Bebekler ağız ve diş bakımı

Başlatan ponçik, 29 Eylül , 2007, 14:59:49

« önceki - sonraki »

ponçik

arkadaşlar diş bakımı ile ilgili bulduğumuz veya takibini yaptığımız sitelerin linklerini bu sayfaya ekleyerek biribirimizin bilgilerinden de faydalanırız düşüncesindeyim  8)

ilk link benden olsun  :icon_thumright:

http://www.adsd-tr.org/?ctpg=7

nagihan

paylaşımın için teşekkür ederim.

yalnız birşey dikkatimi çekti. eğer linki iyi okuduysanız. bebeklerde özellikle dişi çıkmamış bebeklerde beslenmeden sonra ağız içi ve damakları tülbent yada gazlı bezle iyice temizlenmelidir diyor. bunu uygulayan hiç varmı? ilk defa böyle birşey duyuyorum.  :icon_scratch: :dontknow:

jbdun

çok iyi düşünmüşsün goncacım ve  paylaşımın için de tşkler  :opucuk:

nagihancım ben uygulamadım o şekilde ve hatta dr kontrolümüzde de 1,5yaşından önce fırçalamamamızı söyledi dr :icon_thumright: ancak yemeklerden sonra su vermeye çalışıyorum ;)

nagihan

yemeklerden sonra su vermeyi bende deneyeyim. ama naz su içtikten sonra kusuyor  :'(

jbdun

yemeklerden sonra içtiğinde mi? yoksa her su içtiğinde mi kusuyo :icon_scratch:

ecrinin de pek içtiği söylenemez ama biraz da olsa içirtmeye çalışıyorum, yazın olduğuu gibi içmiyo tabi :-\

puysal

ben küçük bir diş fırçası aldım kızıma.. küçük küçük fırçalıyoruz. tabi çocuk diş macunuyla..

fırçalıyoruz dediğimde fırçalamaya çalışıyoruz:)

jbdun

diş macunu için daha erken değil mi pınarcım :icon_scratch: drla görüştün de mi söyledi?

puysal

evet canım söyledim.. sonradan sevmemezlik yapmaması için kullanıyorum.. zaten fırçaya o kadar az sürüyorumki.. havif köpük yapıyor.. öyle sırf su ile dişide hırpalar diye düşünüyorum

jbdun

bu diş macununu bile sevmemezlik yapıyo demek bebekler :k06:
nehir ne tatlı oluyodur dişlerini fırçalamaya çalışırken  :love9: :opucuk:

Almiş'inAnniş'i

Zara82

Benim kizimin 8 disi var ve ben hergün olmasada fircaliyorum..bebeklere göre dis fircasi ve macunlar var....Kizimda artik alisti fircayi gördügünde agzini aciyor  :k06:

Almiş'inAnniş'i

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

Arkadaşlar son bir hafta içinde nazımın 2 tane incisi oldu erken mi acaba  :icon_scratch:

En büyük varığım NAZ'ım
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا ال

Almiş'inAnniş'i

naz 6. ayını doldurmuş, bence normal  :icon_thumright:
hayırlı olsun incileriniz  :hello2: