Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

Balböceği

Alıntı yapılan: ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★ - 26 Mart , 2011, 22:20:32
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 26 Mart , 2011, 22:19:21
  Her ay icimde bi korku olusuyor  :icon_pale:
suan bendekı korku yu bılsen ıns olurum gercı korunduk ama sapkayada guven olmaz delık falan cıkıyo dıyolar :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:
:ehi: :ehi: :ehi:

biz bi ara sapkasizdik sonradan sapkaliya donduk  :ehi:

βαlκιz

aynen selcan bende çocuklarla gidemiyorum
eşimdee çok önemli şeyler olmadıgı sürece hastaneye gitmezz
çocuklarla hep beraber gitcez :cildir:
burda hastane var ama daha çok saglık ocagı burası
merkeze gitmem gerekiyo
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

Alıntı yapılan: βαlκιz - 26 Mart , 2011, 22:23:08
aynen selcan bende çocuklarla gidemiyorum
eşimdee çok önemli şeyler olmadıgı sürece hastaneye gitmezz
çocuklarla hep beraber gitcez :cildir:
burda hastane var ama daha çok saglık ocagı burası
merkeze gitmem gerekiyo

yanında bırının olmayısı cok kötu gulsah senı benden ıyı kımse anlamaz esın bı gunlune gelıversın senle benımkıler kucuk oldugu ıcın esıme bırakamıyom kız kardesım gelsın ertesı un drdeyım :toothy10: :toothy10: :toothy10:
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 26 Mart , 2011, 22:21:39
Alıntı yapılan: ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★ - 26 Mart , 2011, 22:20:32
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 26 Mart , 2011, 22:19:21
  Her ay icimde bi korku olusuyor  :icon_pale:
suan bendekı korku yu bılsen ıns olurum gercı korunduk ama sapkayada guven olmaz delık falan cıkıyo dıyolar :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:
:ehi: :ehi: :ehi:

biz bi ara sapkasizdik sonradan sapkaliya donduk  :ehi:
dıkkat et delık cıkıyomus patlamasın sonra :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

βαlκιz

eşim ne zaman uygun olursa ozaman gideriz ancakk  :cildir:
işi bırakamıyoo
bakalım doktoru arayınca hemen gideriz zaten bugun adetim bitti
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

GÜLŞAAAAHHH TAKTIR ARTIK  HAAA...
BEN TAKACAM WALLA GELİCEM...
:k06:

βαlκιz

yaa bu 1 tane degil 6 taneymiş kapsüll
nereye takılıyoo
dikiş bile atılıyomuşşş  :icon_pale:
çıkarması daha zor oluyomuş :-ooo

βαlκιz

bunlar dayan etkileriii  :-ooo
•ilk aylarda daha uzun süren (8 günü aşan) adetler,
•Adet arası kanama ya da lekelenme,
•Birkaç ay boyunca ve bazen de bir yıl ya da daha uzun süre kanama olmaması
•Baş ağrısýı
•Kilo değişiklikleri
•Depresyon ya da sinirlilik
•Akne
•Saç dökülmesi
•Hirsutizm
•İlk aylarda bulantı, baş dönmesi
•Memelerde duyarlılık
•Vajinal sekresyon artışı

Önceden var olan akne ya da tüylenme daha kötüye gidebilir.

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

aboooooo   bn taktırmam ozamannn

βαlκιz

zatennn ha taktım ha takıcamm derken çocuklar olucak 5 yaşında  :toothy10: ozamanda gerek kalmaz :toothy10:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

yan etkısı olmayan bısey yokmu  offffffffffff ne bu cekdımız en guzelı ben bebeklerımın yanında uyuyayım  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

βαlκιz

spiralde böyle yan etkiler okumadım hiç en iyisi omu nee yaa offf  :BangHead: :BangHead: :BangHead:
bende çocukların yanında yatıyorum ama  :suclu: :suclu: yinede lazımmm korunmak :suclu:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

ah o doktor bagla dedım ona her yerı ama dınlemedıkı benı sonrada sakın hamıle kalma dıyo  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

βαlκιz

dogum yapar yapmaz keşke taktırsaydık :BangHead:

Balböceği

Kizlar bu ne boyle ferman gibi  :-ooo :-ooo