2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

aysenurcum peki ceyhun  kac dakika emiodu bnm oglan 5 dakka emio bırakıo az emio die endise yapıorum ya sagdan soldan kucuk kaldı bu cocuk diolar etkisinde kalıorum bizden bi hafta once dogan bi yakınımızın oglu var iskenderin nerdeyse 2 katı 7 kg cocuk ki oda 3300 gibi dogdu gerci onlar dogdugundan beri her memeden snra mama veriolar alısmıs cocuk emdikten snra mama gelmeynce aglıomus benimkine memeden snra mama verdigimde bi zahmet 30 cc yiyo bi miktarını da kusuyo midesini buyutememişim cocugun diolar bende dayasaymısım mamayı midesi buyurdu daha cok emerdi diolar ne bliim yaaa sagdan soldan karısanlar olmasa ... bide gecen ay 600 gr almıs dedi dr  uzuldum sanırım o yuzden cok taktım kafama  ne zor işlermiş bunlar valla kızlar yas ilerledikce zorlanıo insan sizler ne guzel yaslarda anne oldunuz enerjiniz tahammulunuz varken

ben pek bi bıkkınım ve uykusuzluk iyice beni yıprattı vucudum direncsiz sinirlerim gergin tahammul sınırım diplere vurdu

dilengisk

ya gitmeyiiiinn tam da bulduk birbirimizi valla rastlaşamaz olduk bi giriyorum cıkıorum snra 3 gun tık yok...

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Dilekcim Ceyhun bi aksam uyumadan 10-15 dk memede kalir, oda uykulu uykulu emer ben kiyamam
obirakana cekmem, yoksa gunduzleri 5 dk emer, ama o 5 dk'da bosaltir mememi  :laughing7:
banada az geliyordu, doktor 24saatte 6-7 kez emmesi cok iyi dediginden beri bende zorlamiyorum, oda oyle emiyor zaten
aradada ek seylerle iyice doyuyor
Bakma sen baskalarina, sonucta her bebek farklidir, ve mama alan bebeklede anne sutu alan bebek ayni degildir dilek
tabiki daha kilolu olur mama emiyorsa, sende anne sutunun ne kadar faydali oldugunu deseydin onlara, ben olsam sak diye yapistirirdim lafi ;D
GECELERI UYUMUYORMU HALA?

Hadi grsrz dunurum gule gule  :wave: :-* :-*

dilengisk

12 Mayıs , 2011, 13:12:05 #4863 Son düzenlenme: 12 Mayıs , 2011, 13:14:11 dilengisk
Alıntı yapılan: ● GϋŁ ßαКιşŁιм ● - 12 Mayıs , 2011, 13:06:10
Dilekcim Ceyhun bi aksam uyumadan 10-15 dk memede kalir, oda uykulu uykulu emer ben kiyamam
obirakana cekmem, yoksa gunduzleri 5 dk emer, ama o 5 dk'da bosaltir mememi  :laughing7:
banada az geliyordu, doktor 24saatte 6-7 kez emmesi cok iyi dediginden beri bende zorlamiyorum, oda oyle emiyor zaten
aradada ek seylerle iyice doyuyor
Bakma sen baskalarina, sonucta her bebek farklidir, ve mama alan bebeklede anne sutu alan bebek ayni degildir dilek
tabiki daha kilolu olur mama emiyorsa, sende anne sutunun ne kadar faydali oldugunu deseydin onlara, ben olsam sak diye yapistirirdim lafi ;D
GECELERI UYUMUYORMU HALA?
Hadi grsrz dunurum gule gule  :wave: :-* :-*

yok hayatım uyumuoruz geceleri dun 2 de 3 te 4,5 ta 6 da kalktık daha da smdi uyudu bi zahmet ama 45 dakika uyuyup uyanıo acda degil ac olsa aglar sızlar emmek ister yok uyanıo sadece bakınıo oyle

laf soyleyenlere bende diorum anne sutuyle mamayı kıyaslıosanız tartısmam bile sizinle die ama eve gelince beynimdeki ses hep acaba acaba die yokluo beni

belki iskender de bosaltıodur 5 dakikada memeyi ben farketmiorum bakalım bu ay sonuda dr a gttgimizde kilo alımı inşallah normal derse dr ancak o zaman rahatlarım yaaa  evhamlı bi kadın oldum cıktım

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Dilekcim cok zor ya, allah sana sabir versin,
aglamiyorsa demekki oylesine uyaniyo, bak sen kucuk sipaya :)
oda bebeginden bebegine degisiyor demekki, belkide huyu oyle canim
benimde bi yegenim var kiz, simdi 2 buçuk yasinda, ama bebekken hiç uyumazdi geceleri
halen oyle, gece 2-3 te uyur sabah 8 de ayakta, bebekken neyse simdide o  :honk:
insallah iskenderbey degisir ilerde.. :amin:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

geldimmm yine  :k06:

dilekcim Allah kolaylık versin çok haklısın  :icon_thumright:
uykusuzluk bitiryo insanı
ama kafana takma kilosu güzel senin bebeğinin
bak benmki senden 1 ay büyük ama daha 6 kilo ve benim sütüm yetmesine rağmen böyle  :(

inanki etraf susmuyo nazar değmesin diye ek mama veriyorum dersin
aaaa yazık emzir derler  :cildir:

emmiyo ddersin onu da laf ederler  :cussing:

kilosu iyi olur şişman derler edaya dedikleri gibi  :cussing:

kimseyi memnun edemiyosun valla   :violent1: :violent1: :violent1:

memnun etmek zorunda da değiliz
sen bebeğinle mutlu ol da o aç olsa dünyayı yıkar başına zaten
maşallah güzel de büyümüş kilo herşeyin çözümü değilki

dün ben de sizlerinkinn kilosunu okuyunca üzüldüm benimki küçük kaldı dedim
ama her bünye farklı napalım  :dontknow:

:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Kiz Dünür simdiden bana altinin ayarinimi gosteriyon hee anam batircan sen bizi  :ehi: :ehi: :ehi:
Sen simdi iki koluna 10'ar tane bilezikte istersin 24 Ayar  :toothy10: :toothy10:

dilengisk

Alıntı yapılan: ● GϋŁ ßαКιşŁιм ● - 12 Mayıs , 2011, 13:16:54
Dilekcim cok zor ya, allah sana sabir versin,
aglamiyorsa demekki oylesine uyaniyo, bak sen kucuk sipaya :)
oda bebeginden bebegine degisiyor demekki, belkide huyu oyle canim
benimde bi yegenim var kiz, simdi 2 buçuk yasinda, ama bebekken hiç uyumazdi geceleri
halen oyle, gece 2-3 te uyur sabah 8 de ayakta, bebekken neyse simdide o  :honk:
insallah iskenderbey degisir ilerde.. :amin:

bnm sıpa karnımdayken de uyumazdı ne zaman dr a gtsek kıpır kıpırdı hatta dr saatte 12 hareket sayıyomusun die sordugunda kahkahlarla gulmustum bnmki 5 dakikada tamamlıo 12 yi napsakki die sanırım huyu oyle ama degissin yaaa sabahları sole accık uyusam en azından ilerde valla deliricem...

uyuya uyuya buyurmus bebekler ama bnmkinde tık yok denemedigim yontem kamadı beşik aldık kendinden sallanan yok o sallanırken bile uyanıo yaaaa

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

e heralde dünürrrr   :ehi: :ehi:

genelde bilezikler 22 ayar ama biz 24 istiyoz   :k06: :k06: :k06:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Huyu oyle demekki dilek, allah sabir versin sana  :amin: :amin: :amin:
Uyuyan cocuk cok buyur derler, uyumadigindan kilo tutmuyo belkide  :dontknow:
olsun ama takma kafana kilosunu, elinden geldigince sen sakin olmaya bak canim,
gunduzleri uyu, bi sekilde toparla kendini, iskender bey'in bu haline alismalisin artik..

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 12 Mayıs , 2011, 13:51:59
e heralde dünürrrr   :ehi: :ehi:

genelde bilezikler 22 ayar ama biz 24 istiyoz   :k06: :k06: :k06:

:ehi: :ehi: :ehi:
aa alirim ben altin gelinime  :k06: hemde altin kemer alicam onun ben ince beline  :k06:
yakisirrr  :k06: gelin kaynana kuyumcu gibi gezeriz biz onla  :k06: :k06: :k06:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

veliff

slm kızlar nasılsınız? herkesin aynı sorunlar ya emme sorunu ya da milletin lafları.. bizde de var hepsinden bolca  :'(
bugün 4. ayımızı doldurduk doktora gittik aşılarımızı olduk geldik :'( çok ağladı ama eve gelince emzirdim huzurlandı yavrum  :love7:
talha da bu ay 500 gr almış biraz az ama doktorum ne ek mama verdiriyo ne de başka bişey.. 6 ay sadece anne sütü ver dedi asllında herkes meyva sularına başla sonra çok zorlanırsn alışmakta güçlük çeker diyo ama doktorumda kesnlikle verdirmiyo zaten eşimde gıcıklık yapıyo sadece anne sütü alcak bu çocuk diyo  :cildir: ne yapıcağımı şaşırdım valla biri öle der biri öyle.. kilosuda az geliyo bana 4 ay bitti 6.200 kilomuz.. çok şükür sağlılğı yerinde ama başkalarını duyuyorum 7-8 kilo.. gerçi her çocuğun da yapısı farklı bu minyon bişi olcak demek.. ek gıdaya başlayınca alır bolca inş kafama takmamaya çalışıyorum.. off burda da hepiniz başlamışsınız bişiler vermeye napıcam ben yaaaa doymuyo mudur acaba  :icon_scratch: gündüzleri 1 saat geçince aradan tekrar emmek istiyo oyalarsam belki 2 saati buluyo işte..  gündüz de pek uyumuyo ya benimki o da etkiliyour dimi kilo alımını..?
annem de gitti trabzona ablamın yanına bi başımıza kaldık çok zorlanıyorum çok yoruyo beni.. valla evi bile geçen gün eşim temizledi bi iş yaptırmıyo ki bana sıpa.. ablam da 37. haftasını bitirdi ha :love8:la tık yok ne sancı ne bişey içeriyi sevdi bizim yiğen  :k06: doğsada bende gitsem bi an önce yanlarına :)
hepinizi öpüyorum kızlar bebişlerinizi de..  :flowers: maaşallah hepsi çok güzel büyüyolar  :nazar:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

elifcim hoşgeldin

benimki de 4aylık 6 kilo
çok değil,zayıf da değil  biliyorum ama doktorum normal diyo  :icon_scratch:

3gündür mama yiyoruz bizde
sütün yetiyosa bişey verme
ama emdikten 1 saat sonra hemen istiyosa doymuyo olabilir
ben sütlü pirinçli mamaya başladım
çok sevdi yiyo istersen dene ama doktorun daha iyi bilir

emdikten sonra mamayıo deneyebilirsin doymuşsa yeme zaten  :dontknow:

Balböceği

Hayirli aksamlar kizlar, dedigim gibi nasip kismet iste..

Bende bugun ogluma sutlu princ unu yaptim sevmedi

icine bebe puskeviti =)) koydum oyle yedi ...

Ya bide kizlar bazen cok SIK vermiyorum ama sutun icine bebe buskuvisi koyuyorum

iciyor guzelce ama, 1 yasina kadar inek sutu vermeyin diyorlar, onun icin cok nadir

yapiyorum siz ne diyorsunuz ? ? ? ?