27 Nisan , 2024, 16:59:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

βαlκιz

:ehi: :ehi: benim dedem yok eşimin de yok babamda kalma yöntem diyim 80 küsür yaşına geldi babam :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: °o.O євяυ O.o° - 17 Mart , 2011, 18:03:30
benim 2 side duruyo büşra benmkine sorarsın :k06:

Allah canını almasın kız  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

benim dedeler de duruyo  :laughing7:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

kızlar kola ıgne takıyolarmıs bunu yaptıranınız varmı  :icon_scratch: :icon_scratch: etkılımı acaba :dontknow: :dontknow:
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

βαlκιz

3 aylık iğneyi diyosun
aslında oda iyii gibii spiralden iyidir :k06:
ben hastalandım ama gtmedim doktoraa  :icon_pale:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

Alıntı yapılan: βαlκιz - 24 Mart , 2011, 14:52:09
3 aylık iğneyi diyosun
aslında oda iyii gibii spiralden iyidir :k06:
ben hastalandım ama gtmedim doktoraa  :icon_pale:

yok kız o degıl baska  dur resmını bulup eklım :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: spıralden cok hamıle kalan var vaz gecdım ondan gulsah doumdan sonra duzensızlık olması normalmı ben bırkere hasta oldum gunumude 4 gun gecıyom :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

βαlκιz

allah allah başkadamı varmışş
ekle bakalım
evet düzensizlik oluyomuş korkma bişey yoktur  :-ooo

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

4. Deri Altı Kapsülleri

Uploaded with ImageShack.us

Kolun iç kısmına yerleştirilen ve kibrit çöpü büyüklüğünde silikon çubuklardır.
Kadında doğal olarak bulunan kadınlık hormonlarından yalnızca birini (progesteron) içerir.
Yumurtlama ve döllenmeyi önler.
Türüne göre üç ya da beş yıl boyunca gebelikten korur.
Çok etkilidir.
Gebelik şüphesi olmayan herhangi bir günde, tercihen adetin ilk yedi günü içinde uygulanır.
Adet kanaması miktarında azalma, ara kanamalar ve lekelenmeye neden olabilir.
Anne sütünü etkilemediği için emziren kadınlar da kullanabilir.
Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan (HIV/AIDS, hepatit-B, frengi, bel soğukluğu, klamidya gibi) korumaz.

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

bu cazıp geldı bana  ama hala kullanan bulamadım :dontknow: :dontknow: :dontknow:

βαlκιz

ay yok onu taktırana kadar spiral taktırırım hem ben hiç duymadım çevremde spiralde hamile kalan  :dontknow: en iyisi o bencee yaa

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

kız taktır ozaman  :k06: :k06: ben onu takdıramam  :BangHead: :BangHead:

βαlκιz

gitcem taktırmaya inşallah
korkunun acele faydası yok :ehi:
bikaç kişi spiralden hamile kalan var dedi diye korkup taktırmamazlık yapmam yine en çok koruyan o
doktoruma gitcem o ne dicek bakalım o karar versin hastalıgımın 2 günü bugün 3 . yada 4. gün azalıyo bitiyo ozaman gitcem

<<AyBüKe>>

Aşkmeleği benim annem senelerdir o deri altına takılanlardan kullanıyor ve de çok memnun.. Bende nasip olursa doğumdan sonra onu taktırıcam spiralden daha kolay takılıyormuş, kolunu uyuşturup öyle takıyolarmış hiç hissetmiyormuşsun bile .. 6-7 senelik falan diye biliyorum aynı spiral gibi .. Ama her doktor takmıyomuş onu işte, onun için ayrı eğitim alıyomuş doktorlar ...

Balböceği

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 24 Mart , 2011, 17:17:57
  Aşkmeleği benim annem senelerdir o deri altına takılanlardan kullanıyor ve de çok memnun.. Bende nasip olursa doğumdan sonra onu taktırıcam spiralden daha kolay takılıyormuş, kolunu uyuşturup öyle takıyolarmış hiç hissetmiyormuşsun bile .. 6-7 senelik falan diye biliyorum aynı spiral gibi .. Ama her doktor takmıyomuş onu işte, onun için ayrı eğitim alıyomuş doktorlar ...
:-ooo :-ooo :-ooo

Oyle deri falan deyince icim gitti  :icon_pale: :icon_pale:

korktum valla  :suclu:

βαlκιz

eşimle konuşuyordum oda deri altı kapsülü yaptır diyoo  :-ooo