27 Nisan , 2024, 20:49:26

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamilelik Öncesi ve Sonrasında Sigara İçenler

Başlatan ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★, 09 Eylül , 2009, 23:29:37

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ben hamile oldugumu ögrendigim gün biraktim dahada icmedim zorluk cektim ama dayandim simdi hic istemiyo cnm  :basardim: :basardim: :basardim:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

belkis_nur

insallah bende hamis olursam birakirim ...bencede hic iyi degil bebek icin...zaten 3 tane falan iciyorum hamis kalinca insallah hic icmemm     :suclu:

laracroftt

henuz gebelık yok ama cok sıgara ıcıyorum ben  :BangHead:  ama kararlıyım hamıle kalırsam ıcmıycem sıkıcam dişimi   :suclu: 

ayysnn

BEBEK ANNENİN DEPOLADIKLARINDAN BESLENİRMİŞ.
SİGARA DA HAMİLE KALMAYI ZORLAŞTIRAN ETKENLERDEN. O YÜZDEN BEBEK SAHİBİ OLMAK İSTEDİĞİNİZ AN BIRAKIN BNCE.EŞİNİZDE KULLANIOSA EĞER ODA BIRAKIRSA HEM EKONOMİK OLARAK BEBEĞİNİZE BİRİKİM YAPARSINIZ HEM DE SAĞLIĞINIZA KAVUŞUR HAMİLE KALMANIZ KOLAYLAŞIR.
BN 8 SENE İÇTİM GEÇEN SENE ŞUBAT AYINDADA BIRAKTIK EŞİMLE ÇOK ŞÜKÜR.ŞİMDİ HAMİLEYİM.
KESEMİZEDE KATKISI OLDU SİGARASIZ HAYATIN.
O YÜZDEN HAMİLE KALDIĞINIZI ÖĞRENDİKTEN SONRA BIRAKMANIZ ÇOK DA BEBEĞE FAYDA SAĞLAMICAK.TABİ DEVAM ETMENİZDEN İİ
UMARIM KURTULURSUNUZ SİGARADAN

banu_fth

bende günde bir paketi geçiyordum .. çok içiyordum sabah uyanıncada içiyordum tam tiryaki yani..
sigarayı bırakmak benim için mucize gibi bişeydi .. ancak bu hayattan bi mucize dilerken kendim önce bi mucize gerçekleştirmeliydim .
hem kendi ömrümü kısaltıp yeni bir ömür bu dünyaya getirmek te mantıksız geldi ..
eşim de içiyordu ..
beraber bıraktık ..benim iradem yoktu fazla .. onun sayesinde bıraktım .. hakkını yiyemem .. direndik bıraktık şükür ..
kesemizede faydası oldu her ay çeyreklik alıom  :k06:
4 ay sonrada hamile kaldım şükürler olsun  :amin: :nazar: :nazar: :nazar:

ab126370

ARKADAŞLAR BEN EVLENMEDEN ÖNCE GUNDE 1 PAKET SİGARA İÇİYORDUM. AMA HAMİLELİĞİMİ ÖRENDİKTEN SONRA 2-3 GUNDE 1 PAKET İÇİYORUM. AMA ÇOK VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM. TAM ANLAMIYLA BIRAKAMIYORUM. AMA ÇOK İSTİYORUM. DAHA BEN KENDİM İNANAMIYORUM HAMİLE OLDUĞUMA. DOKTOR BEY DE BEBEĞİN GELİŞİMİ BİRAZ GEÇ DEDİ. ONA ÇOK MORELİM BOZUK. KESEYİ ZOR GÖRDÜ :(((
BU ARALAR AİLEVİ PROBLEMLERİM DE VAR . HERŞEY O KADAR ÜST ÜSTE GELİYOKİ ÇOK BUNALDIM. ÇOK BEBEK İSTİYODUM AMA HAMİLE OLDUĞUMU ÖRENDİĞİMDEN BERİ HAYATIM O KADAR TERS GİDİYO Kİ

aydinays

Canım benim ilk önce bu bebeği ne kadar istediğini düşün. Ve hayatında olumsuzlukları bebeğinle birlikte aşmaya bak. Ama bence bundan sonra bırak. Bebeğin için zararlı.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: ab126370 - 14 Temmuz , 2011, 10:08:25
ARKADAŞLAR BEN EVLENMEDEN ÖNCE GUNDE 1 PAKET SİGARA İÇİYORDUM. AMA HAMİLELİĞİMİ ÖRENDİKTEN SONRA 2-3 GUNDE 1 PAKET İÇİYORUM. AMA ÇOK VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM. TAM ANLAMIYLA BIRAKAMIYORUM. AMA ÇOK İSTİYORUM. DAHA BEN KENDİM İNANAMIYORUM HAMİLE OLDUĞUMA. DOKTOR BEY DE BEBEĞİN GELİŞİMİ BİRAZ GEÇ DEDİ. ONA ÇOK MORELİM BOZUK. KESEYİ ZOR GÖRDÜ :(((
BU ARALAR AİLEVİ PROBLEMLERİM DE VAR . HERŞEY O KADAR ÜST ÜSTE GELİYOKİ ÇOK BUNALDIM. ÇOK BEBEK İSTİYODUM AMA HAMİLE OLDUĞUMU ÖRENDİĞİMDEN BERİ HAYATIM O KADAR TERS GİDİYO Kİ

