30 Nisan , 2024, 03:02:34

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ona müzik dinletin

Başlatan ..BahaR●●, 09 Ekim , 2009, 11:47:11

« önceki - sonraki »

..BahaR●●

Çocukların güçlü bir matematik zekasına sahip olması için anne karnında müzik dinletilmesi tavsiye ediliyor. Nevşehir Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Şahin Gürlek, çocuğa anne karnında müzik dinletmenin düşünme gücünü arttırdığını söyledi. Çocuklara anne karnında özellikle klasik müzik ve Klasik Türk Müziği dinletilmesinin faydalı olacağını kaydeden Gürlek, ''Çocuğunuza anne karnından itibaren klasik müzik veya Klasik Türk Müziği dinletin. Çünkü bu tür müzikler, matematiksel düşünceyi güçlendiriyor, öğrenmeye yardımcı oluyor ve kişiyi sakinleştiriyor. Anne karnında çocuğunuza müzik dinletin, düşünce gücü artsın'' dedi. Gürlek, sesteki özel matematiksel düzenlemenin beyindeki alfa dalgalarını uyararak kişiyi sakinleştirdiğini de belirtti.

Türk müziğinin beyni olumlu yönde etkilediğini, hoş melodilerin beyni yeme isteği ve diğer etkenlerden daha üst düzeyde uyarmakta olduğunu kaydeden Gürlek, müziğin yetişkinler için sakinleştirici etkisinin de bilindiğini sözlerine ekledi.

мiŁenα.

ben kulaklık aldım buyuk karnım ıyıce cıksın dınletcem hafıf muzıkler .... :k06:

:love9: :love7: :love9:

sunga25 ((( Serpil )))

BENDE İŞYERİNDE SABAHTAN AKSAMA KADAR MÜZİK DİNLİYORUM  :k06: :k06:
PAYLASIM İCİN TSKLER CANIM  :flowers:

< ESLAL >

ay ben kendim dinlemiyorum onada dinletmek aklıma gelmiyor hiç  :dontknow: benim kız pc ve dizileri ezebere biliyo şekilde doğacak kesin olsun oda bişey :k06:

βαlκιz

ben hep müzik dinlettim kulaklıgı karnıma koyuyodum  benimkiler alıştı artık şimdi müzik açınca hemen kafa sallayıp tempo tutuyolar :ehi: :ehi: ama hep yabancı müzikler dinletiyodum  yabancı dilleri gelişsin diye :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

< ESLAL >

:ehi: :ehi: anne karnında eğitime başladılar yani :k06:

мiŁenα.

cocuk ınga demeden my name ıs cagan dermıs daha :toothy10: :toothy10: :toothy10:

bende yabancı cok dınlerım :toothy10: :toothy10:

:love9: :love7: :love9:

..BahaR●●

Alıntı yapılan: balkız - 09 Ekim , 2009, 20:48:37
ben hep müzik dinlettim kulaklıgı karnıma koyuyodum  benimkiler alıştı artık şimdi müzik açınca hemen kafa sallayıp tempo tutuyolar :ehi: :ehi: ama hep yabancı müzikler dinletiyodum  yabancı dilleri gelişsin diye :ehi: :ehi:

ayyy alemsinnn  :toothy10: :toothy10:

βαlκιz

gerçekten işe yarıyoduuu çok tekme attıklarında hemen müzik dinletiyodum duruyolardıı deneyin bii  :k06: şuanda öyleler yaramazlık yapınca açıyorum müzigii duruyolar hemen :ehi: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Angel

ayy balkiz alemsin kiss   :ehi: :ehi:

bende tosunumla birlikte dinliyordum karnimdayken hee birde fazla ses gurultu yapin kislar ben son aylarimdayken surekli evi makineyle cekiyordum  fazla sese

alissin diye  masallah simdide ses olmadan uyuyamiyor oglum   :nazar: :nazar: :nazar:  tavsiye ederim bazi bebisler sesten uyuyamiyorlar benim kizim gibi

simdiden alistirin bence   :icon_thumright:

βαlκιz

ben alıştırdımm iyi oluyoo alışmasıı dogduklarındaa hep tv açıktıı ses olsunn alışsınlar diyee alıştılardaa

..BahaR●●

valla ne güzel fikir heee bende öylee yapacamm şöyle 6 aylık falan olalım....

Demet_dk

ben hamileykende çok dinlerdim zaten şimdide dinletiyorum bebişime uyurkende müzik açık
bide şimdi tepki veriyo mırıldanıyo müziğe eşlik ediyo çok tatlı oluyo  :nazar: :nazar: