Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

Nezo

Alıntı yapılan: βαlκιz - 29 Mart , 2011, 16:30:29
doktoru aradım yerinde yoktu
önce sorcaktım ne önerirsiniz spiralmi iğnemi başka bişeymi
ona göre gidimm
yarın arayın dediler 2 dee
doktorum erkek ona gitmem onun eşide doktor ona gitcem

Canım Sakın İğne Yaptırma Beni Mahvetti 2 Ay Psikolojik Buhranda Yaşadım Gece Uykumda Bile Ağlıyordum Düşün Yani. Tövbe Bidaha Yaptırmam. Bıraktım 2 Ay Oldu Hala Progesteron Düşük Etkisini Kaybetmedi Bi Türlü.

βαlκιz

yook iğne yaptırmam
yaa deri altı kapsülü yada spiral
bakalım yarın doktorum ne diceek
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

AyNi

bende haftaya 40ım çıkar çıkmaz spiral taktırcam  ::) ::) doktorum tavsiye etti, benimde aklımda vardı zaten.. hayırlısı olsun inşallah...

dilengisk

kızlar ben hala adet olmadım 2,5 ay oldu, nasıl korunmak gerek igne sinir asap yapıomus, hap sute gecer, spiral zaten hastalanmadan olmaz, prezervatif esim asla yaklaşmıo, deliricem... deri altı kapsulleri ile ilgili ne dusunuosunuz?

derbeder

dilekcim en kesin cozum hap kullanmak dedi bana doktorum. yani spiralle filan hamile kalan tanidiklarim var.

amannn ben bi hamile kalsam Allahin izniyle saglikli sihhatle dogursam ilk cocugumu, korunmiycam herhalde. hemen 2. si gelsin  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

KIZLAR BİŞİ SORCAM ŞİMDİ BU SPİRALİ TAKINCA ÇOK FAZLA DERECE DE KANAMA OLUYOMUŞ YA
PEKİ BU SAYEDE ZAYIFLANIYOR MU  :icon_scratch:
NASIL REGL OLUNCA KARIN DÜMDÜ OLUYOR SONRA ŞİŞİYOR
ACABA AŞIRI KAN KAYBI ZAYIFLATIR MI :icon_scratch:

βαlκιz

:ehi: nurayy sen çok yaşa
ya kilo vermenin derdindesin sen korunmanın degil :ehi:
kız kan kaybından ölme  :ehi: allah korusun
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

derbeder

bence verdirmez. kadinlarda adet cok baska birsey cunku hormonlarla dahi ilgisi var. ama spiral takmada kanama belli bir miktardan fazla olursa herhalde zararlidir.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

AyNi

Alıntı yapılan: dilengisk - 14 Nisan , 2011, 13:24:27
kızlar ben hala adet olmadım 2,5 ay oldu, nasıl korunmak gerek igne sinir asap yapıomus, hap sute gecer, spiral zaten hastalanmadan olmaz, prezervatif esim asla yaklaşmıo, deliricem... deri altı kapsulleri ile ilgili ne dusunuosunuz?

benim arkadaşım bu deri altı kapsülünü kullanıyordu ama çok asabi ve sinirli olmuştu.. sonunda resmen depresyona girdi... hormonları kaldıramamış galiba, çıkarttırdı da rahatladı. benimde o yüzden gözüm korktu, söz konusu olmadı benim için yani  :k06: :k06:

βαlκιz

Alıntı yapılan: dilengisk - 14 Nisan , 2011, 13:24:27
adet olmadanda takılıyomuş spiral canım yeterki hamile olmadıgından emin olunsun

miray

uff bu konuda dertliyim bende
ikinciye öylemi yapsak böylemi derken kazaya kurban gidip hamiş kaldım
dogurdum bugün 44 günlük olduk
e tabi hersey normale döndü yine
ve ben hala kararsızım  :cildir:
spiralden korkuyorum zaten güvenilirliğide yok kuzenim spiralle hamile kaldı  :sad1:
şu iğnelerdende tırstım deri altı falan   :icon_pale:
eşim korunmak istemiyo  :-\
yine hap kullancam mecburen başka caresi yok
şu durumda 3. yü kesinlikle düşünemiyorum bile  :icon_pale:  :cildir:  :dontknow:  :dontknow:

βαlκιz

miray çevrende spiralle hamile kalan var diye taktırmamazlık yapma o kalmıştır kaymıştır ama sen kalmassın nerden biliyosun

10 kişide varsa 1 i hamile kalıyo biz o kalmayan 9 kişiye bakalım :ehi: ben bugun 1 hafta erken adet oldum  :cildir:
veee bu sefer taktırcaaaaam  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
görümcem geliyo pazartesi hemen gitcez doktora o gelsin ya deri altı kapsülü ya spiral artık hangisi olursa doktorum ne derse