27 Nisan , 2024, 18:35:22

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

epizyotomi

Başlatan мiŁenα., 20 Eylül , 2009, 16:56:44

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

Epizyotomi, bebek doğarken vajinal açıklığı genişletmek için vajina ile anüs arasındaki dokuya (perine denilen bölgeye) yapılan kesiktir. Birçok doktor, doğum sırasında bu dokuların dağınık şekilde kendi kendilerine yırtılmalarını ve dolayısıyla dikilmelerinin de daha zorlaşmasını önlemek için bunu doğum sürecinin normal bir parçası olarak gerçekleştirirler. Epizyotomi eskiye oranla daha az yapılmaktadır; çünkü birçok doktor bu işlemin epizyotomisiz doğuma kıyasla daha fazla dokuya zarar verdiğini düşünmektedir. Birçok doktor, doğum anına kadar epizyotomiye ihtiyaç olup olmadığına karar verilemeyeceğini düşünür. Doktorunuza bu konudaki görüşlerini sorun.

Epizyotomi, doğum sırasında bebeğin geçişini sağlamak için perineye (vajina ile anüs arasındaki bölgeye) yapılan kesiktir. Doktorunuz perinedeki dokuları uyuşturmak için lokal anestezi uygular ve sonra da bebeğin kafasını parmakları ile koruyarak kesiği yapar. Doğumdan sonra bu kesik dikilir

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Acısız bir işlem  ;)

Kızımın göbek kordonu kısaymış o sebeple ve ben ıkınmayı pek beceremediğim için yaptılar 4 dikişim var.

мiŁenα.

HIMMM ANAMM KESTILER YANI

DER!N

Önce biçiyorlar  :k06: gerekirse kesiyorlar  ::) ama olsun son olarak dikiyorlar.  :k06:

Benim dikişlerim çift taraflı hem dışarıdan hem de içeriden var içtekilerden zorum yok sadece kaşıntı işte, dıştakiler biraz sıkıntı oluyor bebiş de durmuyor illaki oturmam gerekiyor. O zamanda acıyor. Ama geçecek az kaldı inş.

miray

bende oldum  5 dikişim vardı
kesilirken bisey hisstmedim ama dikerken hisssettim biraz canım yandı ama
sag salim dogumumu yaptım  ve bebişimi görünce hiç acı hissetmedim bile bian önce bitsede odama cıkp kızım kolarıma alsam diye sabırsızlandım
ilk baslarda üzerine oturunca acıyo ama bi haftada iyileşmeye basladı bikac haftada bişeyim kalmadı
korkulcak bişey yok yani 

мiŁenα.