arkadaşlar yolun en bşındayım ama korkuyorum

Başlatan hasretALİ, 13 Mayıs , 2009, 22:51:44

« önceki - sonraki »

hasretALİ

arkadaşlar çok fazla korkuyorum ben ya...daha 2ayı doldurdum ama şimdiye geçen süreyi anlamadım bide bakmışım doğumum gelmiş çok korkuyorum ben  :y25:

can yine cannnn

Alıntı yapılan: hasretALİ - 13 Mayıs , 2009, 22:51:44
arkadaşlar çok fazla korkuyorum ben ya...daha 2ayı doldurdum ama şimdiye geçen süreyi anlamadım bide bakmışım doğumum gelmiş çok korkuyorum ben  :y25:

korkma canım ya allahım bir kolaylığını veriyo ben sezeryanlıyım gerçi ama bende senin yaşadığın korkuları yaşadım ama sonuçta sezeryan oldum işte belli olmuyo zaman ne gösterir bellimi olur ama eğer çok korkuyosan epidural normal doğum yaparsın cnm allahım hayırlı doğumlar versin daha çok var ama genede duacınım :opucuk: :opucuk: :opucuk:
can dediklerim....

hasretALİ

teşekkür ederim nermin ya ne bilim bende o cesaret yok sezzeryan istiyorum :hello:

mavili

canım bende sezeryan olmak istiyordum
hatta aglamıştım ben sezeryan istiyorum diye çok korkuyordum çünkü normal dogumdan
herşey yolundaydı normal dogum için engel yoktu ama ben ısrar ediyordum sezeryan olayım olsun bitsin diye
ama doktorum beni ikna etti normal doguma
iyikide ısrar etmiş normal dogum yaptım
epidural anestezi ile
ve süper bişey şuan yine hamile kalsam yine epidural normal dogumu tercih ederim
normal dogumun tüm avantajlarını yaşadım
kilo kalmadı hatta daha zayıfım eski halimden
kırkım çıkmadan fit bir duruma geldim
dogum yaptıgım gün evime geldim hatta o gün misafirim geldi ve ben agırladım
işlerimi yaptım kızımla hep ben ilgilendim
sadece epizyo acısı çektim ben
o da eve geldikten sonra oturup kalkarken canım yanıyordu okadar
okadar da olsun degilmi dogum yaptım sonuçta

korkma bence canım Allahım bir kolaylıgını veriyor
sezeryan yada normal dogum bu bebek bir türlü dogacak
inşallah hayırlısı olur tüm hamişler hakkında

aşkitom

sakin ol canım.
bende senin gibiydim hamile kaldığımı öğrendiğimden beri korkuyordum doğumdan..
hem normal doğumdan hemde sezeryandan korkuyordum..
netten çok videolar izledim.bu videolar korkularımı iyice arttırdı..sen sakın izleme ve etraftaki kötü doğum hikayelerini umursama dinleme bile.
son aylarıma girdikçe korkularım azalmıştı hatta hiç yoktu bile.doktoruma güveniyordum ve yavrularıma kavuşacağım o anı düşünüyordum.
sana tavsiyem hmileliğin tadını çıkarmaya bak..doğumu hiç düşünme..rabbim kolaylığını veriyor..
inan evladını kucağına alıp kokladığın anda tüm korkuların acıların yok oluyor..

hayrlısıyla yavruna kavuşman dileğiyle..
:flowers:

NEFES ALDIĞIM SÜRECE SİZİNLEYİM CANIM KIZLARIM

мiŁenα.

bencede canımmm benım arkadasımm da epidural anestezı ıle yaptıı 
bencde sezeryana gore normal dogum dah ıyı her yonden
sezeryann ben hamıle kalsam ıstemıcem bıseee
yınede en ıyıs normal dogumm  ::) ::) ::)

:love9: :love7: :love9:

neslihan

Yolun başında olduğu için korkuyorsun canım sonlara bir gel Allah ım artık doğsun diye dua edeceksin.Ben istiyorumki normal doğumla doğurayımki en kısa sürede eski halime dönebileyim.

sesedo-98

ilahi hasretali kız hem hamile kalmak istiyordun hemde şimdi korkuyorsun  :k06: :k06: :k06:  biz kadınlar dogurganız nasıl doguracam diye düşünmeden doguracaksın :) baksana etrafına dogum çok zor bi olay olsaydı az kişi dogururdu bak etrafına da cesaret al ve sakın sezeryan isteme inşallah hersey yolunda olur da normal dogum yaparsın .. allah kolay getire

hasretALİ

teşekkürler hepinize arkadaşlar;
biraz saanki cesaretlendim :occasion5:

semaaa

Alıntı yapılan: hasretALİ - 13 Mayıs , 2009, 22:51:44

o günler geldiğinde çok cesaretli olacağına inanıyorum.önceleri insan çok korkuyor ama doğum yaklaştıkça müthiş bir cesaret geliyor. senden ricam lütfen ama lütfen doktorunu çok iyi seç. bir iki kişinin sözüne inanıpta sosyete doktorlarına gideyim deme sakın çok iyi araştır. en önemlisi bu. anlatıp içini karartmak istemiyorum ama epidurali asla asla düşünme derim.

oezlem

Canim sakin korkma, ben normal dogum yaptim epidural dahi uygulatmadim herseyi hissederek yasamak cok güzel sezeryan da aciyi dogumdan sonra saatlerce cekiyorsun ama normal dogum yapinca o an bitiyor bütün acilar bence en sagliklisi normal dogum ama nefes hareketlerini nekadar dogru yaparsan senin icin daha kolay olur dogum.

neslihan

NEFES HAREKETLERİ DERKEN NASIL OLUYOR DOKTORUN MU ANLATTI ACABA

office

öncelikle hayırlı olsun diyorum. doğum kesinlikle korkulacak birşey değil, ister normal yapın ister sezeryan önemli olan sonuç. ben sezeryan ile doğum yaptım ve gerçekten çok memnun kaldım. sonrasında ağrı- acı falan çekmedim. ama bu acı eşiğiyle alakalı bir durum.
diğer bir konu hastanenizi ve doktorunuzu çok iyi seçin. hatta eğer izin veriliyorsa hastanenize kontrole gittiğinizde orada doğum yapan yeni annelerle konuşup iyi-kötü taraflarını öğrenin hastanenin. doktorunuzun kalabalıklığı, hastane personeli ve bebek hemşirelerinin ilgisi çok çok önemli. çünkü doğum bir şekilde oluyor ama emzirmek, alt değiştirmek v.s. gibi ihtiyaçlarınız için mutlaka bilgili birilerine ihtiyacınız oluyor. benim bu konuda ağzım çok yandı malesef. sadece hastane prosedürü yüzünden 6-7 saat boşuna suni sancı çektim. ah ah şimdiki aklım olsa.... neyse
çok uzun yazmak istemiyorum ancak merak ettiğiniz herhangi bir konu olursa mutlaka sorun. içiniz rahat etsin. ama 2 ay daha "doğum anını" düşünmek için çok erken. şimdi hamileliğinizin tadını çıkarın derim.  ;)
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

oezlem

Dogum öncesi icin kurslar var orada sanci geldigi zaman nasil davranacagini ve nasil nefes alip vercegini gösteriyorlar ama ona gitmezsen bile dogum sirasinda ebe bana cok yardimci oldu gercekten cok önemli nefes hareketleri daha kisa zamanda ve daha az aciyla dogum yapmani sagliyor ve dogum sirasinda bebeginin alidigi riskleride azaltiyor

annişadayı

ayy bende korkmaya basladım yahu kızlar normalden degılde sezeryandan korkuyorum :S
ay işallah sezeryana gerek kalmaz..
Rabbım hayırlısını versın ısallah..amin:)
Allahım Sen Meleğimi Koru ..AMİN..:)