu gelince parmagini emiyo ama bebekten bebege degisebilirde tabi hem acikinca onlar bi agliyolarki zaten anliyosun acmi gazimi var gazi olan bebek ayaklarini karnina dogru cekiyo kivraniyo ben cok cektigim icin biliyorum ayrica her yemekten sonra altini pisletmeside anne sütünün yettigi anlamina gelir canim merak etme normalde emen bebek cok sik altini pisletiyo.
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

Almiş'inAnniş'i

YAW NE PARMAĞI
ALMİRA 7 AYLIK OLDU
HER BULDUĞU ŞEYİ EMİYO  :toothy10:
GEÇEN MOBİLYAYI YALARKEN YAKALADIM  :ehi:
2 YAŞINA KADAR NORMAL  :icon_thumright:
DEDİM YA BUNLAR EMMEYE PROGRAMLANMIŞ OLARAK GELİYORLAR DÜNYAYA
ÖNLERİNE NE GELİRSE  ARTIK.....  :toothy10:

sevda

Evet razicim arhan halen kemiriyo herşeyi ve 18 aylık dişleri çıkma aşamasında halen devam ediyoruz kemirmeye...