28 Nisan , 2024, 18:13:24

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamilelik Öncesi ve Sonrasında Sigara İçenler

Başlatan ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★, 09 Eylül , 2009, 23:29:37

« önceki - sonraki »

mavişim80

ah ne güzelllllllllllllllllllllllllll :amin: :amin: :amin: :amin:
bende günde 4-5 içerdim ama artık bir tane bilemedim 2.yarım okadar inş. onıuda bırakırım
bi komsum vardı benim doğuma kadar fosul fosul içti paket pakett hemde

_nilgun_

İnşallah tamamen bırakırsın canım. Hani bazıları diyor ya hamileyken sürekli içti ama bebişe bişe olmadı diye, aslında kendilerini kandırıyorlar çünkü gözle görülür birşey olmasa bile bebeğin beyin gelişimini bağışıklık sistemini vs. etkiliyor. Benimki planlı bir hamilelik olsaydı eğer hamile kalmadan önce mutlaka bırakırdım.

ยรlคภ๓คz göภlüm

kızlar hamileyken sigara içmeyin kardeşimin eşi hem hamileyken hem de doğumdan sonra az da olsa içti... yeğenlerim kışın çok çabuk hasta oluyor... kayınvalidem de hep içermiş, eşim ve görümcemin alerjik yapıları var.

_nilgun_

Alıntı yapılan: güzgüneşim - 27 Haziran , 2012, 14:21:52
kızlar hamileyken sigara içmeyin kardeşimin eşi hem hamileyken hem de doğumdan sonra az da olsa içti... yeğenlerim kışın çok çabuk hasta oluyor... kayınvalidem de hep içermiş, eşim ve görümcemin alerjik yapıları var.

Hatta yanınızda içilmesine de izin vermeyin .

mutluluk

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 27 Haziran , 2012, 14:24:44
Alıntı yapılan: güzgüneşim - 27 Haziran , 2012, 14:21:52

Hatta yanınızda içilmesine de izin vermeyin .
pasif içici olmak da çok zararlı... kayınvalidem iki arkadaşıyla checkup yaptırmıştı... kayınvalidem ve arkadaşının biri yeni sigarayı bırakmışlardı ciğerleri tertemiz çıkmış... diğerine doktor sigarayı bırakmalısınız demiş oysa o teyze sigara hiç içmemiş ama eşi yanında sigara içiyormuş

muhribe

ben hamileyken yanımda sigara içmek isteyenleri uyarırdım. gücenen gücensin valla. bebeğimden önemli mi. k.pederim bile artık öğrenmişti hassasiyetimi. balkona bile çıkmazdı içmek için, gider dışarda içer eve öyle gelirdi. hem insanları nasıl alıştırırsanız öyle gider. şimdi evime gelen kimse balkonda bile içmiyor sigara ben oğlum için rahatsız olurum diye. unutmayın sigara dumanının yüzde 40'ı içiciyi, yüzde 60'ı pasif içiciyi etkiler!

mavişim80

eşim içiyor benimde .balkonda..evet kendimizi kandırıyoruz..pasif içiciyiz kimi zaman.

melek100lü

ben içilen ortamdan bile uzaklaşıyorum  :igrenc: :igrenc: :igrenc:

bebeğimi çok seviyorum benim yüzümden  bişey olsun istemiyorum  :love9: :love7: :love9:

kıyamam ben ona nasıl yaparım böyle bişeyi :opucuk:  benimde görümcem hep içti hamileliğinde :caca:

şimdi emziriyor hala içiyor  :cussing: yapıcak bişey yok olan çocuğa oldu bi damlacık yazık  :violent1:

toluarzu

DÜNDEN BERİ BİRTANE BİLKE İÇEMEDİM. DÜN TANSİYONUM DÜŞTÜ HASTANEYE GİTTİM SERUM TAKTILAR, 2 GÜNDE ZOR TOPARLANDIM. NORMAL Mİ KIZLAR TANSİYON DÜŞMESİ?  :icon_pale:

papatya26

:) :) bende siğara içenlerdendımm hamıle kaldıgım anda bilm,iyorum hiç istemedı canım sonrada hiç istemedı eşim içiyo o bie çok kötü kokuyo bebeişim için herseyyy içmemeye gayreet gözterınnnn

Valerya

arkadaslar ben malesef 7 sene önce basladım sıgaraya. Evlendıgımden berı de 3-4 günde bır paket bıtırıyorum. Önceden daha cok ıcıyodum.Bırakamıyorum bır turlu. Her turlu zararını da bılıyorum ama olmuyor. Hamıle kalırsam elıme bıle almam bunu bılıyorum. Mesela ya bu ay hamıleysem diyorum bıde gıdıp sıgara ıcıyorum :( benım gıbı olan arkadaslar var mı?

aşkitoom

cnm ilk başta sigara bırakmayı gerçekten istemen lazım ve istiyorsan hastanelerden bu konuda yardım al.
evet çok zararlı :director:
geçen haberlerde dinledim,sigara ve alkol kullanan bayanlar yani hamileykende içtikleri zaman,bebeklerde zeka geriliği,başının büyük olması veya küçük olması gibi sorunlar ortaya çıkıyormuş
dikkatli olalım.

laracroftt

cnm ben gunde 1paket ıcerdım :sad1:
Hamıle kaldıgım ay bılmeden ıctım
Ogrendıgımde hemen kesıp atamadım,3-4ay gunde 1-2tane ıctım.bazen hıc ıcmedım esımden bı fırt aldım.baktım 4.ay bıtıyo,bırden bıraktım. Keske hamıle kaldıgım an bırakabılseydım ama bırakamadım. O yuzden madem bebek ıstıyosun hemen bırak,cok zorlanıyosun sonra :sad1:

niles1983

Canım malesef bende günde 1 paket iciyodum gecen hafta hamile oldgmu ogrendm ve ogrendgmden beri günde 5-6 tane iciyorum bugün winston un beyazını kesfettm butun zifir nikotin ve karbn monokst degerleri 1-1-2. Normal sigaralarinki 8-9-10. Zararı nekdr azaltr bilmem ama içmeden edemiyorum mereti :caca: :violent1: :BangHead:
Rüzgar Emir'im güzel oğlum seni kuçağımıza alacağımız günü iple çekiyoruz...