kansızlık sorunu olan mutlaka denemeliii

Başlatan мiŁenα., 17 Eylül , 2009, 10:06:34

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

Amerika Birleşik Devletleri`nde (ABD), tüketimde bu sebze başı çekiyor. Demir yönünden zengin, koyu yeşil yapraklı ve güzel tadı olan bu sebze, diğer yapraklı sebzelere nazaran daha çok protein içeriyor.

Salatada yenilen çiğ ıspanak, harika bir lif kaynağı. Ispanak suyu, bol C vitamini ile soğuk algınlıklarına karşı dayanıklılık veriyor ve hemoroid rahatsızlığına iyi geliyor.

Ispanak, provitamin A, C vitaminleri, demir ve çeşitli enzimlerce çok zengin olup, bu maddeler, insanda bol kan yapıyor. Ispanak ayrıca, kemiklerin ve dişlerin sağlamlığını temin ediyor.
Ispanak suyu, kalp adalelerini de kuvvetlendiriyor. Özel enzimi ile pekliği giderip bağırsak zehirlenmesini önlüyor.
Kalp rahatsızlığı olanlara, haftada 1-2 fincan taze sıkılmış ıspanak suyu içmeleri öneriliyor. Uzmanlar, ıspanağın, karaciğeri, lenf bezlerini, kan dolaşımını uyardığını belirterek, hamilelere, `kanlı-canlı bir bebeğe sahip olmaları için` bol ıspanak yemelerini tavsiye ediyor

:love9: :love7: :love9:

ilkay

ayyyyy ben çok severim ıspanagı kşın bol bol yerim zaten kasızlık sorunumda var çok saol ayşecim paylaşımların için

мiŁenα.

rıca ederım canım bende cokkkkkkkkkk severımmm :hungry: :hungry:

Balböceği

kiz ayse cok severim boregini yap bana emi duydum eyi yapiyormussun :ehi: :ehi: :ehi:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

ayşecım çok sagol benımde kansızlık ve demır eksikliği sorunum vardı bundan sonra ıspanak favorı yemeğim :laughing7: :laughing7:

мiŁenα.

kız ballls en baga yappp getırrr :ehi: :ehi: :ehi:

valla kansızlıgı olan denesın bu bılgılerı ben ıspanagı oldu koptu bayılırım :hungry:

Balböceği

bendede var bende demir eksizligi isde kansilzik her an yeterki cnm cekmesin alci kum ne veirse allah
kill yiyommm ama sebze meyve cok tuketiyommm

мiŁenα.

ıns yarar ıse benımde var kansızlıgım uzum suyu ısıyorum

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

GEÇENLERDE KAN TAHLILI YAPTIM KAN DEGERLERIM ÇOK DUŞUK..NE YAPMALIYIM SIZCE HAMILELIK ONCESI..BI ARA KAN ŞURUPLARINDAN İÇTIM..PEKMEZ DEMEYIN İÇEMEM SEVMIYORUM..BAŞKA NE YEMELIYIM..ISPANAK COK YEDIM :D

мiŁenα.

CANIM BENIM KANSIZLIGIM OLDU HAMILELEIKTE ..NORMLADE KANN DEGERIM IYIDI COKKK...

SIMDI PEKMEZ FALAN YIYORUM INS CIKAR KANIM YINE ELLERIM BEMBEYAZ :-\

ѕєν∂α¢αη

ıspanak lahana karnıbahar vs hiç sevmem :( bol bol kan için pekmez yiyorum. kayınvalidem kendi yapıyor yazın köyde. kışın ben yiyorum :)

Uploaded with ImageShack.us

sarisinn

kızlar bana doktor kan tahlili yaptı..iyiymiş..kan ilacı falan vermedi...ben genelde hamilelere verilir diye biliyoruM

мiŁenα.

sarisinn

:dontknow:gerek yok dedi.ihtiyacım yokmuşş

мiŁenα.