canım ben de içiyordum sigara ama hiç birzaman günde 1 paket olmadı... benimki biraz keyiflikti, günde 4-5 adet...
hamile kaldığımı öğrendiğimden bu yana içmiyorum, evet canım da çok istiyor bazen ama bebeğimi düşünüyorum  :y25:
zaten canım söylememize gerek de yok, sigara düşüğe bile sebep olabiliyor, erken doğuma falan... daha neler neler var, zararları saymakla bitmez  :(  bak dr.un da demiş bebeğin gelişimi geride diye, belki de sigara yüzünden, bilemezsin ama riske de atamazsın, ki bence sigaradan  :sad1: bebeğini nekadar çok sitediğini düşün, ona bunu yapmaya hakkın olmadığını düşün ve bence de içme artık...

ab126370

BEBEĞİM 5 HAFTALIKMIŞ ARKADAŞLAR.
İÇTİKLERİMİN ZARARI ÇOK OLMUŞMUDUR Kİ.
DAHA İÇMİCEM ZATEN BUGUN SONDU

<<<betty>>>

canım muhakkak olmuştur, zaten hamilelikten önce içilenler depolarda, bebiş de depolardan yediğine göre  :sad1:
ama kararını vermişsin enazından, lütfen meleğini düşün artık, kendine iradene hakim ol, daha çokk küçük annesi, büyüyüp sağlıklı olması önce Allah sonra senin elinde  :opucuk:
benim için zor olmamıştı, tiryakiliğim olmadığından çünkü yeri gelir bazı günler hiç içmediğim bile olurdu...
ama senin biraz zor olucak ama bebişin için sık dişini, bundan sonrasına bak, sağlıklı beslen, moralini yüksek tut canım  :opucuk:
Allah yardımcın olsunn  :amin:

gökkusağı

bende sigara içerdim hatta içmeyi çok severdim yaparken en çok keyif aldığım şeylerden biridir helede kahvennin çayın yanında bayılırım.hamilelik testini yaparken heycandan bi tane yakmıştım son sigaram oldu 2 çizgi çıkar çıkmaz söndürdüm bi dahada yakmadım.şu an hala cnm deli gibi sigara istio ama milyarlar verseler gene içmem hiçbişey bebeğimin sağlığından daha önemli deil.ama azmettim doğurur doğurmaz yakacam bi sigara  :toothy10: :toothy10: bi tane de olsa kendi bedenimin yine yalnız bana ait olduğu gün bi tane içecem ahdım var  :ehi: :ehi:
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

derbeder

tiryaki gibi sigara icenlerin hic sorunsuz cocuklari olurken, agzina dogru duzgun sigara almamislarin uzun bir sure beklemeleri...adaletin bu mu dunya?
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

banu_fth

Alıntı yapılan: eylül_üm - 13 Mayıs , 2011, 16:45:52
bende günde bir paketi geçiyordum .. çok içiyordum sabah uyanıncada içiyordum tam tiryaki yani..
sigarayı bırakmak benim için mucize gibi bişeydi .. ancak bu hayattan bi mucize dilerken kendim önce bi mucize gerçekleştirmeliydim .
hem kendi ömrümü kısaltıp yeni bir ömür bu dünyaya getirmek te mantıksız geldi ..
eşim de içiyordu ..
beraber bıraktık ..benim iradem yoktu fazla .. onun sayesinde bıraktım .. hakkını yiyemem .. direndik bıraktık şükür ..

sigarayı bıraktıktan 4 ay sonra hamile kaldım ..
ve sigarayı bıraktık bol meyve ile beslendik eşimle .. içimiz temizlensin diye  :k06:

gökkusağı

Alıntı yapılan: eylül_üm - 29 Ağustos , 2011, 17:32:53
Alıntı yapılan: eylül_üm - 13 Mayıs , 2011, 16:45:52
eşim de içiyordu ..

sigarayı bıraktıktan 4 ay sonra hamile kaldım ..
ve sigarayı bıraktık bol meyve ile beslendik eşimle .. içimiz temizlensin diye  :k06:

bende süt içiorum cnm sigara istedikçe yada limon yiyorum  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: meyveyle hiç aram olmadı akşamları zorla yiyorum ama  ::)
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

medine

bende hamile kalir kalmaz sigarayi birakanlardanimm hala canim  cekmiyo deil ama bebegim icin icmiyorum icmeyide dusunmuyorum insalllah icmemmm yaniii :tongue3:kadissss senin kizin olucak galiba bende azra da limon yerdimm heeppp :k06: :k06: :k06: :k06:
sen benim herseyimsinn:)