Normal Doğum mu, Sezaryen mi?

Başlatan serap BİÇER, 09 Eylül , 2009, 23:10:41

« önceki - sonraki »

asuman1981

CANIM BEN SEZARYANLA 3 GÜN YATIM  NORMAL DOĞUM EĞER HERŞEY YOLUNDAYSA Bİ KAÇ SAAT SONRA GÖNDERİYORLAR YANLIŞ DEYİLSEM

eguzel89

sadece 1 gün yattım sezeryan oldum çokta memnunum hiç ağrı çekmedim sadece ilk yürüme oda kolay ama yannda bir refakatçi olunca hiç korkmayın kızlar sadece spinal anestezi yüzünde yaklaşık 10 gün baş ağrısı felaket ama çektim sezeryandan hiç şikayetçi değilim mecburi sezeryan yaptırdım bebeğim ters ve iri oldugu için Allah bütün hamilelere kolay doğum nasip etsin:)
kurban olayım sana Allahım nazardan korusun:)

Aytii

anne annem çok çekmis zamaninda normal dogumlardan bana dün diyoki aman bosver normal dogurup ne yapacaksin kimse seni basinin üstüne koymuyo olan sana oluyo yine   :k06: sezeryan yaptir sen diyo bana  :k06: neyapsin kadincagiz çok çekmis sonradan kadin hastaliklarina kalmis  :sad1: simdiki gibi olsa hiç ugrasmazdim normal dogumla diyo  :D Allah hayirlisi ne ise onu nasip etsin diyorum ben herzaman. öyle yada böyle dogurcaz zaten

Dilara Ebrar

ben de ikinci bebeği allah nasip ederse hemen istiyorum.bu yüzden normal istiyorum.ama dediğinizde çok doğru yani normlade hasar galiba daha fazla.bakalım hayırlısı
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

*•.¸♥gonca♥¸.•*

bu soruya cvp bende adı uzerınde normal dogum...allahtan bır sorun cıkmazsa normal dogum istiyorum bebişlerimiz sağlıkla gelsin inşallahh :amin: :nazar:
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

tgbybr

tabiki de normal doğum ama mecbur kalınca yapacak bişi yok. benim çatım dardı ve suyum gelmesine rağmen suni sancıyla bile 3 cm açılma oldu. epidural sezeryan oldum. çok da memnunum

asya81

bende normal diyorum ama saati zamanı gelince ne olur bilmem.2gün önce görümcem epudural sezeryan oldu gülerek girdi gülerek çıktı.doğum 5dk sürdü ya :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo ama benim doktor normal taraftarı

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: asya81 - 01 Haziran , 2011, 13:12:40
bende normal diyorum ama saati zamanı gelince ne olur bilmem.2gün önce görümcem epudural sezeryan oldu gülerek girdi gülerek çıktı.doğum 5dk sürdü ya :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo ama benim doktor normal taraftarı

bayılıyorum böle normal taraftarı olan doktorlara yaaaaa.benimki sezeryan yapıomuş hep.gerekçeside bebekleri riske atmayalım oluyormuş.bunu duyan ailelerde haliyle tamam der heralde.ama ben normal istiyorum yaaa.bakalım işallah hayırlısı  :-\ :-\ :-\ :-\
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

asya81

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 01 Haziran , 2011, 13:14:25
Alıntı yapılan: asya81 - 01 Haziran , 2011, 13:12:40

bayılıyorum böle normal taraftarı olan doktorlara yaaaaa.benimki sezeryan yapıomuş hep.gerekçeside bebekleri riske atmayalım oluyormuş.bunu duyan ailelerde haliyle tamam der heralde.ama ben normal istiyorum yaaa.bakalım işallah hayırlısı  :-\ :-\ :-\ :-\
öle doktor kalmadı malesef benim doktorda normal doğurmuş kesinlikle normal diyor aksi bi durum olursa sezeryan diyor.çogu doktor ne saatlerce normalle uğraşcam diyor 5 dk sürmüyor sezeryan çünkü

Aytii

benim sezeryana karar verildi

netten bakıyorumda bununla ilgili güzel şeyler yazılmış

yani tıp ilerledikçe artık sezeryanında normal doğumdan farklı kalmıyo

Allah böylesini yazmış demekki alnıma

üzülmüyorum.. kısmet

Balböceği

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 21 Temmuz , 2011, 17:13:37

üzülmüyorum.. kısmet

Hayirliisi oyleymis canim ... sen melegini sag salim kucagina al bi  gerisi onemli degil.  :flowers:

Ezocan84

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 21 Temmuz , 2011, 17:13:37

üzülmüyorum.. kısmet

ayticigim senin baska caren olmadigi icin sezeryana giriyorsun.. tip cok ilerledi haklisin, o yüzden sezeryanlarda cok iyi geciyor..

benim kendi fikrim normal dogum en iyisi.. sonucta ameliyat öyle yada böyle, ve insan dogum sonrasi kendini korumasi gerekiyor.. 5 kgdan fazlasini kaldirmiycak vs vs.. ama normal dogumdan ciki cikmaz hic birseyin kalmiyor, hatta cocugun kafasi ciktigi anda bütün acilar bitiyor  :love7: allahin bir mucizesi olsa gerek.. benim yasadigim yerde sezeryana karar veremiyorsun, doktor karar veriyor ve sadece cocuk ters oldugu zaman izin veriyo.. iri bir bebekte bile normal dogum yaptiriyorlar..

Aytii

canım benim riskim olduğu için zaten doktor öyle karar verdi yoksa normal yapacaktı

bebek doğum kanalına girmemiş bile

hala yukarda duruyor

kilosu 4 ü geçebilir dedi doğumda

ve çatım basıkmış yani sıkışma felan olabilir diye sezeryan dedi

yoksa doktorum sezeryan taraftarı değil asla

hayırlısı olsun diyorum bende  :dontknow:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

valla 5 kilo değil evi kaldırıyorum nerdeyse
3 ay oldu sezeryan olalı çok şükür hiçbir sıkıntım yok,
ne dikiş yerim acıyor,ne ağrım oluyor,
bekarken kaldırmadığımı şimdi kaldırıyorum hiç sorun yok
çok şükür

Balböceği

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 21 Temmuz , 2011, 17:24:53
valla 5 kilo değil evi kaldırıyorum nerdeyse
3 ay oldu sezeryan olalı çok şükür hiçbir sıkıntım yok,
ne dikiş yerim acıyor,ne ağrım oluyor,
bekarken kaldırmadığımı şimdi kaldırıyorum hiç sorun yok
çok şükür

zaten hem birden bire agrimaz sen boyle devam edersen ilerde SIKINTI cekersin  :caca:

dikkat et kendine bugunki yaptiginin isin yarin acisi cikabilir  :caca: