2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

selam kızlar nasılsınız bebişler nasıl biz aşıdan snra dengemizi kaybetik 4 gun hicbisey yemedi gunde bi kere emdi 3 kasık yogurt sabah accık kahvaltı gece kalktıgında bile emmeden gecirdik cok zorlandım ates de yaptı ishalde ayy fenaydık fena neyse ki duzeldi 2 gundur hersey yolunde yine nefret ettim asıdan allahtan son yoksa valla goturmezdim...

3 gundur done done evin her kosesine gidio bnm minik pıtırcık cok komik koydugum yerde bulamıorum accayip hosuma gidio parkeye gidip cat cat ellerini vurunca bi hosuna gidio ayyy ne tatlı oldular bunlar boyle accık accık oturuoruz da dusuyoruz geriye hooop die ama 10 15 gune tam oturur die dusunuorum uyku duzeni bozuldu biraz ama olsun yne de idare edioruz banyoyu cok sevio sebze corbasında yuznu bi burusturuyo ki sormayın

ya kızlar bişi sorcam ben hep tum sebzeleri karıstırarak yapıorum cprbasını et de ekliorum en son blender dan gecirip bi de irmikle kaynatıorum ama hergun aynı yanlısmı yapıorum? nasıl olsa bi sure snra yemek yicek ama boyle icinde hersey olan bi corbayı yediremem almsıken alsın tum vitaminleri diorum ama sizin tariflere baktım da benmki karman corman geldi yiyo gerci zorla da olsa ama bilememdim ne dersiniz?

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dirim ben de muhallebi kıvamında yapıyorum
ama sofradayken yemeklerin suyunu da içiyo  :k06:
kendi çorbalarımızdan da veriyorum az da olsa,
tereyağlı naneli falan  :hungry:

bugün şehriye çorbası verdim, birazcık ezdim şehriyeyi yutabildi
artık bende yanındayken eline ekmek veriyorum kemirip koparıyo
eziyo damağıyla yutuyo  :basardim:

akşam yemeğnde de lahmacun verdim evire çevire yuttu  :k06:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

Balböceği

Hayirli geceler kizlar, bende bugun domatesli sehriye corbasi yedirdim..

tel sehriyem yoktu yildiz sehriyeli denedimmm hepsini yedi masallah  :nazar:

Aksam cayina arkadasa gittimde oglun kilo almiss dedi  :k06:

anasina cekmis su ice yariyor dedim  :ehi: :ehi: :ehi:

zaten iftari beraber yapiyoruzzz pilav,et,tavukk kesinlikle yiyor.. hele tavuk icin can atiyor  :ehi: :ehi:
meyvenin kabugu soyup eline veriyorrr, ekmekte yiyor hatta ekledigim resimde ekmek yiyordu  :k06: :k06:

Balböceği

Masallah iskender'e yeni halini bi goremedik gitti  :k06: :k06:

insallah zamanla hersey yoluna girer dilek  :opucuk: :opucuk:

Yagmur'a da 41 bin kere masallahhh yesin et dot olsunnn yarasinnn kuuzugucaa  :nazar: :nazar:

aferimmmm =) buyumuste lahmacunda yermiss  :aferin: :aferin: :k06:

dirim

günaydın kızlar
geçmiş olsun dilek,inşallah daha iyi olur toparlar yavrun
canım bende hergün sebze çorbası yediriyorum,içine kıymada atıyorum
ayrıyeten öğlenleri yesin diye sabahtan bugün tel şehriye çorbası yaptım
kıymalı,domatesli,onu şimdilik iyi yiyor,sıpalar makarnalı herşeyi bayılıyor:)
haftasonu tarhanayı bidaha denicem,biraz sulu yapıcam,ama sebzeli çorba hergün fix var,
dediğin gibi içinde herşey var,çok faydalı:)

berilciğim artık kilo alımları azalmaya başladı zaten
çok hareket ediyorlar çünki,artık kiloyu sorun etmek istemiyorum bende
çok takıyorum,çevreden hep işte

gülşahcım bende ekmek veriyorum,geçen incir verdim
bi baktım içini kemirmiş,ama meyve veremiyorum,şeftali felan heryer şeftali oluyor  :-[
maşallah kızına lahmacunda yermiş  :flowers:
bu arada kızın çok tatlı,bende oğluşumun resmini koyucam birazdan:)
doğru dimi bende muhallebi kıvamında yapıyorum
emin olayım dedim:)

dirim

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 26 Ağustos , 2011, 00:19:18

zaten iftari beraber yapiyoruzzz pilav,et,tavukk kesinlikle yiyor.. hele tavuk icin can atiyor  :ehi: :ehi:
meyvenin kabugu soyup eline veriyorrr, ekmekte yiyor hatta ekledigim resimde ekmek yiyordu  :k06: :k06:

canım maşallah:)
canım sizinki 8 aylıkmıydı,büyüktünüz sanırım bizden
tavuğu nasıl yiyor canım,eline mi veriyorsun?

veliff

eda ve gülşah valla alemsiniz şaştım kaldım tavuk ve lahmacun hee :) maaşallah  :nazar:
anaaammm bizimkiler çok kilo almış bu çocuk diyip duruyolar bide bunları versem valla inme iner hepsine  :ehi:
dilekcimmm nasılsın geldiniz mi bakmaya eve naptınız? cnm bizde hergün sebze çorbası yiyoruz çok besleyici yedirmeye devam :) bu arada gerçekten istiyoruz iskenderin yeni halini, özledik..  ;)
dirimmmm oğlun çok ama çok tatlı bayıldım:) talhaya benziyo gerçekten ama bizimkinin saçları accık :D sizin maaşallahınız var  :nazar:

dirim

sağol teyzesi  :flowers:
ben talhayı hiç görmedim canım
sende koyarsın müsait olduğunda
saçları bayağı uzadı,kesmiyorum,seyrrek zaten saçları
az gürleşsin öyle,kıyamıyorum:)

Balböceği

Alıntı yapılan: dirim - 26 Ağustos , 2011, 09:30:07
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 26 Ağustos , 2011, 00:19:18

canım maşallah:)
canım sizinki 8 aylıkmıydı,büyüktünüz sanırım bizden
tavuğu nasıl yiyor canım,eline mi veriyorsun?
Evt canim 8 ayligizz  :) didikliyorum tavugu oyle veriyorummm..

son 2 aydir yediriyorumm, bi kac yerde arastirdim okudum 7-8 aylikken baslanabilir yaziyordu..

Balböceği

Alıntı yapılan: veliff - 26 Ağustos , 2011, 11:02:42
eda ve gülşah valla alemsiniz şaştım kaldım tavuk ve lahmacun hee :) maaşallah  :nazar:
anaaammm bizimkiler çok kilo almış bu çocuk diyip duruyolar bide bunları versem valla inme iner hepsine  :ehi:
dilekcimmm nasılsın geldiniz mi bakmaya eve naptınız? cnm bizde hergün sebze çorbası yiyoruz çok besleyici yedirmeye devam :) bu arada gerçekten istiyoruz iskenderin yeni halini, özledik..  ;)
dirimmmm oğlun çok ama çok tatlı bayıldım:) talhaya benziyo gerçekten ama bizimkinin saçları accık :D sizin maaşallahınız var  :nazar:
Ben dogdu dogali ne bulursam verdim hani yararmi yaramazmi demedimm  :ehi: :ehi: :ehi:

daha 1 haftalik bebekti meyve suyu vermistimmm  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

veliff

bizimki sizdende seyrek dirimcim epey döküldüler bide çok ince telli..
edacım valla ben biraz kuralcıyım heralde doktorumun sözünden çıkmıyorum o ne yedir derse o :)
çok nadir böyle farklı şeyler veriyorum oda tatsın diye :)

Balböceği

Tabi doktorun ne derse onu yapacaksin  :)

bu yememe konusunda kardesimden cok cektikk, halada oyleee  :cildir:

en azindan tadina baktiriyorumm.. tabi sekerli tuzlu haric.

tavuk suyuylaa ne yapsam yiyorr babasina cekmisss  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

veliff

ohh maşallah hakan beye :) bende arada farklı çorbalar yapıp veriyorum dediğin gibi alışsın diye ama genelde doktora tabiiyim :) mesela ete geçmedik biz hala ama aslında çorbasına katsam iyi olur.. belki bu ay geçirir 8 ayımız biticek :)

dilengisk

dilengisk

ya kızlar birde bıldırcın yumurtası icin ne diorsunuz ben sabahları normal yumurta yerine vereyim bi tane diorum ama 1 yasından snra ver agır gelir diolar veren varmı?