28 Nisan , 2024, 21:35:44

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

HEM YENİYİM HEM ACEMİYİM

Başlatan (¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,, 14 Ağustos , 2007, 16:49:12

« önceki - sonraki »

sema_aksu

Niye yanlış anlayayım ki? Yani yeğenine benzemese sevmeyecek misin, aşkolsun.   ;D
Aslında ben mümkün olsaydı hamileliğimi ilk öğrendiğim günden sayfa açardım. Gerçi ben günlük tutmuştum ama sonra sayfa açınca, blog yapınca günlüğü bıraktım. Bir de ilklerinin yazıldığı özel bir defteri var. Ama hepsi dağınık yerlerde tabii. Keşke hepsi bir yerde olsaydı da oğluma tek bir kaynaktan hatıra bıraksaydım.

Bu arada ben de hamileliğimde balık hiiiiç yememiştim. Kokusuna değil adına bile tahammül edemiyordum. Ama başka hiçbir şey için böyle hissetmedim. Valla çok da mühim değil herhalde, doğduktan sonra sütünle ve gıdalarla iyi besledikten sonra pek kaybı olmaz sanırım.  ;)

duru boncuk

bayanlar bende hiç balık yiyemedim hamileliğim boyunca zaten normaldede sevmem en iyisi sevmediğin bişey için kendini fazla zorlama zuhalcim bikere zorla yiim dedim ama hepsi tekrar dışarı ve tüm gece uyuyamadım :sad1:

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: zuhaluysal - 17 Eylül , 2007, 14:01:05
Alıntı yapılan: REMZİYE - 17 Eylül , 2007, 13:50:31
ben dr.uma dedim alayım mı balık yağı kapsülü, üç tarafı denizle çevrili bir ülkede kullanılır mı o? haftada 3 gün balık ye!
ama ben burdaki balıkların tazeliğinden şüphe duyduğum için ve evde de balık kokusuna tahammül edemediğim için haftada 3 kez mi  :cildir:
kendi kararımla aldım canım.  http://www.oceanfishoil.com/
Bende kendimden utanıyorum valla Remziye benim kocam kendi tutar balıkları taze taze bende bulmuşum bunuyorum. Her hafta sonu İzmirin Karaburun ilçesine sahil kasabasına gideriz annemler orda kalıyor babam annem kocam bizimkilerin hepsi balıkçı...Hem balık yiyip hem kapsül içsem olurmu ki acaba .. Çünkü fazla balık yiyemiyorum da.
bi sorun olacağını sanmıyorum  ::)

sevda

Ben balığı sevdiğim için eşime balkonda yapmak kaydıyla kışın yaptırıyorum dokunamam ama güzel yerim :k06: o nedenle bebeğimin beyin gelişimi için hem  son 2 ayınında hemde genel yaşantımda balık mevsiminde mutlaka tüketiriz zuhalcim mutlaka seninde tüketebileceğin bir balık türü vardır eğer öyleyse hiç balık hapı kullanma bena kalırsa çünkü herşeyin doğalını makbul görüyorum hamileleik ve normal yaşantıda.

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Eşim sizin yazdıklarınızı okusa bayılır valla balık yiyeyim diye neler yapıyo garibim ama bende azda olsa yiyorum  bende özgül durunun dediği gibi çıkarıyordum ama alıştım bebişim sağlıklı olması için herşeyi yaparım  :basardim:

Alıntı yapılan: sema_aksu - 17 Eylül , 2007, 14:14:40
Niye yanlış anlayayım ki? Yani yeğenine benzemese sevmeyecek misin, aşkolsun.   ;D
Aslında ben mümkün olsaydı hamileliğimi ilk öğrendiğim günden sayfa açardım. Gerçi ben günlük tutmuştum ama sonra sayfa açınca, blog yapınca günlüğü bıraktım. Bir de ilklerinin yazıldığı özel bir defteri var. Ama hepsi dağınık yerlerde tabii. Keşke hepsi bir yerde olsaydı da oğluma tek bir kaynaktan hatıra bıraksaydım.

Bu arada ben de hamileliğimde balık hiiiiç yememiştim. Kokusuna değil adına bile tahammül edemiyordum. Ama başka hiçbir şey için böyle hissetmedim. Valla çok da mühim değil herhalde, doğduktan sonra sütünle ve gıdalarla iyi besledikten sonra pek kaybı olmaz sanırım.  ;)
Semacım asıl sana aşkolsun   ;D bebişler sevilmezmi bir anne adayı olarak gözüm onlardan başkasını görmüyor  :k06: sadece senin bebişi görünce içim cız etti valla bizim Selim'e çok benziyor  abim eşi sayesinde 8 aydır göremiyorum sorma hüzünlü bir hikayee.  :y25:  Gözümde uçuyor..

Almiş'inAnniş'i

sevdacığım sen folik asit ve vitamin de almamışsındır sanırım hamileliğinde!!! hadi doğal değil ya...

sevda

Remziyecim onlar başka ama balık hapı başka şimdi folikasitle vitamini tabiki aldım hatta ben doğumu planladığım için öncesinde yani 6 ay önce bağışıklık kazanayım diye hepatit aşımı 2 doz olarak, diş tedavilerimi, jinekoloğumla görüşerek mantar tedavimi olarak ve folikasitimi alarak başladım hamileliğime ama benim demek istediğim hani heryerde balığın birçok çeşidini bulmak ve yemek mümkünken neden hapını kullanalımki babında bir doğallıktı bahsetmek istediğim mesela süt yapsın diyede ilaçlar varmış ama onada karşıyım doğal olarak yapılabilecek şeylerde hapı ve ilacı gereksiz buluyorum sadece ben onu vurgulamak istemiştim canım.....

Almiş'inAnniş'i

zaten arkadaşın derdi de balık yiyememekmiş sevdacığım. sonuçta balık yağı mama gibi formül şekilde uygulanabilecek bişi değil, o  da doğal

sevda

Evet biliyorum benim arkadaşımada dr vermiş bence kendisini yemek daha mantıklı geliyor bana nebilim öyle işte neyse canım sen nasıl rahat ediyorsan onu ye olurmu yoksa raziyle ben seni yiycez   :cildir: yoook yoookk şaka balık yiycez  :hungry:

irem eren

bencede herşeyin en güzeli doğal olanıdır.allah yaratmış mis gibi balık işte onu yemek varken niye ilaçla dolduralım ki yerini

Almiş'inAnniş'i

Valla kızlar ne deyim ki size alemsiniz haa hem ben karar verdim boşuna tartışmayın hem balık yiyeceğim hemde balık yağı içeceğim doktorada bir sorarım tabii. YİNEDE SAĞOLUN  :flowers:

sevda

Evet zuhalcim sen nasıl rahat hissediyorsan bize uyar tabiki bu niye uzadı ben onuda anlamadım ama olsun ben herkesin fikrine saygı duyuyorum bence herkes haklı politik olarak.

duru boncuk

Alıntı yapılan: zuhaluysal - 20 Eylül , 2007, 13:53:37
Valla kızlar ne deyim ki size alemsiniz haa hem ben karar verdim boşuna tartışmayın hem balık yiyeceğim hemde balık yağı içeceğim doktorada bir sorarım tabii. YİNEDE SAĞOLUN  :flowers:
kız zuhal desene baştan milleti birbirine düşürüp kaçtın :toothy10: :toothy10: