boş gebelik geçirdim. tekrar bebek istiyorum yardım edinnnnnnnnnnnnnn

Başlatan ecee, 30 Ağustos , 2009, 22:47:35

« önceki - sonraki »

ecee

slmlar bende sizin gibi boş gebelik yaşadım 2 hafta oluyor keseyi kürtajla aldılar.moral olarak çok yıprandım.kendimi tekrardan anne olmaya o kadar çok hazırlamıştımki resmen yıkıldım.kendime hamile kıyafetleri bile almıştım ama benim allaha çok şükür bir tane yavrum var.rabbim hepimize tekrardan hayırlı birer evlat nasip etsin.insan başına gelmeyince anlamıyormuş ne kadar zor oldugunu.psikolojik olarak çok yıprandım ve bu iki hafta içerisinde 4 kilo verdim....fakat sizlere sormak istedigim bir soru var doktorum benimde kürtaj sonrası bütün testleri yaptı ve normal çıktı.ve ben bir daha ne zaman çocuk yapabilirim diye sordugumda bana bir ay sonra çalışmalara başlayabilirsin dedi.ama sizler altı ay falan ara verdik diyorsunuz lütfen bana cevap yazınnnnn..............     

betüs26

selam canım bende şubatta bu sebepten yani boş kese yüzünden kürtaj oldum ben kendi isteğimle 6 ay ara verdim doktorum öyle bişey demedi ama doğrusu bu enaz 3 ay rahmin kendisini toparlayıp sağlıklı bir gebeliğe hazırlamak için bu süreyi tani kendine bide şükret canım bir evladın varmış annelik duygusunu biliyosun ne güzel ama inşallah ikinciside olur üzülme ben bu boş kese olayından 4 ay öncede 7 aylık bebeğimi kaybettim karnımda öldü beterin beteri var şükre bence canım allaha birdaha göstermesin kimseye sana da canım kendini hazır hissettiğin zaman düşün diyorlar genelde ama 1 ay çok az
bi zaman bence

ecee

cevapladıgınız için çok teşekkür ederim.sizin durumunuzuda okudum ve çok üzüldüm.yüce rabbim inşallah sizlerede bir yavru nasip eder...boş kese olayını başıma gelene kadar hiç duymamıştım doktoruma bunun nedenini sordugumda genetik yada çevresel faktörlerden oluşabilecegini söyledi.fakat benim eşim gebe kaldıgım dönemlerde yüksek dozda antibiyotik tedavisi görüyordu.bademcik iltihabını kurutmak için aksilik ya işte bende gebe kaldım.doktora bunuda sordum bu yüzden olabileceginide söyledi.çünki kürtaj sonrası bütün testleri yaptırdık bizde ve normal çıktı...ben size bir soru daha sormak istiyorum kürtaj sonrası kanama ne kadar daha sürer.ben 13 agustosta oldum ve ara sıra leke şeklinde kanamam oluyor bu daha ne kadar devam eder...ilginiz için çok teşekkür ederim

elif35

ben de düşük yaptım ağustosun 15 inde kürtaj olmadım kendiliğinden düştü 6 haftalıktı benim kanama 10 günde bitti kürtajdan sonra 2-3 günde biter diye biliyorum ben çünkü benim kuzenim kürtaj oldu 2 gün kanamam oldu bitti demişti doktorunuza danışın bence

ecee

kürtajdan bir hafta sonra doktora kontrole gittigimde hiç kanamam olmadıgını söyledim.oda bana içimi temizlesin diye bir ilaç verdi ve ondan sonra kanamam çok oldu.doktor normal dedi hatta ara sıra leke şelinde 20 günü tamamlayabilir dedi.çevremdede 2 arkadaşım kürtaj olmuştu birisi kanamam 15 günde bitti dedi digeri ise 40 günü tamamladı dedi.bu yüzden aklımda soru işareti kalmasın diye size danıştım.ilginiz için teşekkürler. :wave:

betüs26

CANIM YENİ OKUDUM KANAMAN NORMAL BENCEDE AMA ÇOK YOĞUNSA VE AĞRILARIN VARSA DOKTORUNU ARA SOR BENCE KANAMA DEVEM EDER KAÇ GÜN OLDU ŞİMDİ

ecee

bugün 20.gün oluyor.aslında bitti ama günlük pedimde leke olarak kan var bu yüzden canım sıkılıyor.hiç agrım yok.birde mübarek ramazan ayındayız oruç tutamadıgım içinde üzülüyorum.kısmet artık :-[ :-[ilginiz için teşekkür ederim kızlar :)

daisymiller84

mrb ecee,
ben de daha dün boş gebelik teşhisi koyularak kürtaj oldum, 8 hafta olmuştu :'( çok üzüldüm, ama Allah tan hep hayırlısını dilediğim için hayırlının bu olduğuna inanıp, teselli olmaya karar verdim..

benim merak ettiğim doktorum benden her hangi bir test yaptırmamı istemedi, bahsettiğiniz testler ne tür testler, gerekliyse ben de ihmal etmeyeyim.. kanamam çok az var, çok şükür ağrım yok, yutmakta son derece zorlandığım bir  antibiyotik kullanıyorum ve demir takviyesi ve ağrı kesici.. 3 ay bekledikten sonra yeniden denemk istiyorz, folik aside devam etmeli miyim? dün doktoruma sormayı unutmuşum  :(

Allah hepimizin gönlüne göre versin  :amin:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

bence folik asite devam saten 3 ay snra tekrar bebis istyiorsaniz devam ic ....

hamis kalmadan 3 ay öncesinde baslayin diyorlar ya..bir sakincasi yok ki folik asitin vitamin d cesiti ....

