siz harikasiniz...

Başlatan melisim, 09 Eylül , 2007, 14:55:43

« önceki - sonraki »

melisim

merhaba arkadaslar.sayfanizla dün tanistim ve en buyuk problemimden bahsettim ..bebegimi sütümle doyuramamak..bana gelen mesajlarda onu sik sik sadece anne sütüyle beslemem yaziyordu.onu denedim ama bebegimin acliktan aglamasina dayanamayip tekrar mama verdim.simdi yeni bir sorum daha olacak.burdaki ebeler (almanyada) bezelye,elma,yesil fasulye,misir,sogan,balik,üzüm,cilek,bulgur...v.s. bircok yiyecegin bebege gaz ve pisik yaptigini söyledi.ve dogum yaptigim günden beri sadece salata ve corba türü yedim.acaba sutun gelmemesinin sebebi bu mu? acikcasi kafam karma karisik ne yemeliyim? sizce neler gercekten bebegime zarar verir?
HER YENI GÜN GÜZEL BIR GÜLÜCÜK,HER GÜLÜCÜK YENI BIR UMUT BENIM ICIN...

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: melisim - 09 Eylül , 2007, 14:55:43
merhaba arkadaslar.sayfanizla dün tanistim ve en buyuk problemimden bahsettim ..bebegimi sütümle doyuramamak..bana gelen mesajlarda onu sik sik sadece anne sütüyle beslemem yaziyordu.onu denedim ama bebegimin acliktan aglamasina dayanamayip tekrar mama verdim.simdi yeni bir sorum daha olacak.burdaki ebeler (almanyada) bezelye,elma,yesil fasulye,misir,sogan,balik,üzüm,cilek,bulgur...v.s. bircok yiyecegin bebege gaz ve pisik yaptigini söyledi.ve dogum yaptigim günden beri sadece salata ve corba türü yedim.acaba sutun gelmemesinin sebebi bu mu? acikcasi kafam karma karisik ne yemeliyim? sizce neler gercekten bebegime zarar verir?
aaaaa canım daha neler , açlıktan öldüreceklermi seni :caca:
tabi ki ondandır , dinleme sen onları...

canım belki gazdan yada başka bir sıkıntıdanda ağlıyor olabilir bebeğin , önce buna dkkat et.
ve benim sana tavsiyem , gaz olacak şu olacak,bu olacak diye sakın kendini faydalı besinlerden mahrum etme...
etmeki sütün besleyici ve bol olsun...
bu arada sütün bolluğu göğüslerin boyutuyla yada sütün sızıp akmasıyla falanda alakalı değil.(komşuma bu yüzden sütün az deyip , mamaya teşfik ettilerde o yüzden aklıma geldi yazmak)
ben şuna eminim artık, gaz yapan yiyecekler genellemesi yapılamaz...
birinde gaz yapan diğerinde yapmayabiliyor...
herkesin bünyesi farklı...
ki yapsa nolacak, anne sütünden dahamı önemli ...
hepsi geldi geçti işte...biraz gaz dönemi çektik bitti gitti, hala anne sütü veriyorum ve yememden hiç kısıtlama yapmadım.( faydalılardan bahsediyorum tabi)
ay kusura bakma çok yazdım ama içim elvermedi bebeğinin mamaya alışmasına ve senin üzülmene...

tugba.kursun

canın ne istiyorsa ye bence bebegın için unutma en iyisi anne sütü.herkez bişeyler der sen yedıkçe ve emzirdikçe sütün artacaktır ben bol bol hoşaf yemiştim ve tatlı tatlı çaylar içmiştim kayısı hoşafı erik hoşafı falan... şunu yeme bunu yeme deselerde yedım ben güçlü olmam ve ayaklanıp bebegıme ihtiyacı olan sevgiyi vermeliydim bu düşünceyle yedımde yedım.ben normal dogum yaptım ama zor olmuştu dogumum 20 gün yattım anlıycagın herşeyi yedıgım halde 20 gunde ayaklandım.yanı iyi beslenmek zorundasın takma onu bunu öptüm kolay gelsın canım.ne yap et bebegını daha cok sütünle besle.benımde 9 aylık bır oglum var beimde ilk 1 hafta sütüm gelmedı 1 paket aptamili bitirdimşimdide bırakmıyor . öptüm canım

Almiş'inAnniş'i

soğan ve bulgur mu?  :-ooo
daha neler... bulgur ve soğan en çok süt yapan şeyler. hayatımda böyle saçmalık duymadım. sen ye bol bol. asitli ve kafeinli içeceklerden uzak dur, günde 2,5 lt. su tüket saat falan dinleme her ağladığında emzir bebeni. bak nasıl geliyo sütün şakır şakır allahın izniyle...
bana da sütün yetmiyo falan dediler mamaya başla dediler dinlemedim şimdi allaha şükür ne kadar doğru bir karar aldığımı bebeğime baktıkça daha iyi anlıyorum.
ama en önemlisi moral tabi, asla moralini bozma ve her fırsatta dinlen...

bol sütlü günler dilerim...

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Kızlar tecrübeli anneler valla çok iyi ders alıyorum sizden ...

melisim

valla sevgili cerenay gögüslerle ilgili durumda haklisin gercekten.ebe eve kontrole geldiginde gögüslerime bakti ve bana aciyormus gibi"oooo cok yumusaklar süt yok " dedi.ve bendeki morali anlarsiniz artik  :(remziyecim o zaman ben bu aksam yemegi olarak bulgur pilavi ve soganli salata yapayim üstünede tatli birseyler  insallah yarin bebegim doymus gözlerle bakar bana :hieyt:ayni seyi ablamda söyledi bugün oda bol bol yemis ama sizlerdende duymak daha iyi oldu simdi tümden eminim.sagooooooooollllllll :flowers:
ve sevgili zuhal evet bende burdaki tecrübeli annelerden cok sey ögreniyorum.iyiki buldum burayiii.
herkese iyi günler

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Almiş'inAnniş'i

hayatım balon mu ki bu öyle mıncırınca içinde süt var mı yok mu anlaşılsın alla alla ne salak insanlar var  :violent1:
ye güzelim afiyet olsun, belki sütün şu anda az gelebilir ama unutma ki onu arttırmanın tek yolu SIK SIK EMZİRMEK
bebeğin de sana 4,5-5 ayından önce doymuş gözlerle bakmaz çünkü bu dünyadaki tek faaliyeti şu anda "emmek" dünyayı keşfetmeye başladığında o zaman daha az emmek isteyecek. bu sefer de sen diyeceksin ki "bu çocuk bu kadarcık emmeyle nasıl doyuyo." o kadar küçük ki iki kere çekse çenesi yorulur şimdi onun  :love9:

semra

evet meliscim sen kimseyi dinleme aslihan ve remziyecim dogru söylüyor katiliyorum onlara  :icon_thumright:ben de viyanada kaliyorum oglum cok gazli vallahi her hastaneye gittigimde dr basliyordu sunu ye bunu icme bide herkafadan bir ses kafam allak bullak olmustu ne yiyecegimi sasirmistim  :honk:ve burdaki arkadaslar sagolsunlar banada bilgiler verdiler ,ve simdi hersey yiyorum sütüm de bol bol geliyor yavruma  :hungry:olsun  :hieyt: :hieyt: :hieyt:

melisim

merhaba arkadaslar.bugün bebisime biraz süt verebiliyorum :hieyt:o emdigi zaman gercekten mutlu oluyorum.ve evet semracim yurt disindaki doktorlarin hepsi ayni galiba daha  bebek dünyaya gelir gelmez zorla rejim yaptiriyorlar. türkiyemin her seyi baska............

elvan

bana da hemşireler sezeryandan sonra sadece sıvı al demişlerdi.
ertesi günü doktorum geldi ve dediki "canın ne isyosa yiyebilirsin elvan yoksa sütün nasıl gelecek "dedi.

bunun üstüne hemen bi dürüm rica ettim hastaneye.

valla benim de önerim canın ne istiyosa ye ve 3lt sıvı al.

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: REMZİYE (razi) - 10 Eylül , 2007, 19:06:04
hayatım balon mu ki bu öyle mıncırınca içinde süt var mı yok mu anlaşılsın alla alla ne salak insanlar var  :violent1:
ye güzelim afiyet olsun, belki sütün şu anda az gelebilir ama unutma ki onu arttırmanın tek yolu SIK SIK EMZİRMEK
bebeğin de sana 4,5-5 ayından önce doymuş gözlerle bakmaz çünkü bu dünyadaki tek faaliyeti şu anda "emmek" dünyayı keşfetmeye başladığında o zaman daha az emmek isteyecek. bu sefer de sen diyeceksin ki "bu çocuk bu kadarcık emmeyle nasıl doyuyo." o kadar küçük ki iki kere çekse çenesi yorulur şimdi onun  :love9:

:ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: alemsin remziye yaaaa....

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: melisim - 10 Eylül , 2007, 15:06:13
valla sevgili cerenay gögüslerle ilgili durumda haklisin gercekten.ebe eve kontrole geldiginde gögüslerime bakti ve bana aciyormus gibi"oooo cok yumusaklar süt yok " dedi.ve bendeki morali anlarsiniz artik  :(remziyecim o zaman ben bu aksam yemegi olarak bulgur pilavi ve soganli salata yapayim üstünede tatli birseyler  insallah yarin bebegim doymus gözlerle bakar bana :hieyt:ayni seyi ablamda söyledi bugün oda bol bol yemis ama sizlerdende duymak daha iyi oldu simdi tümden eminim.sagooooooooollllllll :flowers:
ve sevgili zuhal evet bende burdaki tecrübeli annelerden cok sey ögreniyorum.iyiki buldum burayiii.
herkese iyi günler
yanındada koca bir bardak ayran iç canım,
ayran bende çok işe yarıyor ;)

Almiş'inAnniş'i

evet o benim hayatım  :-[

Alıntı yapılan: cerenay - 13 Eylül , 2007, 21:52:50
Alıntı yapılan: REMZİYE (razi) - 10 Eylül , 2007, 19:06:04

:ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: alemsin remziye yaaaa....

irem eren

melisim annem altı çocuğunuda emzirmiş hergün öğlen mutkaka bulgur yerdi ihmal etmezdi.kuru soğanda çok süt yapar ayrıca komposto su ayran tüm sıva şeyler sana süt olerak geri dönecektir.aklına kötü şeyler getirme ne istiyorsan onu ye