2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

Alıntı yapılan: veliff - 17 Ağustos , 2011, 15:10:09
dilekcim evet ataşehirde oturuyorum. ayy gel kız gel komşu oluruz belkim :) epey kiralık satılık var buralarda ama eski binalar ya içine mutlaka bişiler istiyo. hee ama siz batı ataşehire mi taşıncaksınız onu bilemem orasıda epeyy uçuk.. buraya gel sen buraya acıbademde çok park fln da yok burda beraber çıkarır gezdiririz tontişleri :)

atasehirde nerdesin sen ya bari yakınlarda bakalım cidden birlikte gezdirir buyuturuz super olur

dilengisk

ya kızlar bide bişey sorcam gun icinde saat kacta ne veriosunuz ben uyandıktan snra kahvaltı veriorum 1,5 saat snra meyve ama snra sebze corbasını 3 saat snra ancak verebiliorum saat 2 3 gibi snra yogurt yada emziriorum saat 8 gibi de muhallebi ama milupanın hazır sutlu pirinçlisi var ya ondan de vermi.oruz demişsiniz e ne versem ona alternatif? durmadan ye ye ye seklindeyiz e emecek ara valla bulmak zor pıuuuffff

arastırdım ama yazanlara uymak cok zor
8 de kahvaltı
10 da meyve
1 de corba
4 te yogurt
7 de muhallebi her fırsatta emecek ....olmuo ki

veliff

cnm sen bebeğinin düzenine göre ayarlicaksın gerçekten dediğin gibi uymak çok ama çok zor..
mesela ben talha bazen 7 bazen 7 buçuk gibi uyanıyo ona göre ayarlıyorum..
bugün 7 buçukta kalktı önce meme verdim 8de de kahvaltısını
9-9.30 gibi emzirdim salladım 10 a dogru uyudu
12 ye doğru uyandı emzirdim tekrar yarım saat sonra meyve suyu
1.30 da tekrar emzirdim 2 de yattı
4 e doğru kalktı emzirdim yarım saat sonra sebze çorbasını verdim
7 dede yoğurdunu verdim bu aradada istediği zmn meme verdim sonra 8 de uyudu uyumadan öncede emdi :)
biizmkide sürekli emiyo yaaa :) sen bu kadar sık da vermeyebilirsin :)
bu arada cnm ben zaten bnmki erken uyuduğu için muhallebi vermiyorum ayda 2-3 defa fln veriyorum çok kilo yapıyomuş çünkü ama verdiğimdede kendim yapıyorum..
1 bardak ölçüyle yapıyorum yarı su yarı sütle, 2 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığıda şeker koyuyorum.

dirim

velif bizimkinin adı efe,uyutma problemimiz var bizimde zor uyuyor
bende biraz muhallebi yapıp vermek istiyorum kilosunu toparlardı biraz
6 aylık ama 8 kilo,kimi okuyorum 9 kilolarda.bu hafta gideceğiz 7 aylık kontrolümüze 8.500 bile olmamıştır kesin.daha bu iyi halimiz ek gıdaya geçince toparladık.
3600 doğd sıpa ama sadece 1 ay 1 kilo aldık onun dışında 600,700,800 hep bu arada gittik.
şimdi zorla yediriyorum.dün sebze çorbasının içine irmik kattım,kilo aldırsın diye  :laughing7:
doktorumuz ona rağmen 6 aydan önce ek gıdaya geçirmedi  :sad1:
şimdi bide diş çıkardık,ağzını kilitliyor.yatırdığımızda viyaklıyor.mecbur yatırarak yediriyoruz.
avazı çıktığı kadar bağırıyor

balböceğim sağol canım siz maşallah 8 aylık olmuşunuz:)
büşra geçmiş olsun canım

dilengisk

bnmki saat 6,5 ta emdi snra uyandı ve uyanınca emmio sıpa napiiimmm  :dontknow: :dontknow: :dontknow: ayıkken mumkun dgl emmio sevmedi sutumu herhalde hep gergin sitresli sut verdim ondan olabilir eş durumları....

ancak kandırarak veriorum iste uyutup tıkıorum agzına bakalım dun dr emzik verme dedi etkileyebilir dedi dun hic vermedim sonucta bebek emme ihtiyacı hissedecek bi sekilde dedi ama sole cok cok gozu acık bi emmedi bnm dana

bugun asımız var dua edin cok ates yapmasın kızlar gerginim bayaaa

opuyorum hepinizi ve bal kaymaklarınızı

veliff

Alıntı yapılan: dirim - 18 Ağustos , 2011, 09:35:50
velif bizimkinin adı efe,uyutma problemimiz var bizimde zor uyuyor
bende biraz muhallebi yapıp vermek istiyorum kilosunu toparlardı biraz
6 aylık ama 8 kilo,kimi okuyorum 9 kilolarda.bu hafta gideceğiz 7 aylık kontrolümüze 8.500 bile olmamıştır kesin.daha bu iyi halimiz ek gıdaya geçince toparladık.
3600 doğd sıpa ama sadece 1 ay 1 kilo aldık onun dışında 600,700,800 hep bu arada gittik.
şimdi zorla yediriyorum.dün sebze çorbasının içine irmik kattım,kilo aldırsın diye  :laughing7:
doktorumuz ona rağmen 6 aydan önce ek gıdaya geçirmedi  :sad1:
şimdi bide diş çıkardık,ağzını kilitliyor.yatırdığımızda viyaklıyor.mecbur yatırarak yediriyoruz.
avazı çıktığı kadar bağırıyor

efe demek hee, benim etrafımdaki efeler biraz yaramaz ama inş seninki üzmez seni :)
cnm bnmkide aynıydı sace ilk ay 1 kilo aldı sonra hep az az.. şuan 7 aylık ve 8.700 kilosu o da ek gıdaya geçince toparlamış hali.. bizde 6. ayda geçtik. ama ben artık takmıyorum kilosunu sağlıklı çok şükür demek ki yapısı böyle diyorum.. sende üzülme bence bu konuda. hem seninkinin şimdi diş etkenide vardır diş huysuzluk yaparmış.. bende özellikle sebze çorbasını zor yediriyorum aynen senin gibi yatarak yediriyodum bende ama şimdi 2 gündür araba koltuğunda yediriyorum daha bi rahat gibi. sende bi dene belki durur..

balböceğim sağol canım siz maşallah 8 aylık olmuşunuz:)
büşra geçmiş olsun canım

veliff

Alıntı yapılan: dilengisk - 18 Ağustos , 2011, 10:23:01
bnmki saat 6,5 ta emdi snra uyandı ve uyanınca emmio sıpa napiiimmm  :dontknow: :dontknow: :dontknow: ayıkken mumkun dgl emmio sevmedi sutumu herhalde hep gergin sitresli sut verdim ondan olabilir eş durumları....

ancak kandırarak veriorum iste uyutup tıkıorum agzına bakalım dun dr emzik verme dedi etkileyebilir dedi dun hic vermedim sonucta bebek emme ihtiyacı hissedecek bi sekilde dedi ama sole cok cok gozu acık bi emmedi bnm dana

bugun asımız var dua edin cok ates yapmasın kızlar gerginim bayaaa

opuyorum hepinizi ve bal kaymaklarınızı

cnm niye emmiyo ayıkken bilmiyorum valla zor iş seninkide ama çok şükür yinede emziriyosun bak o kadar da üzülme..
geçmiş olsun inş biş problem çıkmaz cnm aşınızda, artık aşılar ek ateş yapmıyo yaa korkma..

**Gül**

Merhaba kizlar  :wave:
Ne bu yaramazlarin yaptiklari annelerine kimi uyumaz kimi emmez  :caca: IsIrilmak istiyorlar galiba  :D
Cok sukur bizim sorunumuz olmasada bazen inatlasiyor sipa. Ya uyumuyor ya yemiyor bende altta kalmiyorum tabi  :laughing7: yemedigi zaman hemen oyuna basliyorum ya kasikla oyunlar yaparak yediriyorum ya sarkilarla. Alibabanin Ciftligi bizim yemek sarkimiz oldu  ;) Benim annem guzel annem de sakinlestirme sarkimiz. Uyumak istemedigi zamanlarda da agliyor zaten yataginda o zamanlar hic zorlamiyorum aliyorum yatagindan biraz dikkatini dagitiyorum sakinlesiyor tekrar yatiriyorum bazen 3-4 denemede sonuc veriyor ama sonunda uyuyor.

Dirim Maasallah Efeye disini de cikarmis Hayirli olsun. Kilosun kafana takma canim maasallah iyi Zayif bir bebek degil. Saglikli ya dusunme kilolarini.

Elif ayni sekilde Talhada oyle saglikli olsunlarda varsin tombik tombik olmasinlar. Zaten zayif da degiller.

Dilek Iskender yapabilecegi yaramazliklarin hepsni yapiyor galiba sana. Neyse bebekken yaramaz olan bebekler buyuyunce rahat olurmus. insallah Iskender de oyle olur da rahat edersin.

Bizim yeme aliskanligimiz soyle
Sabah kalkis saatine gore mamayla basliyoruz. 2 saat sonra kahvalti
2 saat sonra yine mama. Yani 2 ser saat arayla bir mama bir ek gida. Her 4 saatte uyuyor ve mamadan sonra daha guzel uyudugu icin uykudan once hep mama yiyor. Saat 9 a kadar boyle gidiyor. Meyve ve meyvesularini ogun olarak vermiyorum corbadan yarim saat - bir saat sonra. Bu arada ekmek yemeye basladik. Corbasina dogruyorum guzel yiyor. Boylece sevmedigi tarhana corbasini bile yedirebiliyorum. Gun icinde eline birseyler veriyorum kemiriyor Elma dilimi salatalik ekmek Bebe biskuvisi havuc gibi. Artik puturlu yemeye de basladi. Damaklariyla cignemeyi ogrendi cook tatli oluyor cignerken  :aferin:
Bu arada 6 aydan sonra bebekler ek gidaya baslasa bile gunde en az 500 ml anne sutune ihtiyac duyarlarmis ya. emzirirken olcmek mumkun degil. Ben mama verdigim icin soyle soyleyeyim Sercan 4 saatte bir yiyor mamayi. ve her seferinde 180-200 ml kadar iciyor. Sizinkilerde anne sutuyle doyuyorlarsa hemen hemen bu olculerde iciyor olmalari lazim. Bu durumda da gunde en az 3-4 defa emmeleri gerekir. Belki bu hesaplama isinize yarar diye dusundum.
Hepinizi ve bebeklerinizi opuyorum
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

dilengisk

gulcum masallah sercan pasamıza aman yormasın annesini bnm her anım bir cebelleşme valla yoruldum sikayet etmiorum ama bnmki bi dk bile durmuo oyle huysuz bi cocuk dgl aglaması falan yok hareketli ki daha emeklemio bile bi saga bi sola bi el agızda bi ayaklar bnm suratımda yemek yedirmeye calışırken heryanımız batıo cok komik bide istemedigi bişsey olunca ıııhhh die bi kasıo kendini babası gibi sinirli olcak galiba:) asımız oldu ates simdilik yok calpol verdim asıdan once yatmadan once de vericem inşallah kolay gecer

gecen gun bagır bagır bagırıo bogazı agrıyacak die emzik verdim arkamı donuorum emzigi cıkarıp bagırmaya devam napıosun sen die ona dondugumde hooop emzigi agzına koyuyo guluo oyun yaptı bana yaaaa sıpa

bakalım 2 gundur emzigi bıraktık emsin die umarım işe yarar

Balböceği

Zar zor buyuyorlar iste cocuk buyutmek kolay degilmis hepimiz anladik sanirim  :k06:

Benimki cok yaramazlasti oda oda surunuyor babannesinin odasina gidiyr  :k06:

bagirmasi cagirmasi aglamasi yok ama cok kurtlu  :ehi: durmuyor 5 dkka  :k06:

dirim

canım inşallah aşı ateş yapmamıştır  :amin:

gül canım sizinki kaç aylık oldu?

kızlar bazen efeyi evdeki digital tartıda tartıyoruz.ama farklı çıkıyor
sizde nasıl
bide biz 4-5 gün sonra 7 aylık olacağız.ama meyve püresini hala öğün olarak veriyorum bizimde şöyle beslenmemiz
sabah anne sütü,yarım saat sonra bıldırcın yumurtası(az suyla sulandırıyorum)
saat olarak veremicem çünki değişiyor uyuma saatine göre
ama gün boyunca 4-5 tane ek gıda veriyorum onlarda
kayısı püresi(4-5 kayısı)
muz püresi
bir tane organik kavanoz maması
sebze çorbası
yoğurt
aralarda da emziriyorum
şimdi çalıştığım için sütümü sağıp bırakıyorum
sizce az mı?
sebze çorbasına ekmek de doğramıyorum,
tabağın hepsini yemez diye

BERİLL

merhaba kızlar nasılsınız,Maşallah kuzularınız büyümüş neler neler öğrenmişler böyle.Benim kuzumda 7 aylık oldu bugün.Bu yemek sıkıntısı herkeste var sanırım bizdede var ek gıda almak istemiyor verdiğim çorbayı yumurtayı yoğurdu hep püskürtüyor geri bir kaşık anca gidiyor boğazına.Dün dr gittik mutlaka sebze çorbası yedir dedi ama imkanı yok her çeşit çorba denedim ama yemedi.7 aylık çocuk daha 7.300 kilosu doktorumuz 700 gr eksiği var dedi.Aman napalım sağlıklı olsun hasta olmasında zayıflığına razıyım.
Ama çok hareketli maşallah yerinde durmuyor bütün odaları geziyor uyuyana kadar pek oturduğunu söyleyemem.

dirim

canım ben zorla alıştırdım çorbaya,püskürttüğündede elimi kapatıyorum
dikkatini oyuncaklara çekiyorum
maşallah emeklemeye başlamış,ondan belki fazla kilo almıyordur.
bizimki daha emeklemeye başlamadı.salı günü olacak.sadece sürünüyor
oda destek alarak
bide 6.aydan itibaren azalıyor iyice

Balböceği

dirim gayet iyi ogununuz :icon_thumright:

zaten birden bire herseyi yiyecek diye birsey yok yavas yavas..
BERIL Masallah bebegine  :nazar: :nazar: :nazar: saglikli olsunda kilosu onemli degil  :nazar:

yeme SIKINTISI var var hepimizde  :)

Bizde sabah 9'da mama
11 12 gibi 1 yumurta, peynir ne yerse  :suclu:

3'de corba

6'da yogurtlu biskuvi kavonozlarda olanlardan

8:30'da benimle iftar yapiyor ozellikle tavuk kizartmasi veya haslamasini cok seviyor  :hungry:

yatmadan once yogurt yiyoruzzz ..

11 12 gibi yatiyoruz.

muz yemiyoruz kesinlikle sevmiyor  :-\  bu saat aralarinda meyveyi eline veriyorum yumusak erik veya seftali

kendi kendine mincikliya mincikliya yiyor yoksa ben yedirsem yemiyor  :-\

biraz ortaligi ve kendimizi batiriyoruz ama o kadarida olacak  :)

ha bu arada eline ekmek veriyorumm onuda mincikliyarak yiyor.

**Gül**

Dilekcigim sagol. Yormuyor sukur hakkini yemeyeyim. Cok hareketli durdugu yerde durmuyor ama yeme uyuma sorunu yok cok sukur. O Sinirli Erkeki yerim ben. Buyumus de annesine oyunda mi yapiyormus kerata. Cok fena bunlar cok. Daha kucuk yapamaz diyoruz ama bizleri parmaklarinda da oynatir bunlar. Aman huysuzlugu cok aglamasi olmasinda Dilek. Oyle daha zorlardi seni. Diger aliskanliklarida duzelir yavas yavas

Dirim pazartesi 7 aylik oluyor Sercan.
Sizin ogunlerde iyi ne zaman basladiniz bilmiyorum ama anne sutu aldigi icin fazla olmamistir sanirim. Biz 3.5 aylikken basladik 4 aylik oldugunda tam ogunlere gectik. Yavas yavas artti hersey. Simdi bizim yemeklerden tatmaya biraz biraz yemeye basladi. Sende bundan sonra arttirirsin Ekmegi yiyebilir artik. Cignemeye basladiysa eger. bir iki kucuk parcayla deneyebilirsin Sonra arttirirsin. Evet oyle olunca kasenin hepsi bitmiyor doyuruyor ekmek ama onada ihtiyaclari oldugundan en azindan bir ogun veriyorum ben.
Evde hic tartmadim Sercani pazartesi kontrole gitmeden tartayim bakalim cok fark cikacakmi ikisinin arasinda. Sanirim bebek tartilari daha hassastir.

Beril Maasallah kuzuna. 7. ayiniz hayirli olsun. Dedigin gibi saglikli olsunda kilosunu cok kafana takma. Ama kilo almasa bile yemesi lazim artik. Sen pes etme hic. Tekrar tekrar dene. Bu bebeklerin bu yasta agiz tatlari var ama cabuk alisiyorlar. Degisik sistemler deneyebilirsin. Mesela aciktiginda corbayi verirsin yemezse birakip yarim bir saat sonra tekrar denersin. Oyun oynamaya calis yedirirken. Yuksek sesle sarkilar soyle Kasigi havada oynatarak agzina gotur. Ayni anda sende agzini ac kasigi agzina sokunca haaaammmm diye geri kapat. Cunku taklik etmeye calisiyorlar yapilanlari.  Televizyonu seviyorsa onu dene . Izlemeye dalinca yedirmeye calis. Yaninda kimse varsa esin veya bir yakinin karsisinda dans edebilir sarki soyleyebilir. O dikkatini oraya verince sen yedirirsin. Bunlar aklima gelen birkac taktikler. Bizde ise yaradi. Bu sekilde yemeye basladi sevmediklerini Sonrasinda da alisti zaten. Umarim isine yarar bunlar da biran once istekli yer kuzun.

Eda maasallah Hakana  :nazar: abi olmusta tavuk ta mi yiyor  :hungry: ohh yesin yesin. Muzu yogurtla denedin mi Eda belki oyle yer yemiyorsa da uzulme varsin  birtek onu yemesin. Diger meyvelerden alir alacagi vitamini. Ohhh iyi yapiyorsun eline veriyorsun. Birak batsin ortalik. Bende oyle yepiyorumda aksama kadar elimden ne supurge ne paspas ne bez dusmuyor.  ;D Ama yeme aliskanliklarina cok iyi geliyor. Sercan cignemeyi oyle ogrendi.

Bizde dun yumurtanin beyazina basladik bakalim. Bir yumursanin sarisini yedi beyazininda yarisini verdim sevdi. Bu arada gozum ustunde olacak eger sorun olmazsa biriki gune tum yumurtaya geceriz. Bu arada ekmek delisi oldu. Biz sofraya oturdugumuzda onun karni tok oluyor ama gozu ekmekte oluyor. Dun babasi tum pideyi verdi eline zor kaldiriyor ama o sekilde yemeye calisiyor. Cok komikti  :k06: bugunde makarna deneyecegim bakalim sevecekmi  :hungry:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011