özlemmm

slmm arkadaşlar bende  bir buçuk ay önce boş gebelikten dolayı düşük yaptım kürtaj oldum 8 yaşında bir oğlum var başıma gelince öğrendim boş gebeliği  çok kötü günler geçirdim çok etkiledi beni ilk çocuğumda çok küçüktüm ikinci çocuğu çok istiyorum bir defa adet oldum.ve galiba yine hamileyim daha günüm geçmedi ama belirtileri var umarım aynı şeyi birdaha yaşamam ve benim gibi boş gebelik geçirenler  sizi çok iyi anlıyorum hayal kırıklığı yaşamak çok kötü bebiş beklerken doktor boş diyo. ben öğrendiğimde bütün gün ağlamıştım ama hayırlısı ALLAH  isteyen herkese nasip etsin dua edin. :binkybaby: :amin:

ecee

canım yaa inşallah hakkında hayırlısı olur senianlıyorum bende atnı dönemden geçtim.boş gebeligimden sonra bende bir kez adet oldum ve hemen bir kez daha gebe kaldım fakat oda ilerlemedi onuda bir ay önce düşürdüm.ve şuanda korunuyoruz üç ay daha korunduktan sonra yeni bir bebek düşünüyoruz.umarım hakkında ne hayırlısıysa o olsun.

duyguuu

merhaba ,aranıza yeni katıldım. mart ayında boş gebelik teşhisi konuldu ve kürtaj oldum . daha sonra 2 ay korunduk şuanda 5 . ay ama hamile kalamıyorum. oysa ki ilk gebeliğimde hemen hamile kalmıştımç çok endişeleniyorum. kan tahlillerini de yaptırdım.fsh ve e2 değerleri normal çıktı. aynı durumu yaşayan var mı ? yardım bekliyorum ? teşekkürler

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: duyguuu - 27 Eylül , 2010, 17:33:18
merhaba ,aranıza yeni katıldım. mart ayında boş gebelik teşhisi konuldu ve kürtaj oldum . daha sonra 2 ay korunduk şuanda 5 . ay ama hamile kalamıyorum. oysa ki ilk gebeliğimde hemen hamile kalmıştımç çok endişeleniyorum. kan tahlillerini de yaptırdım.fsh ve e2 değerleri normal çıktı. aynı durumu yaşayan var mı ? yardım bekliyorum ? teşekkürler
mrb duygucum ben cok sukur boyle bi durum yasamadim ama kuzenim yasadi once 4 aylik bi bebek dusurdu sonra 2 ay sonra bos gebelik gecirip kurtaj oldu tahmini 8 ay sonra tekrar hamile  :D simdi masallah cok iyi gidiyor bi kizi olcak insallah bence telas etme kismeti nezamnsa ozaman gelir bebisin  :k06:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

bebişim616161

Alıntı yapılan: ecee - 30 Ağustos , 2009, 22:47:35
slmlar bende sizin gibi boş gebelik yaşadım 2 hafta oluyor keseyi kürtajla aldılar.moral olarak çok yıprandım.kendimi tekrardan anne olmaya o kadar çok hazırlamıştımki resmen yıkıldım.kendime hamile kıyafetleri bile almıştım ama benim allaha çok şükür bir tane yavrum var.rabbim hepimize tekrardan hayırlı birer evlat nasip etsin.insan başına gelmeyince anlamıyormuş ne kadar zor oldugunu.psikolojik olarak çok yıprandım ve bu iki hafta içerisinde 4 kilo verdim....fakat sizlere sormak istedigim bir soru var doktorum benimde kürtaj sonrası bütün testleri yaptı ve normal çıktı.ve ben bir daha ne zaman çocuk yapabilirim diye sordugumda bana bir ay sonra çalışmalara başlayabilirsin dedi.ama sizler altı ay falan ara verdik diyorsunuz lütfen bana cevap yazınnnnn..............     
cnm benm boş gebelik nasıl oluyor adet moluyormusun pekii bende süphem var ama adet oluyorum ben heray

küskün

Alıntı yapılan: ♥♥♥bebişim616161♥♥♥ - 01 Ekim , 2010, 11:39:37
cnm benm boş gebelik nasıl oluyor adet moluyormusun pekii bende süphem var ama adet oluyorum ben heray
Alıntı yapılan: ♥♥♥bebişim616161♥♥♥ - 01 Ekim , 2010, 11:39:37
benimde boş gebelik olmuştu cnm ama benim dr da ara vermeyin demişti.umudunu kaybetme ve kafan karışmasın herkesin bünyesi farklıdır:(
BEKLEMESİNİ BİLENİN HERŞEY AYAĞINA GELİR...