2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

Balböceği

Selam kizlar adet olamadim dedim c.tesi pazar girdi

nobetci eczane bulamadim. cok sukur gece regl oldum  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

dilengisk

napıosunuz kızlaaarrrrrr ben yine bi perişan yorgun uffffffffff. bizimki de kakasını yapmıo bi turlu ek bişey de vermiorum emio sadece ama yapmıo 4 gun yapmadı gecenlerde artık ben mudahale etmek zorunda kaldım bugunle 2 gundur yne yapmıo e surekli ben yaptırırsam alısacak die korkuorum . eşimle de sorunluyum bugun kardesimin de senesiydi mezarlıga falan gittik oglusumu goturdum dayısına ama cok zoruma gitti millet catır catrı dayısıyla gezmelere yollar oyunlar oynatır ben mezarlıga goturdum oglumu... kimsesiz hissettim cok ama cok

nasıl bunalımdayım anlatamam baymiim sizide neyse cok optum herkesi bebişleri...

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Takdir'i ilâhî dilekcim, elimizden gelen birsey olsaydi inan yapardik oyle degil mi..
Ayni seyleri yasamis biri olarak seni cok iyi anliyorum..
Oglumu bu yaz turkiyeye dayisini ziyarete goturmeyi cok istiyorum  :-[

Bizim sabirli ve metanetli olmamiz lazim ki bebeklerimizide etkilemeyelim..
onlar herseyi anliyorlar seziyorlar,
Hayat hi çadil degil maalesef  :-[
benimde aklima geldigi zaman aglarim içim yanar, elimden bisey gelmez ne yazikki
Allah meanlarini cennet eylesin  :amin: :amin: :amin:

Simdi guclu olmalisin canim, kendine cok iyi bak..  :-* :-* :-*

♥ღвüşяαღ♥

slm kızlar nasılsınız :opucuk:
Dilekcim üzme kndini bitanem ayşenin dediği gibi takdiri ilahi elden bişey gelmez..sadece dua edelim :amin:
Hem sen emziren bi annesin daha güçlü ol :icon_thumright:
Bu arada ayşenurcum galiba İclalin alerjisi bnle alakalı değilmiş antibiyotik kullanıyo ondan oluyomuş..aslında dr sölemiş olur die ama bn İclalin ağlamasından duymamışım :-[eşim söledi  ::)

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ♥ღвüşяαღ♥ - 02 Mayıs , 2011, 23:24:47
slm kızlar nasılsınız :opucuk:
Dilekcim üzme kndini bitanem ayşenin dediği gibi takdiri ilahi elden bişey gelmez..sadece dua edelim :amin:
Hem sen emziren bi annesin daha güçlü ol :icon_thumright:
Bu arada ayşenurcum galiba İclalin alerjisi bnle alakalı değilmiş antibiyotik kullanıyo ondan oluyomuş..aslında dr sölemiş olur die ama bn İclalin ağlamasından duymamışım :-[eşim söledi  ::)

yediklerinden olmadigina sevindim busracim :) o zaman sen yavas yavas basla arti kek gidaya her gun,
4. ay'ina girdi sorun olmaz, ceyhun simdi 1 aydir gunde 3 ogun yiyor,
yedigi içinde tok tutuyor sanirim 3-4 saat aglamadan duruyor, bu sirada her isimi yapiyorum
bide gezmeye gidiyoruz giki cikmiyo :)

veliff

slm kızlar nasılsınız? biz çooookkk problemliyiz bi kaç kişide de varmış sanırrım talha emmiyo  :( sürekli ağlıyo mememden başka heryeri emmeye çalışıyo ama mememi itiyo 2 çekiyo başlıyo deli gibi ağlamaya  :crybaby2: doktora götürdüm bugün kusması da çok oluyo diye ama doktor herşeyi normal dedi bi rahatsızlığı yok yani ama niye böyle yapıyo  :( mevsimsel olabilirmiş inş bi an önce geçer öyle bi ağlıyo ki içim parçalanıyo.. biraz önce memeyi zorla tutturdum emerken uyuya kaldı inş biraz uyur da kendine gelir.. bide gece 11 de yatan çocuk 2 gündür 7 de yatmaya başladı buda mı mevsimden acaba  :icon_scratch: erkenden yatıncada gece sürekli uyanıyo 2 saatte bir.. dün gece öldüm emziriyorum koyuyorum yatağına 5 dk sonra gene ağlıyo.. napıcağımı şaşırdım  :y25:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

elif çoğumuz aynı durumdayız
benimki de boğuşuyo memeyle
ben biraz mevsime biraz da sütümün azalmasına bağlıyorum
çok bol gitmiyo ağzına
2 kere çekiyo ağlayıp çıkarıyo
uzman tv de yarı uykulu durumda verin diyodu denedim emdi biraz
zaten 2 gündür sütüm de yoktu
mama verdim
dün çok yedim hamdolsun sütüm var bugün
ama yine de sorunlu cadı
biraz kucağımda gezdirerek veriyorum memeyi
evi seyrede seyrede  fıldır fıldır bakarak emiyo  eşek sıpası :k06: :k06:

valla ben de üzülüyorum ama elimden geldiği kadar zorlayıp vericem sütümü
gerisi nasip kısmet  :dontknow:

:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Hmm  :icon_scratch: demekki bu ara tüm bebisler öyle..
Kizlar bizim emmemizdeki sorunu anladim ben galiba
Bizimki büyüdü artik hareketleri daha kuvvetlendi, gögüsüme yatirinca gülüyo essek sipasi  ;D
Oyun istiyo gülüyo  ;D emiyor, ben konusunca birakiyo gülüyo  ;D
yani hiç konusmamam lazim o emerken  :tongue3:
iki eliyle kavriyo mememi cuk cuk emerken sanki koparacak saniyorum  :ehi:
bide tutmasi için illa eeee eee eeee dicem, ilham gelmiyo galiba  :k06:
ama hareketleri cok kuvvetlendi artik kendini itince zaptetmek kolay olmuyo tek elle  :k06:

dilengisk

Alıntı yapılan: veliff - 03 Mayıs , 2011, 14:48:19
slm kızlar nasılsınız? biz çooookkk problemliyiz bi kaç kişide de varmış sanırrım talha emmiyo  :( sürekli ağlıyo mememden başka heryeri emmeye çalışıyo ama mememi itiyo 2 çekiyo başlıyo deli gibi ağlamaya  :crybaby2: doktora götürdüm bugün kusması da çok oluyo diye ama doktor herşeyi normal dedi bi rahatsızlığı yok yani ama niye böyle yapıyo  :( mevsimsel olabilirmiş inş bi an önce geçer öyle bi ağlıyo ki içim parçalanıyo.. biraz önce memeyi zorla tutturdum emerken uyuya kaldı inş biraz uyur da kendine gelir.. bide gece 11 de yatan çocuk 2 gündür 7 de yatmaya başladı buda mı mevsimden acaba  :icon_scratch: erkenden yatıncada gece sürekli uyanıyo 2 saatte bir.. dün gece öldüm emziriyorum koyuyorum yatağına 5 dk sonra gene ağlıyo.. napıcağımı şaşırdım  :y25:

elifcim bence sorun uykusu geldigi icin emmeyle ugrasmak istemiolar dusunsene senin uykun geldiginde yemek yemek istermisin?  ben sole yapıorum uyanır uyanmaz uyku mahmuruyken hemen agzına tıkıorum memeyi emio bolca.
uykusu geldiginde uyuyo emzik agzında dalınca hemen emzigi cıkarıp mumkun oldugu kadar mememi tıkıorum yne agzına farketmeden cekio ama eger cekmezse ac yatmıs oldugu icin hemen uyanıo gecede 5 kere kalkıorum ben artık ki zaten sorunluyduk iyice uykusuz kalmalar basladı oyun varken memeyi emzirmek mumkun olmuo bnm oglumda valla

dilengisk

biz dun dr kntrolune gittik 600 gr almıs ek mama ver dedi dr gıcık oldum valla. bide kusma ve kabızlık var dedim kan ve idrar tahlili istedi neyse kan verdik ama aglamadı hic sasırdım bide rotavirusu asımızı yaptık daha dgrusu ictik:) ama cok huysuz yaaa emecek die yontemler buluorum emio ama emdikten snra oayalanıo 1- 1,5 saat kadar snra uykuya dalıo e haliyle de yarım saat snra hoop kalkıo huysuzlanıo ne bi iş yapabiliorum ne yemek fenalardayım...   

gece de hala ıkınmalar var gecmedi bi turlu dun saat bası kalktık sırtım omuzlarım agrıo valla. ama kerata sabah bi gulucukler atıo hersey deger dedirtio

kendinden sallanan elektrikli ana kucakları var ya onlardan almayı dusunuorum ne dersiniz var mı kullananınız?

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dilek sen hala gece 5 kez kalkıyorum deyince üzülüyorum valla :y25: :y25: :y25: çok zorladı bücür seni  :binkybaby:
dediğin anakucağından bi forumda alan çoktu ve çok memnunlardı
ama bazıları da tedirgindi
çünkü onlar  öne arkaya sallıyo reflü olabilir bebekte diyolardı  :dontknow: :dontknow:
sen bi konu aç kullananlar vardır  :icon_thumright:
öptüm iskenderi  :opucuk:

ayşecim bizimki de aynı
emerken biriyle konuşursam memeyi bırakıp bana gülücükler atıyo

bi sevimli oluyoki sorma
öpüp öpüp bidaha tıkıyom ağzına memeyi
çok şükür içtiğim incir kompostosu, yediğim bol yemek,ve humana işe yaradı bugün sorunsuz emzirebildim  :nazar: :nazar: :nazar:
ağzına süt az gelince emme zahmetinde bulunmuyo benim sıpam
bugün boldu ve lık lık emdi  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:
öptüm hepinizi kızlar
artık eskisi gibi aynı saatlerde biaraya gelemiyoruz
kuzularımızın canları sağolsun  :aferin: :aferin: :aferin:
ara ara yazarız artık böyle devam  :suclu:

Balböceği

Hayirli gecelrr kizlar  :wave:

Biz hala ayniyiz  :'( ayikken emmiyor oglum, mecbur uyuyorken veriyorum  :sleepy1:

Bu arada princ unu veriyormusunuz  :icon_scratch:

Meyve puresi .. meyveli yogurt .. haslanmis sebze disinda

ogunu artirmak istiyorum ... neler verebilirim... Netede bakiyorum simdi.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Muhallebi ve un çorbası deneyebilirsin Edacım yatmadan önce tok tutarlar hiç uyanmaz paşa gece uykusundan :love9:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

iyi geceler edacık
ben 4 aylık oldu ama hala bişey vermyorum
emmeyi bırakır diye doktorum izin vermiyo

ama büşra söyledikten sonra geçen hafta 1 kez elma
1kez de ananas püresi verdim
kaşığı  yetiştiremedim valla
çok sevdi  :hungry: :hungry:
bilmiyorum versemmi
zaten emme sorunumuz var
doktor elmadan alacağının fazlasını sütten alır diyo  :dontknow: