09 Mayıs , 2024, 01:58:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

pko luymuşum ama kist yokmuş?????

Başlatan ceylin eslem, 10 Mayıs , 2009, 01:49:00

« önceki - sonraki »

ceylin eslem

dün ve bugün doktordaydım.dün ben polikistik overden şüpelendiğimi ve adet düzensizliğimin oldugunu söyledim.adetliydim ve alttan ultrasyonla baktı ama benim yumurtalıklarımda kist olmadıgını söyledi.pkoda illa da kist olacak diye bir şart yok dedi neyse dün tahliller istemişti.bugün gösterdim doktoruma şekerim normalmiş,bazı hormon değerlerime göre  pko lu oldugumu söyledi.adetimi düzene sokmak ve gebeliği kolaylaştırmak için progestan ilacı verdi.bunu adetimin ilk gününden sonraki 17.günde kullanmaya başlayacakmışım.3 ay kullanacakmışım.kafama takıldı bu ilacı kullanan arkadaşlarım bilirler.17 günden sonra 3 ay boyunca kesintisizmi kullanacağım yoksa diğer adet geldiğinde bırakıp bi 17 gün daha geçmesinimi bekleyeceğim???? ??? :icon_scratch: :dontknow:
offfff canımda sıkıldı moralimde çok bozuldu.bi türlü içimede sinmiyo.kistsiz  polikistik overmi olur? polikistik overin tedavisi için yani yumurtayı büyütmek ve çatlatmak için ilaç( klomen) vermesi gerekmiyormuydu?  doğru bir tedavimi uyguluyor?gebelik istediğimi de söylemiştim ama.çok kafama takıldı bu konu.allahım o kadar çok istiyorumki benimde bir bebeğim olmasını.buradaki arkadaşlarımın hamişlik haberlerini alınca gerçekten çok mutlu oluyorum ve ne yalan söyleyim özeniyorum da keşke benimde olsada bende böyle yaşasın hamileyim diyebilsem diye iç geçiriyorum. neyse canlarım kafanızı şişirmeyim karamsarlaştım sanki bebek için aylarca hatta senelerce bekleyecekmişim gibi geliyor.içim kan ağlıyor ama yüzüm gülüyor eşim üzüldüğümü anlamasın diye ne zormuş yaa bu işler

goncagul

canım ben 1 senedır yasıyorum o duyguları uzulme emınım zamanı vardır hayırlısı takdırı ılahıı
pko bende de var ayrıyeten adet duzensızlıgı ben hergun aglıyorum aklıma geldıkce
ama umudumuzukaybetmememız llazım dua etmemız lazım
karamsar oldukca olmaz
bende bı hamıle gorsen nasıl bakakalıyorum
keske benımde olsa dıye onu en guzel sekılde tasırım dıye ,
ama allahı verdıgıne karsı gelınmez
sabır ıster bu ısler

isome

10 Mayıs , 2009, 14:36:19 #2 Son düzenlenme: 10 Mayıs , 2009, 14:37:55 isome
kızlar canlarım pkoluyum diye bu kadar dert etmeyin yoksa herşey daha da zorlaşır bende pkoluyum ve tam 10 yıldır ilk buluğdan bu yana adam akıllı adet olmadım 10 yıl boyunca dr dr gezip hep doğum kontrol haplarıyla tedavi olmaya çalıştım ama hiiiiçç düzelmedi tabi insan evlenince endişe duymaya başlıyor bebk için ama Allah'ıma binlerce şükrolsunki tedavisi var ya olmasaydı o zaman çok daha kötü olmazmıydı, o yüzden bizim şükredip moralimizi yüksek tutmamız lazım tedavinin en başı en önemlisi bu kızlar MORAL,beklenti içinde olmayalım dua edelim ve sabredelim Allah hakkımızda hayırlısını versin biz elimizden geleni yapıp gerisini Allah'a tevekkül edelim,bakın benim ilk ay denemem di yani bu ay tedavi oldum klomen falan kullandım ve sanırım hamişim perşembe test yaptım poz. çıktı ama biraz düşük değerdi o yüzden yarın bidaha yapıcam,bunun gibi pkolu olupta çoook hamiş kaln var,Allah hepimize nasip eder inşallah
:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

isome

bu arada ceylincim kistsiz pko bende hiç duymadım zaten polkistik overin anlamı çok kistli yumurta demek nası olyo anamadım bende ama vardır dr un bi bildiği sen bi devam et bakalım nolcak  :dontknow:

pinar79

çok geçmiş olsun canım pko hakkında çok bilgim yok ama ben progestan ilacına takıldım.18 haftalık hamileyim,6. haftada hafif lekelenmem olmuştu ve dr bana 16. haftaya kadar kullanmam için progestan vermişti.progestanı sana veriş biçimini anlamadım canım.

ceylin eslem

teşekkür ederim arkadaşlarım ben nasıl kullanılacağını araştırdım.3 ay süreyle her ay 10 gün kullanılacak her adet günümün ilk gününden sayarak 17.günde başlayarak 10 gün kullanacakmışım.sanırım bendeki pko ağırlaşmış pko değil daha hafif ve rahimim kisti bi şekilde atıyor ve arada da sanırım yumurtlama oluyor zaten 9 ay önce de hamileydim ama kısmet olmadı.progestan  adetimi düzene sokacak.bu gün moralim daha iyi.eşim en iyi moral kaynagım oluyor sagolsun.allahım bizim gibi bütün isteyenlere en kısa sürede bebiş nasip etsin.

isome

amin canım inşallah bak ne güzel inşallah en yakın anne olursun  :amin: :amin: :amin:

eylülüm

polikistik overde çeşitli belirtiler var.mesela yumurtlaıkta kist ciltte ve saçlarda yağlanma kıllanma adet düzensizliği hormonlarda düzensizlik kilo artışı gibi eğer bunlarda 3 tanesi belirtileriniz arasında varsa doktor teşhisi koyuyor.yanii hepsinin olması şart değil.bende pkoluyum yaklaşık 12 csenedir falan ama ilk doğumumla birlikte tamamen geçtiğini söyledi artık doktorum 1.5 yaşında kzım var  :muzz: :basardim:

isome

Alıntı yapılan: eylülüm - 10 Mayıs , 2009, 22:08:01
polikistik overde çeşitli belirtiler var.mesela yumurtlaıkta kist ciltte ve saçlarda yağlanma kıllanma adet düzensizliği hormonlarda düzensizlik kilo artışı gibi eğer bunlarda 3 tanesi belirtileriniz arasında varsa doktor teşhisi koyuyor.yanii hepsinin olması şart değil.bende pkoluyum yaklaşık 12 csenedir falan ama ilk doğumumla birlikte tamamen geçtiğini söyledi artık doktorum 1.5 yaşında kzım var  :muzz: :basardim:

canım ya Allah bağışlasın,peki adetlerin düzene girdimi doğumdan sonra  ???

eylülüm

benim adet düzensizlğim yoktu.sadece kıllanma sivilce ciltte yağlanma ve yumurtalıklarda kist vardı.ama merak etmeyin doktorum bi çok kez ilk doğumla birlikte pkonun bittiğini söyledi.umarım sizlerinde en kısa zamanda olur kafanıza takmayın lütfen moral çok önemli stres aslaaaaa yok :icon_thumright: