Hamileler ve Hamile Kalmak İsteyenler Listesi

Başlatan arzuersahin, 26 Ekim , 2007, 11:56:07

« önceki - sonraki »

ÖZLEM & HASAN

aybüke - hasretali mrhb siz nasılsınız bakalım ? bu hafta da hepimiz için güzel olsun kızlar di mi? :hieyt:

secret1905

Alıntı yapılan: shekersheyler - 23 Ağustos , 2010, 12:30:27
Alıntı yapılan: secret1905 - 23 Ağustos , 2010, 12:09:05
iiyim hafta sonu gezsdim tozdum toparlandım ii geldi  bakalım hayırlısı artık takmıyorum

secretcım hoşgeldin tatlım, iyi olduğuna sevindim  :flowers:

selam tatlım nasılsın??  evet canım daha iyiyim yaaa gezmek biraz yaradı yaaa

ÖZLEM & HASAN

kızlar size bişey sorucam ne de olsa sizin tecrübeleriniz fazla yani doktor kontrolleriniz fazla.
ilk hamilelik için kontrole gittiğinizde sizde uyguladığı neydi yani tüm bu kan, idrar..vs. testlerini mi yaptı bi de aşağıdan kontrol de yapıyolar mı çok can acıtan kontroller var mı? Kısacası hangi kontrollerden geçtiniz anlatır mısınız?  : ???

shekersheyler

Alıntı yapılan: secret1905 - 23 Ağustos , 2010, 13:58:49
Alıntı yapılan: shekersheyler - 23 Ağustos , 2010, 12:30:27
Alıntı yapılan: secret1905 - 23 Ağustos , 2010, 12:09:05
iiyim hafta sonu gezsdim tozdum toparlandım ii geldi  bakalım hayırlısı artık takmıyorum

secretcım hoşgeldin tatlım, iyi olduğuna sevindim  :flowers:

selam tatlım nasılsın??  evet canım daha iyiyim yaaa gezmek biraz yaradı yaaa

Ben de gezcem bana ne yaaa  :crybaby2:

shekersheyler

Alıntı yapılan: Bird Of Paradise - 23 Ağustos , 2010, 16:16:25
kızlar size bişey sorucam ne de olsa sizin tecrübeleriniz fazla yani doktor kontrolleriniz fazla.
ilk hamilelik için kontrole gittiğinizde sizde uyguladığı neydi yani tüm bu kan, idrar..vs. testlerini mi yaptı bi de aşağıdan kontrol de yapıyolar mı çok can acıtan kontroller var mı? Kısacası hangi kontrollerden geçtiniz anlatır mısınız?  : ???

canım öncelikle senin bütün bilgilerini not ediyorlar, kan grubu, kaç yıllık evli, sigara v.b. varmı geçirilmil hastalık falan filan, sonra jinekolojik ultrasonla muayene ediyor, tüplere fln bakıyor ama çok can yakıcı bir uygulama değil, sadece biraz utanıyorsun o kadar :honk: smear için sıvı alıyor bi de aynı zamanda, sonrasında kan alıp değerlerini inceliyorlar canım duruma göre de önerileri söylüyor, tedavi uygulaması gerekirse ilaç veriyor ya da direk bi sorun yoksa eğer 6 ay deneyin, folik aside başla diyor  :ehi:

secret1905

Alıntı yapılan: Bird Of Paradise - 23 Ağustos , 2010, 16:16:25

ya sen niye doktora gitmekten korkuyorsunki? doktora giden sadece sen değilsinki. bi doktora yüzlerce hasta geliyor . bi kan aldırmak bi jinekolojik muayeneden geçmek okadar korkunç değil merak etme. hee bide canım acırmı diyorsun tatlım kusura bakma ama sen nasıl doğuracan? bir an önce gitmeli kontrollerini yaptırmalısın

derbeder

merhaba anneler ve anne adaylari..

bugun tesadufen rastladim bu foruma ve inanin cok sevindim. aslinda bebek isteme olayi cok uzun zamandir yok bizde.
bir kac aydir en fazla. yaklasik 1 yillik evliyim ve suana kadar sayili kez korunduk sadece. bu zamana kadar zaten hamile kalmak istemiyordum, ama genede neden hamile kalmadim diyede kendimi dusunmekten alamiyorum.
doktora gittim bu konuda, ama yeni evlilerde hemen hamile kalmanin her zaman ve herkeste kolay olmadigini soyledi. kisacasi daha cok yeni evlisiniz dedi ve bir kac ay en azindan denememizi tavsiye etti.

simdi 11-17 gunler arasi en cok ise yarayan gunlermis. birde vucut isisi olcumuyle hamile kalma olayi var. sanirim yakinda ona basliycam? isin dogrusu hangisine baslamam gerektigini bilmiyorum.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

fatma...

ya bişe sorucam ama çok hızlı bi giriş olucak belki ama heyecana verin artık  :honk: test yaptım 3 gün önce biri kırmızı biri pembe ama bugün yaptığım az daha koyu 9 gün oldu gecikeli varmıdırki ??

secret1905

Alıntı yapılan: fatma... - 23 Ağustos , 2010, 16:35:16
ya bişe sorucam ama çok hızlı bi giriş olucak belki ama heyecana verin artık  :honk: test yaptım 3 gün önce biri kırmızı biri pembe ama bugün yaptığım az daha koyu 9 gün oldu gecikeli varmıdırki ??
biri kırmızı biri pembe 2çizgin varsan hamilesin . ikinci çizgi azda olsa görünse dahi hamile demeksin. ben öyle biliyorum. hadi hayırlı olsun

secret1905

Alıntı yapılan: angel81 - 23 Ağustos , 2010, 16:34:11
merhaba anneler ve anne adaylari..

bugun tesadufen rastladim bu foruma ve inanin cok sevindim. aslinda bebek isteme olayi cok uzun zamandir yok bizde.
bir kac aydir en fazla. yaklasik 1 yillik evliyim ve suana kadar sayili kez korunduk sadece. bu zamana kadar zaten hamile kalmak istemiyordum, ama genede neden hamile kalmadim diyede kendimi dusunmekten alamiyorum.
doktora gittim bu konuda, ama yeni evlilerde hemen hamile kalmanin her zaman ve herkeste kolay olmadigini soyledi. kisacasi daha cok yeni evlisiniz dedi ve bir kac ay en azindan denememizi tavsiye etti.

simdi 11-17 gunler arasi en cok ise yarayan gunlermis. birde vucut isisi olcumuyle hamile kalma olayi var. sanirim yakinda ona basliycam? isin dogrusu hangisine baslamam gerektigini bilmiyorum.

hoşgeldinöncelikle... istersen bu vücut ısısı olayını çok dikkte alma derim yanılma payın olabilir. ben öyle duydum en azından. ama dediğin gibi önemli günlerde birliktelikler sonucu gebelik oluşuyormuş

fatma...

inşallaahhhhhhhhhhh heveslenmiyelim ama die die sölemediğim kişi kalmadıı şimdide korku sardı işte ya yoksa die :D

derbeder

hayirli ugurlu olsun fatma. ayrica bu ne hiz masaAllah :) Allah simdiden anali babali buyutsun. ama bence en guzeli bir doktor kontrolunden gectikten sonra sevinmek. ne bilim isi garantiye almak gerekir.

buarada hamile kalanlar ve kalmak isteyenler folik asit kullaniyorlar degilmi?

secret1905

Alıntı yapılan: fatma... - 23 Ağustos , 2010, 16:39:41
inşallaahhhhhhhhhhh heveslenmiyelim ama die die sölemediğim kişi kalmadıı şimdide korku sardı işte ya yoksa die :D

kan testi yaptırmadın mı? 9 gün okadarda azımsanacak gün değil vallaa

derbeder

@secret1905

tesekkur ederim. insaAllah burda sizlerin tavsiyelerinden yararlanabilirim. once vucut isisini denemek zaten zor geliyor. her sabah duzenli bir sekilde atesini olcmek filan. herhalde diger sekli deniycem bakalim.

fatma...

saolasın angel

secret daha bekle diolar 15 günü tamamla öle çıkar die bende elim kolum bağlı bekliyorum işte

folik asit kullanmıyorum ama sölendiği üzere gerekiyomuş başlıycam sanırım