2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

Balböceği

kerata kucagimda yazamiyorum fazla..

ben 2 numaraya geceli bayagi oldu, cok arastirdim 4. aydan sonramidi yanlis hatirlamiyorsam

2 numa gecin yaziyordu  :-\

**Gül**

Offf benim kafam cok karisti bu mama konusunda yaa
Burdakiler soyle
Aptamil 1 = 0-12 ay icin
aptamil 2 = 0-12 ay ac bebekler icin
aptamil 3 = 6 aydan sonra devam sutu diyor
Bilemedim hangisini verecegimi. gecen kontrolde sordum hemsireye ne yapayim diye ikiye gec dedi dedim ikide 0-12 ay icin diyor 3 de ne yaziyor diyor 6 aydan sonra yaziyor dedim o zaman 3e gec dedi. Hic birsey bilmiyor benim soylememle 3 e gec dedi ama benim icime sinmedi. Simdilik 1 le 3 veriyorum bir ondan bir ondan ama kafam karisik. Yanlis yapmaktan korkuyorum  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

bilemedim simdi gul, humana kullaniyorum ben 2'ye 6 aydan sonra gecin yaziyor ..

bende cok arastirdim kafam kaRISTI  :dontknow: :dontknow:

**Gül**

Bosver sen karistirma bari kafani  ;)
Ben cikiyorum simdilik Sercan uyandi meyve vereyim biraz. Sitede bir tuhaf zaten donup duruyor. Sonra gorusuruz Hakani bol bol opuyorum  :wave: :wave:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

Alıntı yapılan: **Gül** - 27 Temmuz , 2011, 21:03:40
Bosver sen karistirma bari kafani  ;)
Ben cikiyorum simdilik Sercan uyandi meyve vereyim biraz. Sitede bir tuhaf zaten donup duruyor. Sonra gorusuruz Hakani bol bol opuyorum  :wave: :wave:
:opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

<<AyBüKe>>

Merhaba kış anneleri, nasılsınız  :wave:   Sizler tecrübelisiniz, danışmak istediğim bi konu var benim..  58 günlük bi kızım var ve ayakta sallanmaya felaket alıştı. Ayakta sallanmadan uyumuyo kesinlikle, indirdiğin anda gözlerini açıyo  :cildir:  Gündüz hiçbir işimi yapamıyorum , ben istiyorumki yatırdığım anda uyusun  :k06: Acaba bu alışkanlığını değiştirebilirmiyim ? Sizler nasıl uyutuyosunuz bebeklerinizi  ?  

Balböceği

Hosgeldin aybuke prensesin alismis bu duruma.

Benim oglum 20. gunden sonra bi costu 1.5 ay ayagimda salladim uykuyu ayagimda aliyordu

yataga koyunca hemen uyaniyordu neler cektirdi neler.. cok az uyuyordu ayagimda

bende ister uyusun ister uyumasin besigine koydum oyle pek fazla aglamazdi ama alisti besige

ayagimda yarim saatmi yatiyordu, besikdede ayni sekilde uyudu... zamanla uykulari 1 saat 2 saat olarak cogaltti..

simdi cok sukur iyiz  :nazar: yoksa senin dedigin gibi is guc yaptirmazdi  :-\

<<AyBüKe>>

Ne güzel Eda'cım yaa darısı benim başıma  :amin:   Benimki ayaktan indirince ciyak ciyak ağlıyo, dün deniyim dedim almıycam kucağıma dedim ağlamaktan katılıcaktı nerdeyse  :sad1:  Kucağıma bi aldım anında sustu  :dontknow:   Böyle alışmasını istemedim aslında ama evde kayınvalidem vardı çok kucağa alıştırdı şimdi de vazgeçiremiyorum  :(   Nasıl bi düzen otutturucam bilemiyorum valla  :crybaby2:

Balböceği

Biliyorum biliyorum ben ne ayagimda sallardim ne kucagimda

ama nasil oldugunu anlamadim.. insallah hersey yoluna girer  :amin:

veliff

slm kızlar nasılsınız?  :wave:
2 haftaır kayınvalidemlerin yanındaydım heybeliadada giremedim o yüzden ama ada fln deyince sanmayınki tatil yaptım, orayı sevmiyorum hiç ben tabii kaynanamın yanında olmamında etkisi var bugün kendimi zor attım anneme de biraz nefes aldım..  :muzz:
evime geçemiyorum bi türlü çünkü talha hala çarşafta sallanarak uyuyo  :cildir: kollarımız koptu artık iyicede semirdi ek gıdaya başlayınca.. neyseki dayısı ona çingene salıncağı kumuş şimdi onda uyudu salladım ama kaldırıp yatağa koyamıyorum uyanır diye iyice dalsın da.. belki salıncağıda alıp geçerim eve çocuk evini unuttu valla  :laughing7:
maşallah bebişlere hepsi ne kadarda güzel büyüyolar yeni yeni şeyler öğreniyolar.. talha da artık popoyu kaldırıp sürünüyo, odayı bi baştan bi başa döne döne geziyo  :binkybaby: babası ona havuz almış dolduruyoruz terasta deli gibi ayaklarını vuruyo suya  :love7: 1-2 defa da babası denize girerken ayaklarını soktu dalga gelince bi hırslanıyo ki sormayın çok tatlı oldu çok.. bakışları tavırları hep değişti bilinçlendi iyice hede ne bilinçlenme biraz şikayet edim ;) kızlar evde kaç kişiyiz hepimizi etrafında dört döndürüyo resmen kullanıyo bizi illa kucakta bizim yanımızda olucak yere koy yalnız bırak çığlık çığlığa bağııyo ağlamak da değil resmen boğazını patlatıyo bekliyorum susmuyo daha beter arttırıyo sesi mecburen alıyorum.. acayip şımardı çok fena çok.. gece de hiç eskisi gibi yatmıyo 2 saat uyusa kar sayıyorum saat başı uyanıyo hem sıcaktan hemde dişleri kaşınıyo ama başka hiçbi belirti yok hala.. geç çıkıcak heralde.. doktorum jelleri tavsiye etmemişti bana ama bigün öyle fena olduki napsak susmadı en sonunda almak zorunda kaldım arada sürüyorum.. bide kızlar siz yürüteç kullanıyosunuz heralde ama benim doktorum kesinlikle tavsiye etmedi bastırma ayaklarına sakın dedi  :icon_scratch:
ek gıdayada tam olarak geçtik sayılır 1-2 defa muhallebi bile verdim.. sebze çorbasını pek sevrek içmiyo ama diretiyorum ara veriyorum bazen tarhana veriyorum.. geçende mercimekle yoğurt çorbası verdim değişik tatlar olduğu için biraz mırın kırın yaptı ama içti yinede.. cicibebeli yoğurda  bayılıyoruz  :hungry: kalvaltıyada başladık: üzüm pekmezi labne peyniri cicibebe ve yumurtanın sarısı  :occasion5: onuda seviyo bi tek onu kusmuyo :) pişirdiğimiz yemeklerin de tadına baktırıyorum alışsın diye.. gece uykumuz ve edepsizliğimiz dışında iyiyiz gelişimimiz gayet güzel çok şükür  :nazar:
hepinizi öpüyrum bebişelrinizide artık uğramaya çalışırım sık sık..  :hello:

♥ღвüşяαღ♥

Demekki sende benim gibi aynı dertten muzdaribsin elifcim :sad1:yere bırakır bırakmaz basıyo çığlığı bekliyorum susmasına ama ne fayda daha çok ağlıyo :crybaby2:
inanırmısın bi elimde iclal diğer elimle tencereyi karıştırıom :k06:
bizdede hala diş miş yokkk :laughing7:
sağlıklı olsunlarda artık katlancaz boşuna dememişler gülü seven dikenine katlanır diye :love9:

elif35

Alıntı yapılan: **Gül** - 27 Temmuz , 2011, 20:40:59
Offf benim kafam cok karisti bu mama konusunda yaa
Burdakiler soyle
Aptamil 1 = 0-12 ay icin
aptamil 2 = 0-12 ay ac bebekler icin
aptamil 3 = 6 aydan sonra devam sutu diyor
Bilemedim hangisini verecegimi. gecen kontrolde sordum hemsireye ne yapayim diye ikiye gec dedi dedim ikide 0-12 ay icin diyor 3 de ne yaziyor diyor 6 aydan sonra yaziyor dedim o zaman 3e gec dedi. Hic birsey bilmiyor benim soylememle 3 e gec dedi ama benim icime sinmedi. Simdilik 1 le 3 veriyorum bir ondan bir ondan ama kafam karisik. Yanlis yapmaktan korkuyorum  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

canım 1 numara 0-6 ay arası
2  numara 6-9 ay arası
3 numara 9-12 ay arası
1 yaştan sonra junior diye devam ediceksin

Balböceği

30 Temmuz , 2011, 13:40:59 #5397 Son düzenlenme: 30 Temmuz , 2011, 13:42:31 ßăʟßöƈεğἶ
Hosgeldin elif  :opucuk: Talha'ya Masallah  :nazar:

Umarim huysuzluklari gecer yakinda  :aferin:

Bizimde disimiz yokz zaten onun verdigi rahatsizliktan yapiyorlar..  :(

Ben yurutec kullaniyorum, zararli zararli diyorlar ama saatlerce koymuyorum ya icine..  :-\

Hakan'da birgun corbayi guzel iciyor birgun icmiyor tavuk hasladim yedirdim masallah cok guzel yedi  :nazar:

♥ღвüşяαღ♥

Bizimkide tavuğu yedi edacım..tabi tuzlu yağlı götürüyo :ehi:
ona hazırladığım hiçbişeyi severek yemiyo :-\
mesele meyveleri püre yapıyorum dudak bükerek yarısı mideye yarısı kıyafete gidiyo..
ama eline bütün şeftali vereim maşallahh eme eme götürüyoo :ehi: :toothy10:

elif35

Alıntı yapılan: ♥ღвüşяαღ♥ - 30 Temmuz , 2011, 13:45:47
Bizimkide tavuğu yedi edacım..tabi tuzlu yağlı götürüyo :ehi:
ona hazırladığım hiçbişeyi severek yemiyo :-\
mesele meyveleri püre yapıyorum dudak bükerek yarısı mideye yarısı kıyafete gidiyo..
ama eline bütün şeftali vereim maşallahh eme eme götürüyoo :ehi: :toothy10:

kız büşra nerdesin kız sen  :caca: :caca: :caca:  napıyor küçük hanım bakayım büyümüş maşallah ek gıda kavgalarınız da başlamış bakıyorum  :ehi: :ehi:
bu arada hoşbulduk eda  :ehi: