ARKADAŞLAR GEBELİKTE DEPRESYON YAŞAYAN VARMI YARDIM EDİN!!!!

Başlatan < ESLAL >, 05 Haziran , 2009, 22:02:14

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

ARKADAŞLAR BEN 10+5 GÜNLÜK HAMİLEYİM VE SON 5 GÜNDÜR İÇİM SIKILIYOR İÇİMDE SÜREKLİ AĞLAMA HİSSİ VAR YANLIZ KALMAK İSTEMİYORUM GECELERİ ÇOK HUZURSUZ UYUYORUM BU DURUMU YAŞAYAN YADA YAŞAMIŞ VARMI YARDIM EDİN KENDİMİ HİÇ İYİ HİSSETMİYORUM :crybaby2:

can yine cannnn

Gebelikte depresyon belirtileri

• Aşırı yorgunluk, iç sıkıntısı, keyifsizlik.
• Aşırı çökkünlük ve mutsuzluk.
• Sürekli ağlama hali ve duygusu.
• Her şeye alınganlık gösterme.
• Hiçbir şey yapmak istememe.
• Önceden zevk aldığı şeylere karşı ilgisizlik.
• Dikkat dağınıklığı, bir şeye odaklanamama.
• Karamsarlık, umutsuzluk.
• Öfke ve sinirlilik hali.

Yukarıda bahsettiğimiz halleri hissediyorsanız, öncelikle aklınıza gelen hamilelik depresyonu olmalıdır. Özellikle daha önceden bu tip bir sorun yaşamışsanız, hamileliğiniz bu sorununuzun tekrar etmesine yol açabilir.

Hormonal faaliyetler bazı kadınları ciddi olarak etkileyebilir ve bu anne adayının psikolojik durumunu çok yakından ilgilendirir. İnsan psikolojisi de doğrudan hormonlardan etkilenir. Bu tip belirtiler ve sıkıntılarınız varsa, mutlaka dikkatle takip edilmelisiniz.
CANIM BU BELİRTİLER VARSA DR GÖRÜNMENDE FAYDA VAR BELKİ İLAÇ TEDAVİSİ GÖREMEYE BİLRSİN AMA EN AZINDAN KONUŞUR RAHATLARSIN
BEN YAŞAMIŞIM BÜTÜN BUNLARI
KENDİNE DİKKAT ET BEBEĞİNEDE :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:
can dediklerim....

< ESLAL >

daha öncede konuşmuştuk canım seninle bu konuda ozaman çok iyiydim ama şuanda burda yazan bütün belirtiler hat safhada napıcam bilmiyorm dün dr.mu aradım söyledim olanları pasiflora şurup alabilirsin dedi ama hiçbi işe yaramadı oda :crybaby2:

neslihan

ezo canım  bunlar olağan şeyler bitkiselde olsa ilaç kullanma.
bende de oldu aynı şeyler ama doğum sürecinden sonra geçicek güzelim.Birara herşeye ağlıyordum.Kocamın beni beğenmediği hissine kapıldım.Şuanda canım hiçbirşey yapmak istemiyor.Ama bunların normal olduğunu biliyorum.Hormon düzeyleri dengemizi bozuyor.Canını sıkma geçeceğini biliyorsun.Kuzunu kucağını alınca kendini dinlemeye depresyonda mıyım demeye vaktin olmayacak

< ESLAL >

haklısın canım biliyorum normal şeyler ama kendimi iyi hissetmiyorum bebeğim olsun diye deli olan bendim ama şimdi bi isteksizlik ve huzursuzluk var içimde herşeyden korkuyorum ilk 3 ay ve son aylarda bunların olması normalmiş birde benim çok bulantılarım oldu ve hep yanlızım sanırım ondan bukadar etkilendim ama öyle yada böyle bugünler geçicek hepimiz hayırlısıyla kurtulalım inş. bebişlerimizin güzel yüzünü görelim  :amin:

MELODI

ezo ayni seyleri bende yasiyorum hele son bir bucuk aydir dahada artti benim 6. ayima girdim simdi bende yurt disinda yasiyorum tamamen yanlizim ailemide cok özledim yanliz kalmak dahada arttiriyor depresyonu yanliz kalmamaya calis kendini mesgul edicek seyler bul cok kötü hissettigindede bebegini kucagina alacagin zamani hayal et  :binkybaby: :love7: kendini daha iyi hissedersin  :icon_thumright:

< ESLAL >

evt canım gerçekten bi kabus sıkıntıya ağrılar ve halsizlikte ekleniyo üstelik, şimdi annem geldi ve pazartesi onunla birlikte memlekete gidicem yoksa daha kötü olucam herkes orda ailem çevrem daha iyi olur kendimi toparlarım biraz yoksa bu hormanlar beni maf edecek :( sen baya atlatmışsın canım son 3 ay kalmış benim daha 3 aylık önümde 6 ay var ve hamilelikte korkutuyo beni yanlız kaldıkçada kuruyorum kendimi :y25: ALLAHIM hepimize yardımcı olsun içimize ferahlık gelsin inş.

DER!N

:amin: :amin: Rabbim cümlemizin sıkıntılarını hafifletsin.

İçinize böyle sıkıntılar geldiğinde, daha çok zikr ve tevekkül etmekle içinizi rahatlatabilirsiniz ve bol bol da Efendimiz( s.a.s)'in yaptığı gibi inşirah sûresini okursanız faydasını görürsünüz inşaALLAH.

•´¯`•SELCAN •´¯`•.

ezocum bende depresyondayım galibaa

o kadar çok sınırlıyım kı  :BangHead: :BangHead:

olması gereken normal şeyler resmen batıyor bana

bebeğe yansıyormuş ama bu durumumuz

bebek doğduğu zaman sinirli ve asabi oluyormuş

ahh keşke sakın olabilsem  ;) ;) ;)

ama nerdee bende o sakınlık  :cildir: :cildir: :cildir:

< ESLAL >

canım malesef bizim yaşadığımız bütün duygular bebeklerimizede yansıyo ama bazen elde olmuyo işte insan duygularını firenliyemiyo :icon_scratch:benim sinirli olma gibi bi durumum olmadı hiç ben ailemden çevremden uzaktayım başka şehirde yaşıyorum işide bırakınca eve tıkılıp kaldım hamileliğin verdiği sıkıntıda eklenince kötü oldu şuan aşırı bi sıkıntı yaşamıyorum çok şükür ama pozitifte değilim :sad1:

DİLVİN

Alıntı yapılan: ezoo - 12 Ağustos , 2009, 01:50:19
canım malesef bizim yaşadığımız bütün duygular bebeklerimizede yansıyo ama bazen elde olmuyo işte insan duygularını firenliyemiyo :icon_scratch:benim sinirli olma gibi bi durumum olmadı hiç ben ailemden çevremden uzaktayım başka şehirde yaşıyorum işide bırakınca eve tıkılıp kaldım hamileliğin verdiği sıkıntıda eklenince kötü oldu şuan aşırı bi sıkıntı yaşamıyorum çok şükür ama pozitifte değilim :sad1:

ezocum benım sıkıntımda eşimın ailesinin sürekli gölge gibi üstümüzde olmasından kaynaklanıyor
ahhh keşkee bende uzak olsaydımmmmmmmm  :suclu: :suclu: :suclu: :suclu: :suclu: :suclu:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

bende depresyondyım hemde cıkmmak uzre gırdım sanırsam alt ust oldu sınırlerım..offff esım yok bırde orda burda kalıyomdaha kotu ettı benı

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: S E L C A N - 12 Ağustos , 2009, 09:54:51
Alıntı yapılan: ezoo - 12 Ağustos , 2009, 01:50:19

ezocum benım sıkıntımda eşimın ailesinin sürekli gölge gibi üstümüzde olmasından kaynaklanıyor
ahhh keşkee bende uzak olsaydımmmmmmmm  :suclu: :suclu: :suclu: :suclu: :suclu: :suclu:
öyle deme güzelim ben ilk hamile kaldığım zamanlarda onları bile aradım uzakta tek başına yaşamak çokkkk zor gerçekten bide benim zordu ilk zamanlar keşke bende orda ailem ve sevdiklerimle olup hayatımdaki en güzel şey olan hamileliğimi tek başıma yaşamak zorunda kalmasaydım :honk:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 12 Ağustos , 2009, 10:10:14
bende depresyondyım hemde cıkmmak uzre gırdım sanırsam alt ust oldu sınırlerım..offff esım yok bırde orda burda kalıyomdaha kotu ettı benı
ayşecim bu haftalarda bunları yaşaman çok normal dediğin gibi birde eşinin olmaması senin daha çok canını sıkıyordur ama eşin yanındada olsa bu haftalarda bu duygular yaşanıyo canım..birde anladığım kadarıyla sendede bebeğime bişey olucak kaygısı var bu bendede çok fazlaydı ilk 3 ay o düşünce  insanı maf ediyo :honk: ama elden gelen bişey yok herşey olacağına varır  şu 3 ayı atlat kendini daha iyi hissedeceksen :icon_thumright: bu hormonlar bizi maf ediyo ben bi ara hormon düşmanı olmuştum nerdeyse :k06:

Dilek&Yusuf

canlarm ya bu hamileliğin güzel yönleri yok mu anladığm kadarıyla insanı psikolojik olarak mahfediyor... :sad1: