28 Nisan , 2024, 12:15:14

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

Balböceği

Alıntı yapılan: ☆☆BaLkIzZ☆☆ - 11 Mart , 2010, 20:22:39
bu ay taktıramadım offf bidakii ay
adet süresini uzatmasına sinir olurum ben yaa 3 gün sürüyo benimkii
10 gün olsaa  :cildir:

3 gunmu adet oluyoinn kiz bis roun olmasin benim bildigim normali 5 den 7 ye kisasi uzunu normal degil diye biliyomm  :-ooo :-ooo

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: вαℓвσ¢єgi - 11 Mart , 2010, 17:16:41
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: alemsin varyaaa bende annemden biliyom adetliyken takmis ama hic bisey hissetmemis
onunda adetleri bozuldu sprailden sonraaa bu arada rahmi acan o mengenin ismi ne acaba cok merak etimmm

ayy cok igrenc biseyyy  :igrenc: :igrenc:
aynen edacım dayanmak çok zor çok kotu bıseydi alalhım bı daha yaşatmasın en çok o canımı yakmıştı  :( :(

Balböceği

Alıntı yapılan: ραяιѕℓιм ѕιвєℓ - 11 Mart , 2010, 21:20:54
Alıntı yapılan: вαℓвσ¢єgi - 11 Mart , 2010, 17:16:41
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: alemsin varyaaa bende annemden biliyom adetliyken takmis ama hic bisey hissetmemis
onunda adetleri bozuldu sprailden sonraaa bu arada rahmi acan o mengenin ismi ne acaba cok merak etimmm

ayy cok igrenc biseyyy  :igrenc: :igrenc:
aynen edacım dayanmak çok zor çok kotu bıseydi alalhım bı daha yaşatmasın en çok o canımı yakmıştı  :( :(
abowww sorma anacim ayyy allahim dayanmak guc aynen dedigin gibi en cok o adamin canini yakiyorrr

:cildir: :cildir: :cildir:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

sıbel sen spıralmı taktırdın  :icon_scratch: :icon_scratch:

βαlκιz

Alıntı yapılan: вαℓвσ¢єgi - 11 Mart , 2010, 21:15:07
Alıntı yapılan: ☆☆BaLkIzZ☆☆ - 11 Mart , 2010, 20:22:39
bu ay taktıramadım offf bidakii ay
adet süresini uzatmasına sinir olurum ben yaa 3 gün sürüyo benimkii
10 gün olsaa  :cildir:

3 gunmu adet oluyoinn kiz bis roun olmasin benim bildigim normali 5 den 7 ye kisasi uzunu normal degil diye biliyomm  :-ooo :-ooo
evet canım evlendiğimden beri 3 gün oluyorum
bi sorun yok ama 3 normal bencee öyle biliyorum
evlenmeden öcne kaç gün oluyordum hiç hatırlamıyorum  ::) ::) ::)
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

bEN Evlenmeden oncede 6 gun goruyodum simdide e birgunde bekliyorum 7 gunn  :k06:

elyf

arkadaşlar bi kaç gün önce özel hastanede  taktırdım öyle korktuğum gibi ağrı olmadı ve emzirdiğim için adet olmuyordum yine de takılıormuş taktı doktorum 

ceylan

arkadaşalr doğumdam 3 ay sonra ilk kez adet oldum fakat benim hemen korunmam lazım bunun için dğm kontrol hapı  lazım hem adetimin düzene girmesi için hemde korunmak amaçlı  sadece 1 ay kullanabileceğim süte geçmeyen korunma hapı diğer ay siparal taktıracam bilgilerinizi bekliyorum ....

ponçik

canım bu linkte korunma yöntemleriyle iligli bilgiler var , hapların emziren anneler için sağlıklı olmadığı yazıyor, bence sen spirali taktırıp , adetin düzene girmesi için spiralden sonra doğum kontrol hapı kullanmalısın , bebeğini emzirirken onu riske atamazsın  :dontknow: veya eşin korunmalı

http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,152.msg9829.html#msg9829

Emziren kadınların doğum kontrol hapı kullanmasında sakınca var mıdır?

Doğum kontrol haplarının sütün miktarını ve besin değerini azalttığı gösterilmiştir. Doğum sonrası doğum kontrol hapı kullanan annelerde emzirme süresinin de kısaldığı düşünülmektedir. Emzirirken doğum kontrol haplarının kullanılmasıyla ilgili diğer bir kaygı da içerdikleri hormonların bebeğe geçerek zarar verme ihtimalidir, fakat bu doğrulanamamıştır. Bu dönemde minipill olarak adlandırılan sadece progestin içeren hapların kullanılması önerilir
.

çağınım

benim eşim korunuyo doğum sonrasından beri ben korunmadım spiralde düşünmedim bide ben anca adet oldum sonrası 1 sene olucak nerdeyse 2 gün oldu adet olalı acaba bende korunmalımıyım şu saatten sonra yoksa eşim yeterli olurmu  :icon_scratch:

fıstık

aaaa yeşimcim adet oldunmu hadi gözün aydın darısı benim başıma ben daha olmadım eşim korunuyo benimde ama varya yinede korkuyorum

çünki benim arkadaşım eşinin korunmasına rağmen hamile kaldı prezervatif yırtılmış ya bişi olduysa diye korkuyodu kızcağız hiç düşünmediği bianda hamile kaldı

çağınım

nagehancım oldum arkadaşım çok şükür bişey kullanmadan nasıl sevindiğimi anlatamam yani bunun için bu kadar sevinicemi söyleselerdi gülerdim ama insan inanılmaz rahatlıyo canım darısı senin başına inş.. en kısa zamanda sende olursun

aslında bende korkuyorum ama ilaç beni bi kere çok korkuttu cesaretim yok hiç olmadı spiral çağını aşıya götürdüğümde taktırmayı düşünüyorum yaşımıza bişi kalmadı zaten 11 gün var  :muzz: :muzz: :muzz:

✿sweet_sweet✿

arkadaslar emziren anneler icin olan dogum kontrol hapina baslamistimm fakat 2 gun almayi unuttugum icin bugun biraktim.. bu arada adette oldum. acaba 1 hafta ara versem tekrar baslasam hapa olurmu.. okuduklarima gore 2 gun gecince 1 hafta ara vermek gerekiyormus .. bu konuyla ilgili bilgisi olanlar yazarsa sevinirimm.. lutfen sadece bilgisi olanlar yazsin tesekkur ettim simdiden.. :flowers:

zelis

canim emziren anneler icin olan hapta ara verilmiyor benim bilidigim , cunku bende iki ay kullandim ve ara vermiyordum o hapta , seninki farklidir belki bilimiyorum ,
ben iki ay kullandim adetim cok duzensiz oldu , surekli ara ara lekeler ve kanamalar oldu canim..

✿sweet_sweet✿

saol cnm cevap icinn.. dedigiinin aynisi surekkli kullaniyorum ve ara ara lekelenme oluyorr

sen biraktinmi canim hapi ??? ??? ???