28 Nisan , 2024, 00:50:15

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bütün anne olmak isteyenlere merhabalar

Başlatan rose, 23 Haziran , 2009, 20:32:13

« önceki - sonraki »

rose

merhaba zehra abla..
evet ne kadar dogru yazmissin, seni okadar iyi anliyorumki.dün mesela bir aileyi ziyaret etmemiz gerekiyordu umreden geldiler.ben hep erteliyordum gideriz gideriz diye,cünkü olacaklari cok iyi biliyordum.orda tabi baska bir aile daha vardi konu bana geldi.basladi teselliler, bende biktim teselli dinlemekten
ama bi yandanda sanki anlatmak istiyorum rahatliyor saniyorum kendimi.ama tersi oluyor daha cok üzülüyor agliyorum.
ve dün bir hamile haberi daha aldim onunda ikizmis, ay nasil kötü oldum hemen benim ikizler geldi aklima icimi yakan aciyi sizlere anlatsam anlarsiniz ama cekmeyen bilmiyor. annem kardeslerim bile artik kendini toparla cocuk degilsin, elden gelen bisi yok üzülmek care degil hayatini devam ettirmek zorundasin deyip durdular. evet belki haklilar ama daha iki ay olmadi kaybedeli icimdeki aci dinmeye baslasa bile herdefasinda tekrar körükleniyor hamile bayanlari gördükce :( dün gece esim bile sen sanki abartiyorsun gibime geliyor neden sürekli agliyorsun demezmi....
adeta bidaha yikildim, erkekler neden anlamiyorlar neden bu kadar sogukkanlilar bende onlari anlamiyorum :(
geceleri uyamiyorum gündüzleride bütün gün netin basindayim depressif bir havam var evden hic cikasim yok bende bilmiyorum ne yapacagimi
isde yok calismadigim icin yine düstüm bir kara kuyuya cikamiyorum :( :crybaby2:
Allah hepimizin yardimcisi olsun ve tez zamanda tüm isteyenlere hayirli saglikli evlatlar nasip etsin.amin :amin:

selamlar...
Gül
keyfimin kahyası kaçtı, gören varsa derhal beni arasın...

..BahaR●●

GÜL CNM KENDİNİ BUKADAR YIPRATMA RABBİM'İN VARDIR BİR BİLDİĞİ ÜZÜLME BAZEN TESELLİLER YETMEZ ÇARE GELMEZ AMA KENDİNİ YIPRATMA YENİDEN ANNE OLURSUN ELBET GÜNEŞN YENİDEN DOĞAR GÜNEŞE KÜSERSEN HEP KARANLIKTA KALIRSIN GÜLCÜM YAŞANACAK ÇOK GÜZEL GÜNLER ZAMANLAR VAR SIKI SIKI EŞİNE SARIL ....

burcuş

Canım inan çok üzüldüm ama yıpratma üzme kendini gün doğmadan neler doğar rabbim sana eşine sağlık versin gerisi zaten olur  :opucuk:

zehraab

rose canım seni çok iyi anlıyorum,
Senin acın daha çok taze normal bunları yaşaman ve senin sürecin daha zor olmuş aslında.
Zaman ve sabır lazım canım kendine sabırlı olmayı telkin et inan çok faydası oluyor yoksa çıldırır insan.Yaşadıklarımıza engel olmak kesinlikle elimizde değil ve bizim dışımızda gelişti bütün olaylar hiçbir müdahale şansımız yoktu ve olamadı.Sen inançlı bir insansın, allaha sığın sadece, sabrını veriyor gerçektende.Dua etmekten başka yapacak hiçbirşeyimiz yok.Çalışmadığını belirtmişsin eğer imkanın varsa çalışmanı öneririm kendini unutuyorsun o hengamede.İnşallah senin için hayırlı olan zamanda tekrar hamile kalırsın ve kucağına alırsın o güzel varlığı.Bu ödül çekilen herşeye değer sanırım.Bide şu var ben bazen düşünüyorum.Sahip olabilmek için bu kadar beklediğimiz, sıkıntı çektiğimiz bu yavrular gün gelipte büyüyünce hayırsız birer evlat olacaklarsa hiç olmasınlar daha iyi.Etrafımızda neler var görüyoruz ama yinede bebek isteğine engel olamıyorum.İnşallah en uygun zamanda bizlerde sağlıklı ve hayırlı evlatlara sahip oluruz.Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun canım.Biraz hayatın içine karışırsan kendini daha çabuk toparlayabilirsin biraz gayret et, sen sağlıklı olki sağlıklı bir hamilelik geçirip sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilesin.Hayata tutunmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok.
hüzün olgunlaştırır............. kaybetmek sabrı öğretir...................

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Rabbim insallah en kisa zamanda size tekrar hayirli evlatlar nasip eder....tüm evlat isteyenlere rabbim versin ins. aminnnnnn

rose

мiŁenα.

canım benimmmm...

üzülme rabbim herşeyin hsyırlısını versin....kendini yıpratma öyle yaşamak istemiyoru  falan deme..allahın gücüne gider...

allah sabır veriri....herşeyi bilir bundad a bir bildigi vardır

inş melegin senle kalır :amin: :amin:

:love9: :love7: :love9:

rose

sevgili durucum öncelikle sunu söyleyim Allah sabir ve dayanma gücü versin. :amin: :nazar:
7 yildir ugrasiyoruz ve bu 4cü hamileligimdi, ve sunu cok iyi anladim
ne zaman icimde ben bu kaybetme korkusunu büyüttüysem haketen kaybettim.
yani derlerya hep korktugun basina gelir diye aynende öle oldu hep.
icini ferah tut, iyi düsünki iyi olsun. hem bunu kaybetmen bidaha bebek sahibi olamican anlamina gelmezki.
Allah yarim yumurtadan bile evlat verebiliyor, cünkü herseyi yaratan O
bize düsen sabir(biliyorumki cok zor) ve bol bol dua etmek.
dilerim bu mübarek beraat gecesinde dualarimiz kabul olur.
Rabbim herkese nur topu gibi hayirli saglikli evlatlar nasip eylesin. :amin:

selam ve dua ile
Gül

duru_0

gülcüm amin hayatım...gerçekten hayattta hep korktuğum başıma gelmiştir..demekkki olumsuz düşünceler herşeyi dah kötü yapıyooo...zamana ihtiyacım var sanırım atlatmak için...

rose

evet hersey zamanla canim durucum...
bak ben kaybedeli 2 ay gecti
ve biraz daha iyim diyebilirim
artik eskisi kadar aglayip yipratmiom kendimi...
elden gelen bisi yok anladimki ben üzüldükce esim ve ailem dahada üzülüyor...
onlarin ne sucu var üzmeye hakkim yok.
ama hala geceleri uyamiyorum, piskolaga basladim bu depresif hallerim yüzünden bilmiyorum faydasi olabilecekmi
sanirim care kendimde, iyi olmayi istemeliymki iyi olayim, yoksa bu kara kuyudan cikmak mümkün degil.

duru_0

canım yaaa ,,yaşananlar kolay değil tabiki...helede bir kadın için...erkekler bu konuda bizi pek anlayamıyorlar..ama seninde dediğin gibi olumlu düşünmemiz gerekiyo..peki canım sen bu düşüklerin nedenini araştırdınmı? ayrıntılı bir incelemeden geçtinmi? sebebi neymiş?

rose

bilinmiooo   :dontknow:
arastirmak hangi manada arastirmayi soruyorsun? burdaki doktorlar pek bisi bilmiyor yaa
cok sinir oluyorum yillardir kac kadin doktoru degistirdim hic kimsede su sorunun yada sundan dolayi düsüyor demio bilemiyorlar yani.
kanim koyu demislerdi en son onu buldulardi clexane diye bir igne vurulyuordum hamile olmadan ve hamileyken, simdiyse biraktim
pco sendromu zaten var hani su kücük kistler olusuyor ya
yaa ne bileyim durucum yaa bende sastim...
genetik test de yaptirmistik esimdede bendede hic bi sorun cikmamisti.
rahim filmi vs. hersey yaptirdim hersey temiz cikmisti.
Allah büyük insallah bizede birgün saglikli hayirli bir evlat nasip eder, insallah  :amin:

duru_0

canım demekki zaman meselesi bu iş..kafaya takmayıp zamana bırakmak en iyisi....

rose

evet öyle önemli olan beyinden atabilmek bu israrca istemeleri...
bir arkads anlatmisti onun 2.cocugu 6 yil olmamis
cok ugrastik olmadi ne dualar yaptim gece namazlairna bile kalktim demisti
ama yinede olmadi dedi 6 yil ugrasmislar ikinci bebek icin
ne zaman dio kabullendim olmicak dedim dio ondan sonra oldu dedi
banada öle dedi ne zaman sen unutcakasin istemiceksin ozaman sinavin bitecek
istedigin sürece imtihanin devam etcek dedi
aslinda cok hakli ama beyinden atamiyorsun iste cok isteyince  :-\
Rabbim herkese hayirli zamanda hayirlisini versin. :amin:

SiRiNe

Andolsun, biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele. (BAKARA SURESİ / 155)   :love9:

3. "Sabredenlere, felâketlere karşı dişlerini sıkıp göğüs gerenlere, mükâfatları hesapsız ödenecektir."

Zümer sûresi (39), 10

5. "Ey iman edenler! Başınıza gelecek her şeye sabretmekle ve namaz kılmakla Allah'tan yardım isteyin. Allah sabredenlerle bera-
berdir."

Bakara sûresi (2), 153

Siz bir çok şeyleri şer sanırsınız, halbuki onlar sizin için hayırdır... Hayır zannettiğiniz bir çok şeyler de, şerdir. Allah bilir, siz bilemezsiniz!." ...

Rabbim sabir versin guzel bacim,Böyle bir sey basima gelmesede anlayabiliyorum cevremde böyle seyler oldu. InshAllah  sabrin sonu selamettir, bunun mukafatini alirsin inshaallah, tum ölen bebekler ahirette  ( mumine) anneleri icin sefaatci olacaklar.
Sevgilerimle  :love9: :flowers: