2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

ayyy kızlar bnm oglum gayet puturlu icine iekmek dogradıgım yemekleri yerken birden bişey oldu smdi mumkun dgl yemio puturlu bişi agzına gelirse ve hemen yedigi herseyi kusuyo hemde bi onceki ogun dahil kahvaltısını bile blenderdan iyice gecirip muhallebi kıvamına getirerek veriorum artık meyveleri bile ki 5 aylıkken sadece catalla ezip veriodum herseyi blender a bile gerek duymadan simdi elmayı cam rendeden gecirdikten snra bile bide blenderdan geciriorum sabah cam rendeden snra veriim dedim yne kustu nie bole oldu bu cocuk anlamıorum

bu arada dger bebiş 6+4 gunlukmus kızlar kalbini duydum pıt pıt ....icimbi tuhaf oldu koca bir maraton yine baslıyo

♥ღвüşяαღ♥

04 Ekim , 2011, 14:27:28 #5956 Son düzenlenme: 04 Ekim , 2011, 14:29:42 ♥ღвüşяαღ♥
ayy çok yaşa sen emiii dilekcim,diğer bebek he çok güldüm bu söze :ehi: :ehi: :ehi:

Rabbim hayırlı sağlıklı bi şklde bu maratonu da atlatmayıi nasip etsin inş. :amin:
bu seferki daha hafif olcak annesi hazırlık aşamasını hallettin hiç olmazsa :k06:

♥ღвüşяαღ♥

Gül'cüm hiç sorma İclal'in  ne zaman cee yapcağı belli olmuyo :k06: Benden fazla takılamıyorum şimdi uyuttumda girdim ne var ne yok diye ;)

Balböceği

Alıntı yapılan: dilengisk - 04 Ekim , 2011, 14:00:02
ayyy kızlar bnm oglum gayet puturlu icine iekmek dogradıgım yemekleri yerken birden bişey oldu smdi mumkun dgl yemio puturlu bişi agzına gelirse ve hemen yedigi herseyi kusuyo hemde bi onceki ogun dahil kahvaltısını bile blenderdan iyice gecirip muhallebi kıvamına getirerek veriorum artık meyveleri bile ki 5 aylıkken sadece catalla ezip veriodum herseyi blender a bile gerek duymadan simdi elmayı cam rendeden gecirdikten snra bile bide blenderdan geciriorum sabah cam rendeden snra veriim dedim yne kustu nie bole oldu bu cocuk anlamıorum

bu arada dger bebiş 6+4 gunlukmus kızlar kalbini duydum pıt pıt ....icimbi tuhaf oldu koca bir maraton yine baslıyo
Allah kolaylık versin... dilekcim  :opucuk:

♥ღвüşяαღ♥

Slm teyzelerr :wave:
Nasılsınız?
benim kızımda domatesli makarnayı sevdi :hieyt:İnş bu sevincim kısa sürmez çünkü 1 defa yediğini 2. defasında yemeyebiliyo :cildir:
Bu arada artık sallana sallana oynuyoruz kendi ritmimizi de yapıyoruz alkış eşliğinde :occasion14:
Ayy bide nerden öğrendiyse EHH deyip vuruyo :k06:Kızım yapma diyorum daha çok yapıyo ben üstelemiyorum unutuyo yavrumm :laughing7:
Anlıyacağınız büyüyoruz bizde yeni yeni şeyler öğrenerek :D

dirim

kızlar çok teşekkür ederiz
tereyağlı pirinç pilavını sevdi,2 tatlı kaşığı kadar tattırdım
makarnayı geçen sade verdim ağzından çıkardı,tokdu biraz
bende domates sosu ve krem peynirli deneyim,makarnayı ezip vermiyorsunuz dimi
kendi yiyodur.kızlar siz böyle anlattıkça hepsinden yapıp yedirmek istiyorum:))
ama iş yerindeyim malesef:(aksilik babamızda domatesi sevmiyor,yemeklere koyamıyorum
herşeyimiz salçalı ne yazikki:(((
edacım sen dedikten sonra tavuk didikleyip didikleyip ağzına veriyorum.
okadar hevesliyim ki herşeyden yapaıp ağzına vermek istiyorum
ama fazlasını red ediyor sıpa.mesela 1 kase çorba yedirdim koyu kıvamda
arkasından tavuk yediremiyorum.
gülcüm geçen köftede yedirdim mesela  2.5 köfte yedi
arkasından meyvesini yediremedim.bunların miktarı ne kadar olacak
mesela kahvaltı yapıyoruz,öğleden önce yoğurt,öğlen 1 kase yoğun kıvamda çorba
öğleden sonra meyve,akşam yatmadan önce yine 1 kase çorba içiyoruz.
pilavı,köfteyi yada tavuğu nereye sıkıştırayım.bunları bir öğün olarak mı vereyim
mesela 1 kaseye yakın pilav,yanına 2 köfte mi yesin.yoksa 1 kase çorba içirdikten sonra yanında mı yedireyim.makarnayı bir ana öğünde mi vericem
çorba yerine?

dilek canım sizinki neden oldu?blendırla hiç çekip vermişmiydin
Allah yardımcın olsun canım benim

dirim

Alıntı yapılan: ♥ღвüşяαღ♥ - 05 Ekim , 2011, 12:54:05
Slm teyzelerr :wave:
Nasılsınız?
benim kızımda domatesli makarnayı sevdi :hieyt:İnş bu sevincim kısa sürmez çünkü 1 defa yediğini 2. defasında yemeyebiliyo :cildir:
Bu arada artık sallana sallana oynuyoruz kendi ritmimizi de yapıyoruz alkış eşliğinde :occasion14:
Ayy bide nerden öğrendiyse EHH deyip vuruyo :k06:Kızım yapma diyorum daha çok yapıyo ben üstelemiyorum unutuyo yavrumm :laughing7:
Anlıyacağınız büyüyoruz bizde yeni yeni şeyler öğrenerek :D

oyun oynuyor senle annesi
bizde oyuncağını örtüye saklıyoruz kendi buluyor.sonra tekrar saklıyor:))

**Gül**

Alıntı yapılan: ♥ღвüşяαღ♥ - 04 Ekim , 2011, 14:28:46
Gül'cüm hiç sorma İclal'in  ne zaman cee yapcağı belli olmuyo :k06: Benden fazla takılamıyorum şimdi uyuttumda girdim ne var ne yok diye ;)
Iclali tahmin edebiliyorum. Nasil ediyorsam artik  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: dilengisk - 04 Ekim , 2011, 14:00:02

Dilekcigim doktora sordunmu bu durumu. Eger sormadiysan bir gittiginde soylesen Allah korusun bogazinda bir sorun varsa belki yutmak istemiyordur. Eger yoksada rahatlarsin. Biraz daha idare edersin o sekilde vermeye. Sonra yavas yavas eskiye doner insallah.
O bebise de maasallah  :nazar: :nazar: Gozunuz aydin canim darisi dogumuna olsun insallah. Ayyy ne guzel minicik bir bebek geliyor. Iskender onun yaninda kocaman adam kalacak  :k06:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: dirim - 05 Ekim , 2011, 14:15:40
kızlar çok teşekkür ederiz
tereyağlı pirinç pilavını sevdi,2 tatlı kaşığı kadar tattırdım
makarnayı geçen sade verdim ağzından çıkardı,tokdu biraz
bende domates sosu ve krem peynirli deneyim,makarnayı ezip vermiyorsunuz dimi
kendi yiyodur.kızlar siz böyle anlattıkça hepsinden yapıp yedirmek istiyorum:))
ama iş yerindeyim malesef:(aksilik babamızda domatesi sevmiyor,yemeklere koyamıyorum
herşeyimiz salçalı ne yazikki:(((
edacım sen dedikten sonra tavuk didikleyip didikleyip ağzına veriyorum.
okadar hevesliyim ki herşeyden yapaıp ağzına vermek istiyorum
ama fazlasını red ediyor sıpa.mesela 1 kase çorba yedirdim koyu kıvamda
arkasından tavuk yediremiyorum.

gülcüm geçen köftede yedirdim mesela  2.5 köfte yedi
arkasından meyvesini yediremedim.bunların miktarı ne kadar olacak
mesela kahvaltı yapıyoruz,öğleden önce yoğurt,öğlen 1 kase yoğun kıvamda çorba
öğleden sonra meyve,akşam yatmadan önce yine 1 kase çorba içiyoruz.
pilavı,köfteyi yada tavuğu nereye sıkıştırayım.bunları bir öğün olarak mı vereyim
mesela 1 kaseye yakın pilav,yanına 2 köfte mi yesin.yoksa 1 kase çorba içirdikten sonra yanında mı yedireyim.makarnayı bir ana öğünde mi vericem
çorba yerine?

dilek canım sizinki neden oldu?blendırla hiç çekip vermişmiydin
Allah yardımcın olsun canım benim

Canim benim yaa Ne guzel soyluyorsun heves ediyorum diye. Yedikce nasil seviniyorsun  :love9: :love9: Cok guzel heycanlar dimi bunlar. Hergecen gun onlar yeni birseyler ogreniyor ve bizlerde onlarla ogreniyoruz anneligi  :love7: :love7:

Bak ne guzel ilk denemede bile bsevmis pasamiz. insallah herseyi sever ve yarar Eymencige. Canim bu konuda cok telas etme. Hani diyorsun ya yemekten sonra meyve yemiyor diye. Birak yemesin. Zaten minicik mideleri var doluveriyor. Ve ne kadar zorlarsan zorla yemezler aksine ters tepki yapip yemekten soguyabilirler. Sen az cok biliyorsundur ne kadar yemekle doydugunu (her cocuk farkli olur biliyorsun) Onu ayarlarsin. Zaten Eymen kendi de belirler ne kadar yiyecegini fazlasini almaz. Benim tavsiyem meyve ve yogurdu ogun aralarinda verebilirsin. yemekten veya mamadan 1 saat sonra mesela. Onlar zaten doyurucu degil. Sabah kahvalti veriyormussun zaten oglen corbasini verip aksamda diger yemeklerden verebilirsin. Aralarda da anne sutu veya mama hangisini kullaniyorsan. Bak isine yarayacaksa ben bizim ogunleri yazayim belki fikir olur

07.00  Mama (tekrar uyku)
09.00 kahvalti (normal kahvalti- cicibebeli pekmezli karisim- kasik mamasi bunlari donusumlu olarak veriyorum)
11.30 Mama (uyku)
14.00 corba (sebze-sehriye-tarhana-yogurt corbasi)
15.00 meyve
16.30 mama (uyku)
18.00 yogurt (sade-meyveli)
19.30 yemek (yukarida bahsettigim makarna tavuk kofte balik yada bizim yediklerimizden )
(Saatin durumuna gore bazen muhallebi sIkIstIriyorum bu araya)
21.00 mama ve uyku

Bizim duzenimiz asagi yukari boyle simdilik Bende mamalari biraz azaltip yemege agirlik vermek istiyorum ama  sabah uyaninca ve uykulardan once o mamayi mutlaka istiyor ne kadar tok olursa olsun iki yudumda olsa cekecek ondan ;D

Boyle bir duzen kurabilirsin canim. Haa belki birebir ayni olmaz saatleri ve miktarlarini ihtiyaciniza gore belirleyebilirsin.

Aklima gelmisken yogurt corbasini cok koyu kivamli denedinmi hic pilav gibi. Ben oyle veriyorum hem yemesi de rahat oluyor. Birde oyle denesen bakalim ne yapacak. insallah faydasi olur bunlarin Cook opuyorum ikinizide

Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

♥ღвüşяαღ♥

05 Ekim , 2011, 16:39:18 #5965 Son düzenlenme: 05 Ekim , 2011, 16:42:18 ♥ღвüşяαღ♥
Alıntı yapılan: **Gül** - 05 Ekim , 2011, 14:39:07
Alıntı yapılan: ♥ღвüşяαღ♥ - 04 Ekim , 2011, 14:28:46
Iclali tahmin edebiliyorum. Nasil ediyorsam artik  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Eğer kıpırdak bi bebeğin varsa tahmn etmn çok zor olmaz :k06:

♥ღвüşяαღ♥

Maşallah efe'ye Dirimcim gayet güzel yiyiyo paşamız bi kase çorbadan sonra hiç birşey verme bnce.Bizim fındık çorbasının yarısını dahi içmiyo :-\Tabi bizim yemek sularından versem salçalı tuzlu baharatlı götürüyooo :laughing7:Ağzının tadını biliyo cimcime.

dirim

gül teşekkür ederiz canım.hemen hemen aynı sayılır öğünlerimiz.
canım çorbaların miktarı nasıl peki?bir kase yeterlmi mi?
ben de dün verdiklerimi yazayım canım
sabah kahvaltı(peynir,zeytin,tahin-pekmez,yumurta)
öğleden önce yoğurt,anne sütü
öğlen 1 gibi sebze çorbası(1 kase)
saat 4 gibi meyve(yarım armut,çeyrek muz,2 bebe bisküvisi ile karıştırdım)
anne sütü
saat 5 gibi 2 tane köfte
akşam bizim yediklerimizden verdim.yoğurtlu çorba ve madımak vardı,ekmeği sularına batırıp batırıp verdim
az ama olsun alıştırıyorum
anne sütü tekrar
akşam 8 e doğruda kıymalı yeşil mercimekli erişte çorbası(1 kase)
nasıl fena değil dimi?:)))dün biraz fazla verdim diğer günlere göre
yanlız bizim bi sıkıntımız daha var.
yatırarak veriyorum.yatmak istemiyor
oturatarak verirsemde çorbaları veremiyorum çok sağa sola dönüyor inek:))
sizler nasıl oturtarak veriyorsunuz?

sağol büşracım.aynen bizim yemeklere atlıyor
ver ver diye çığlık atıyo sıpa bi görsen:)))

♥ღвüşяαღ♥

maşallah canım öğünleri gayet güzel :icon_thumright:
Eline sağlık annesiii ;)
benim bıdıkta uzanarak yiyiyo Ama yastığı tam yatrmıyorum hafif dik yapıyorum.Tabiki oturarak yemeleri çok daha iyi sağlık açısından alışmaları gerekiyo eşşekkk kadar oldular :k06:

dirim

haklısın canım alışmaları zaman:)
kızlar bizimki ağzından bekletmeye başladı.5 gündür yapıyor sıpa  :cildir: