İftar Menünüz.

Başlatan мiŁenα., 25 Ağustos , 2009, 07:29:38

« önceki - sonraki »

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

yok canım evde yaptım sadece kıyma baharatlar ve çok az ekmek içiyle

__nil__

ya arkadaşlar bişi sorucam siz evde kaç kişi yaşıyorsunuz böyle 4-5 çeşit şeyi nasıl yiyorsunuz?biz eşimle ikimiziz.öğlen yemek yenmiyor bizde.inanın ben 2çeşit bile yapsam kesin sürünüyor sonrada atılıyor.genelde hep tek bişi yapıp yanına salata vs. yapıyorum ziyan olmasın diye.çünkü eşim ertesi güne kalırsa aynı yemeği yemiyor.siz nasıl hallediyorsunuz bu işi merak ettim.?

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 02 Ağustos , 2011, 14:05:20
yok canım evde yaptım sadece kıyma baharatlar ve çok az ekmek içiyle
bende ayen öyle yapıyorum..ama o kasap köfteyi merak ettim..alıp denicem bi gün.. :k06:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

nilcim normal zamanda aynen dediğin gibi bende bir ana yemek yapıyorum yanına ya cacık ya salata
dün ilk iftar diye yaptım yarısı hala duruyor
bugünde misafir var
ama bizde yiyemiyoruz,hele ben yiyorumda eşim çok mızmız 2 lokma alıp kalkıyo
oda 2.gün yemeyince bende hep tek çeşit yapıyorum,eşim iştahlı olsa 3-4 çeşit yapardım ama yiyen erkekler var

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: __nil__ - 02 Ağustos , 2011, 14:07:05
ya arkadaşlar bişi sorucam siz evde kaç kişi yaşıyorsunuz böyle 4-5 çeşit şeyi nasıl yiyorsunuz?biz eşimle ikimiziz.öğlen yemek yenmiyor bizde.inanın ben 2çeşit bile yapsam kesin sürünüyor sonrada atılıyor.genelde hep tek bişi yapıp yanına salata vs. yapıyorum ziyan olmasın diye.çünkü eşim ertesi güne kalırsa aynı yemeği yemiyor.siz nasıl hallediyorsunuz bu işi merak ettim.?
nilcim bizde evde 2 kişiyiz..ben hergün en az 3 çeşit yemek yapıyorum.yemeklere en  küçük boy tencere kullanıyorum..bizdede günlük yemek olcak yarına kaldığı zaman allah affetsin yenmiyor..eşim çeşit olduğu zaman çok hoşuna gidiyor..ziyanda olmuyor :dontknow:

__nil__

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 02 Ağustos , 2011, 14:09:45
nilcim normal zamanda aynen dediğin gibi bende bir ana yemek yapıyorum yanına ya cacık ya salata
dün ilk iftar diye yaptım yarısı hala duruyor
bugünde misafir var
ama bizde yiyemiyoruz,hele ben yiyorumda eşim çok mızmız 2 lokma alıp kalkıyo
oda 2.gün yemeyince bende hep tek çeşit yapıyorum,eşim iştahlı olsa 3-4 çeşit yapardım ama yiyen erkekler var

aynen bende öyle canım ya annemin evinde 2-3 çeşit yemek olurdu hep ben öyle alışmışım.ilk evlendiğimde bende öyle yapıyordum elim hep bola alışmıştı.ama sonra ziyan oluyor diye az az yapmaya alıştım.ama böyle kalabalık menülerede özenmiyor değilim ondan sordum bende.benim eşimde yaptırmaz çok.aşırı yemekte yemezde zaten

__nil__

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 02 Ağustos , 2011, 14:13:19
nilcim bizde evde 2 kişiyiz..ben hergün en az 3 çeşit yemek yapıyorum.yemeklere en  küçük boy tencere kullanıyorum..bizdede günlük yemek olcak yarına kaldığı zaman allah affetsin yenmiyor..eşim çeşit olduğu zaman çok hoşuna gidiyor..ziyanda olmuyor :dontknow:

ayy ne güzel inan ben mesela şimdi akşama barbunya yapıcam yanına pilav yapsam sürünürve atılır.eşimde yenmiyor neden yaptın der.ne güzel sizde yeniyor demekki  :hungry:

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: __nil__ - 02 Ağustos , 2011, 14:18:06
Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 02 Ağustos , 2011, 14:13:19

ayy ne güzel inan ben mesela şimdi akşama barbunya yapıcam yanına pilav yapsam sürünürve atılır.eşimde yenmiyor neden yaptın der.ne güzel sizde yeniyor demekki  :hungry:
anladım canım.biz karı koca çok iştahlıyız yenir ve ziyan olmaz :hungry: birde  kilo sorunu olmasa + yemeklerden sonra çayın yanına mutlaka hamur işi falanda eklerim ama kilolarımız aldı başını gidiyor..ben 69 eşim 99 oldu :ehi:

tweety0555

merhaba arkadaslar aysegul cum allahım ayırmasın...nazar da degmesın...
gocmen (adını bılmıyorum kusura bakma) kesınlıkle al dene derım harıka oluyor...
nıl vallahı bız evde 4 kısıyız bızde de oyle yemek surunuyor gercı koca yaz gectı dıyım 5 tencere yemegı yapmadım neyle doyuyoruz anlamıyorum..gercı cocuklar sadece corba ıcıyorlar ...ama ıftarda olunca yenı yemek ıstıyorum ben ama dun yaptım bugune arttı hepsı ...en ıyısı kucuk tencerelerde yapmak ama sagolsun esım bır alıyor yarım kılo al dedıgım halde yarısı bu sefer dolapta curuyor...aman neyse...en ıyısını sen yapıyorsun bır tencere yemek yanına salata ...

belkis_nur

Alıntı yapılan: krizantem84 - 01 Ağustos , 2011, 17:50:45
Alıntı yapılan: belkis_nur - 01 Ağustos , 2011, 14:03:37
pilav ve taze fasulye    :hungry:   ben fransadayim arkdaslar daha 8 saat var . ama yuce rabbim sabrini veriyor cok sukkur

fransa kacta aciyor??? :sad1: almanya 21:15 :laughing7:
fransada 21.12 CANIM :k06:

--elif--

bugün yemek yapmıcam eşim istemedi dünküleri yeriz diyo yanına  çoban salata ekleyecem sadece

Balböceği

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 02 Ağustos , 2011, 13:19:20
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 02 Ağustos , 2011, 12:54:59
Ramazanin ilk gunu beni cok yordu derinden sarsti

ac kalamaya dayanamiyorum bu sefer aclik yerine susuzluk carpti beni  :-\

iftarda yemek yiyesim bile gelmedi.. Allah kabul etsin insallah  :amin:

Bugun adet olabilirim umarim hemen olurum  :ehi:

canım ya kıyamam gerçekten susuzluk imtihanı resmen
rabbim sabır versin
adet olduğuna hiç bu kadar sevinmeyecen desene
:toothy10:
Ya sorma bide her ay hamilemiyim degilmiyim diye diye beynim sisiyor  :ehi: :ehi: :ehi:

Bende diyim bari italya 21:01'di dun bugun sukur 21:00'da acilacak  :ehi: :ehi: :ehi:

Balböceği

Bugun esime iftariyelik hazirliyacam..

Guvec
bulgur pilavi
pendirli borrek  :ehi:

yeter kocise umarim yandaslari cikmaz  :cildir:

derbeder

her gun taze yemek isteyen kocalari anlamiyorum, anlamakta istemiyorum. cok meraklilarsa kalkip kendileri yapsinlar.

herkes taze pisen yemegi sever, ama bazen yemekler kaliyor az yapilmaya calisilsada. ne yaneh bunu atalim mi, dunyada hatta ulkemizde onca ac insan varken? yiyiniz iciniz fakat israf etmeyeniz diye buyrulmustur bize. ozellikle Ramazan ayinin bereketide olunca sofralar daha bi bereketli oluyor cok sukur. ama kotu olmadigi halde yemek atma taraftari asla degilim.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Balböceği

Bide onu bilseler basta benim esim olmak uzere  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

ASLA, dunden kalan yemegi yemez, cok nadir yer cok cok acikmissa yer daha dogrusu  :cildir: