16 Mayıs , 2024, 20:14:09

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

KAYINVALİDENİZDEN NELER ÖĞRENDİNİZ??

Başlatan mayra, 04 Haziran , 2009, 11:05:48

« önceki - sonraki »

mayra

SELAM SEVGİLİ HANIMLAR..
KONU BAŞLIĞINDAN DA ANLAŞILACAĞI GİBİ KAYINVALİDENİZDEN
NELER ÖĞRENDİNİZ??
HEPİMİZİN HAYATINDA VARLAR.. OLMAYADA DEVAM EDECEKLERDİR..
BİZİMDE ANNELERİMİZ OLDUĞU GİBİ EŞLERİMİZİN DE ANNELERİ VAR..
HER NE KADAR ANLAŞAMADIĞIMIZ TARAFLARIMIZ OLSADA MUTLAKA BİR TAKIM ŞEYLER
ÖĞRENDİK VEYA ÖĞRETTİK..
BEN KENDİMDEN ÖRNEK VERMEK İSTİYORUM..
BENİM KAYINVALİDEM ÇOK OTORİTER BİR HANIMDIR..
İLLAKİ ONUN HER DEDİĞİ OLSUN İSTER..
BUNUN İÇİN ONU HER ZAMAN SAYGIYLA KARŞILADIM VE ANLAYIŞ GÖSTERDİM..
ZAMANLA BUNU YENDİ.. YANİ O BENDEN SEVGİNİN AÇAMAYACAĞI HİÇ BİR
KAPININ OLMADIĞINI ÖĞRENDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM..
BENDE ONDAN AZ VE ÖZ KONUŞMAYI ÖĞRENDİM..
BAKMAYIN BURDA ÇOK YAZIYORUM.. AMA GENEL OLARAK BOŞ KONUŞMAMAYA
ÇALIŞIRIM..GEREKLİ OLDUĞU YERDE SUSARIM..BENCE BU GÜZEL BİR MEZİYET DİYE
DÜŞÜNÜYORUM..
SİZLERDE HER NE OLURSA YAZABİLİRSİNİZ.. TEMİZLİK OLABİLİR,TERTİP DÜZEN OLABİLİR,
CÜMLE OLABİLİR, LÜTFEN PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM..
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..
SEVGİLER.. :wave:

мiŁenα.

annem tek kelımeyle harıka yemek yapıyor
zaten yemek yapmayı bılıyodum ama ıncelıklerını ondan ogrendım
baska bazı konulardada vardır ogrendıgım ama aklııma gelmıyoo
kadın dıort dort luk bırı temızlık falanda ogrendımm..
duzen ogrendım ......
zaten buyuklerden ogrenılcek cok sey var :hello2: :hello2:

:love9: :love7: :love9:

miray

•·.·´¯`·.·• €ß®ULÏ •·.·´¯`·.·•

O ALLAHIN CEZASI KADINDAN GERİSİNİN GELMEYECEĞİNİ ÖĞRENDİM ACIDA OLSA

miray

gölge etmesin baska ihsan istemem  :cildir:  :cildir:  :BangHead:

bisey öğrenmeme gerke yok zaten herseyi fazlasıyla biliyorum gelsinde ben ona ögreteyim :ehi: :toothy10:

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

..BahaR●●

Alıntı yapılan: ebruli - 01 Temmuz , 2009, 20:42:26
bisey öğrenmeme gerke yok zaten herseyi fazlasıyla biliyorum gelsinde ben ona ögreteyim :ehi: :toothy10:

aynn öle o aslnda benden çok şey öğrendi...

DER!N

Eşimin annesinden (annemden), karadeniz erkeğinin hırçın dalgalarında boğulmamayı öğrendim.

Hem eşi hem de 3 erkek evladını idare edebilmiş bir kadın, sabrı öğrendim ondan.

vadi= muge & melis

oglunu evlendırınce kıymetı daha da artıyormus onu ogrendım ha bır de tel konusurken yanında komsuları varsa nasıl yapmacık ve kıbar olunur onu

Emine

10 Ağustos , 2009, 21:11:36 #10 Son düzenlenme: 10 Ağustos , 2009, 21:14:09 Emine
Herşeyiyle bir kayınvalide nasıl olmalı baştan aşağı en güzel örnektir benim annem.Allah erkek evladım olursa bana da onun gibi bir kayınvalide olmayı nasip etsin. 6 yıllık evliyim hiç sorun yaşamadık her konuyla ilgili öğrendiklerim olmuştur özellikle sabır konusunda üstüne tanımadım.Ayrıca kendisi de örnek bir evlat.Yatalak annesine bakıyor yıllardır tertemiz. Canım annem benim nazar değmesin  :amin:  :nazar:  :nazar:  :nazar:

herkesin bilgisi kendine
onun bilgisine hiçbirzaman ihtiyac duymadım
annecim bana herşeyi  öğretmişti  zamnanıda zaten  :tongue3: :basardim:

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 11 Ağustos , 2009, 22:59:29
katılıyorum ebusummm :toothy10: :toothy10: :toothy10:

iki kaynana düşmanı :toothy10: :toothy10: :toothy10:

bende sana katılıyorum aysem  :icon_thumright:
çok dertliyim aysem çooooook  :ehi:
anladın sen oni

can yine cannnn

Alıntı yapılan: Emine - 10 Ağustos , 2009, 21:11:36
Herşeyiyle bir kayınvalide nasıl olmalı baştan aşağı en güzel örnektir benim annem.Allah erkek evladım olursa bana da onun gibi bir kayınvalide olmayı nasip etsin. 6 yıllık evliyim hiç sorun yaşamadık her konuyla ilgili öğrendiklerim olmuştur özellikle sabır konusunda üstüne tanımadım.Ayrıca kendisi de örnek bir evlat.Yatalak annesine bakıyor yıllardır tertemiz. Canım annem benim nazar değmesin  :amin:  :nazar:  :nazar:  :nazar:
eminecim inanırmısın benim annemde aynen seninki gibi ne yalan söyleyeyim çok çok çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkk iyidir canım annem
hiçbir zaman bana gelini olduğumu hatırlatmadı hep kızıymışım gibi davrandı hatta kızından öte sevgi gösterdi bana benimde 7yılım bitiyor evliliğimde ve bir kırıcı sözünü dahi bilmem hatam vardır muhakkak ama asla yüzüme vurmadı hep sevgi ve şevkat gösterdi halen daha öyle canım o benim  :love9: :love9: :love9: :love9:
evet sabırlı hemde çok herşeye karşı hastalanır genede of demez rabbimden geldi elhamdülillah der şükür eder ben ve sen sanşlı olanlardanız heralde yazmadan geçemeyeceğim benim annem hep öteki dünyayı düşünerek davranır bir keresinde hiç unutmam hamileyken ona su götürdüm ve seni incittim iki can taşıyosun niye zahmet ediyosun ben senin hakkını nasıl öderim dedi inanınki ağladım ya bu kadarmı olur insanları kırmamak üzmemek adına her ne varsa iyliği şevkati ve her ne olursa olsun kimseye kin tutmamayı ki bu dinimizde çok günah ondan öğrendim ama ne kadar yapabiliyorum bunu bilemem
kısacası benim canım anam kıymetli ve bir okadarda allah ve peygarber dostu anam çok mükemmel bir kişilğe sahiptir keşke onun gibi olabilsem keşke
ve her ne kadarda herşeyi bilerek evlendiysem ondan tekrar tekrar herşeyi öğrenmekten zevk alıyorum
almayada devam edeceğim çünkü o benim canım
can dediklerim....

Alıntı yapılan: ((*))nermin_a((*)) - 11 Ağustos , 2009, 23:40:43
Alıntı yapılan: Emine - 10 Ağustos , 2009, 21:11:36
Herşeyiyle bir kayınvalide nasıl olmalı baştan aşağı en güzel örnektir benim annem.Allah erkek evladım olursa bana da onun gibi bir kayınvalide olmayı nasip etsin. 6 yıllık evliyim hiç sorun yaşamadık her konuyla ilgili öğrendiklerim olmuştur özellikle sabır konusunda üstüne tanımadım.Ayrıca kendisi de örnek bir evlat.Yatalak annesine bakıyor yıllardır tertemiz. Canım annem benim nazar değmesin  :amin:  :nazar:  :nazar:  :nazar:
eminecim inanırmısın benim annemde aynen seninki gibi ne yalan söyleyeyim çok çok çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkk iyidir canım annem
hiçbir zaman bana gelini olduğumu hatırlatmadı hep kızıymışım gibi davrandı hatta kızından öte sevgi gösterdi bana benimde 7yılım bitiyor evliliğimde ve bir kırıcı sözünü dahi bilmem hatam vardır muhakkak ama asla yüzüme vurmadı hep sevgi ve şevkat gösterdi halen daha öyle canım o benim  :love9: :love9: :love9: :love9:
evet sabırlı hemde çok herşeye karşı hastalanır genede of demez rabbimden geldi elhamdülillah der şükür eder ben ve sen sanşlı olanlardanız heralde yazmadan geçemeyeceğim benim annem hep öteki dünyayı düşünerek davranır bir keresinde hiç unutmam hamileyken ona su götürdüm ve seni incittim iki can taşıyosun niye zahmet ediyosun ben senin hakkını nasıl öderim dedi inanınki ağladım ya bu kadarmı olur insanları kırmamak üzmemek adına her ne varsa iyliği şevkati ve her ne olursa olsun kimseye kin tutmamayı ki bu dinimizde çok günah ondan öğrendim ama ne kadar yapabiliyorum bunu bilemem
kısacası benim canım anam kıymetli ve bir okadarda allah ve peygarber dostu anam çok mükemmel bir kişilğe sahiptir keşke onun gibi olabilsem keşke
ve her ne kadarda herşeyi bilerek evlendiysem ondan tekrar tekrar herşeyi öğrenmekten zevk alıyorum
almayada devam edeceğim çünkü o benim canım
bizde senin gibi kelimeler sarfetmek isterdik ama maalesef
oğlunu paylaşamayan kaynanayla kimse başa çıkamıyor
birde bunu öğrendim işte