27 Nisan , 2024, 17:19:31

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

oglusum

bende bilmiyorum nasil duzeltildigini

nermin

arkadaşlar ben dogumdan 3ay sonra sprail taktırdım.adet kanamalarım çok uzun süre oluyo.miktar olarakta fazla oluyo.taktıran arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

handan

canım normal spralde o sorun oluyomuş ben duymuştum.
ama hormonlu spril denen bişey var 5 yıllık.
dr ücretli takıyo
ben ondan taktırcam
adet kanamalarını azaltıyo bile.
ben hiç sevmem adet olmayı  :BangHead:

Ada-beste-banu

slm arkadaşlar
ben 7 yıllık evliyim ve 5,5 yaşında 1 kızım var ve diğeri de yolda  :hieyt: (24 haftalık), hiç spiral taktırmadım, ama takltıran arkadaşlar adet düzensizliğinden ve bel ağrısından şikayet ediyorlar. Hele bir arkadaşımın 15 gün adeti devam ediyor. Bünyeye bağlı bir şey olabilir bir kaç arkadaşım var onlar çok memnunlar. Ben korkumdan taktıramıyorum.  :sleepy1:

nermin

bende doktora ücretli taktırdım.10 senelikmiş.ama senin dediginden degil galiba çok merak ettim onu ama degiştirmeye cesaretim yok.

handan

dur ben buliiim kataloğunu sana yaziiim

nermin

yaz güzelim ama degiştiremem bidaha o masaya yatamam.korkuyorum.

handan

schering ris diye geçiyor.

-tüplerin bağlanması kadar etkilidir
-çıkarıldığında hemen hemile kalınabilir
-5 yıl süreyle güvenli koruma sağlar
-vücudun hormon dengesini etkilemez
adetlerin hafif kısa ve ağrısız olması sonucu kaliteli bi yaşam gerçekleşir

diye yazıyo.

özel dr a muayenehanede taktıracağım
270 lira falandı 4-5 ay önce.
bi türlü gidemedim  :'(

nermin

teşekkürler canım
en önemliside adeti düzenlemesi.adetim 15günü buluyo.çok canım sıkılıyo ama çıkarttıramıyorum.o masa korkusu var bende.

handan

Alıntı yapılan: nermin - 15 Ocak , 2009, 17:07:59
teşekkürler canım
en önemliside adeti düzenlemesi.adetim 15günü buluyo.çok canım sıkılıyo ama çıkarttıramıyorum.o masa korkusu var bende.

ayy  sorma yaa
doğumdan sonra bende hiç yatmadım o masaya..
normal doğumdan kalma fobi  :y25:
nasıl yatcam bilmiyorum  :y25:

nermin

benimki normal dogum degildi.sezeryandı ama erken oldugu için o masaya çok yatırıp açılma varmı diye kontrol edildi.bu yüzden.artık dayanamıyodum.doktorlara yalvarır oldum yinemi yaa diye  :honk:

tubis

yaa kıslar o doğum anındaki o kontroler bu kadar feci bişey mii  :honk: :honk: :honk: :honk: :honk:

nermin

canım korkutmayalım seni okadarda kötü degil ama ben dogumda çok problem yaşadıgım için şimdi bukadar korkuyorum.inşallah sizde olmaz öyle bişey.

tubis

dünyam_benim

bu arada slm arkadaslar yenı uye oldum.ben sprail taktırcaktım ama bır arkadasım taktırmıs ve ıpını fazla kesmısler ıcınde curume yapmıs normal alınmıyomus kurtas olması gerekıyormus.cok korktum ve yaptıramadım.sızce cok kotu bırseymı yoksa rahatmı akıl verırsenız sevınırım :honk:kararsız kaldım.