2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

**Gül**

Noldu Eda Bebislerimiz demissin Seninki bittimi yoksa iyice  :dontknow:
Ben dogdu dogali aptamil1 veriyorum canim sadece birkac gun sma gold verdim belki kabizligi duzelik diye sonra geri dondum. Haa birde yine aptamilin kabiz bebekler icin olanindan verdim onu da begenmedi zat en  :igrenc: Gecen gun ebeye sordum 6. aya kadar devam et degistirme dedi Gelisimide gayet iyi dedi. 6 aylik olana kadar da ek gidaya gelme dedi. olduuu  :caca: :caca: Ben 4.5 aylik olsun diye bekliyorum, Belki 4 de bile baslarim  :laughing7: :laughing7:

Hosbildum Aysecigim. Seninlede gorusemez olduk  :( Oyy kurban olurum yarada o Ceyhunu ic mi cekermis. Desene bunlar ayni abi kardes tam anneciler  :k06: :k06:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

yok canim sutum var ama tek gogusle idare ediyoruz..

simdi nette okudumda 4. aydan sonra 2 numaraya gecin diyorlar

ben humana 1 aliyordum bi kac kez aptamil aldim tabi mamayi degisince

circir olmustu oglum simdi aptamil veriyorum.. siz ne guzel doktora goturuyorsunuz

burda oyle aylik kontrol yok .. gerci goturmek istiyorsan bakiyorlar ..

ama hastane iste ne kadar temiz olursa olsun yada gelen bebeklerden

mikrop kapabiliyor ... iyi bakmiyorlar burda doktora gitmeye..

**Gül**

haa iyi o zaman. tek olsada emsin pasam emebildigi kadar.  :aferin: :aferin: Lop lop et olsun ballima  :D
Himm dur bende arastirayim o zaman bir ara Kafamiz iyice karisiyor bakalim  :icon_scratch: :icon_scratch:
Yok kiz ne doktoru ne hastanesii. Bizimde oyle yok. Sadece bir clinic. Bebek klinigi deniyor orda da bazi saglikcilar var ama doktor degiller. Hani su eve gelenlerden ve sadece kilosunu olcuyorlar. Birde birsey sorarsan cevapliyorlar. yoksa oyle bastan asagi muayene falan yok  :laughing7: :laughing7:
Doktorda 8 haftalik muayenesi vardi. O zamanda karnina basina bakti oylesine hemen. Oyleki boy olcumu yapti sozde 55 cm yazdi. Zaten Sercan 55 dogmustu 2.5 ayda hicmi uzamadi bu cocuk  :k06: :k06:
Yani bizimde farkimiz yok sizden  :honk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

olsun yinede iyimis bizde asi icin saglik ocagina

gittik en son dedigin gibi bastan asagiya kontrol yok

sana yine ebe geliyormus bize kimsecikler gelmiyor  :ehi: :ehi: :ehi:

Masallah sercanima 55 cm uzun boylu olacak pasam  :nazar:

dun lavi kac cm dogdu oglun dedi tabi sipam kucagimda 58 yazmisim

sasirdi  :-ooo :-ooo bende diyom ne yazdimda sasirdi  :toothy10: :toothy10:

kucagimda olunca yazamiyorum simdide erkende yatti sabah yine 8'de kalkar  :'(

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

slm taze annecikler

valla bizim doktor 6. aya kadar aylık göreyim dedi
6aydan sonra 2-3 ayabir muayene olur dedi
çok şişman değil kuz ama anca toparladı sıpa
2400gr dı  :k06: :k06:
şimdi 5800gr olmuş

kızlar biraz daha zayıf oluyo erkeklere göre galiba :icon_scratch:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

**Gül**

Eda bu arada niye tek meme veriyorsun  :icon_scratch: Sut yokmu yoksa emmiyomu onu
Bir arkadasimim bebegide emmiyordu birisini o da sagip veriyordu denedinmi hic

Evet Babasina cekecek galiba selvi boylu oglum  :k06: Gecen gun evde olctuk 64 olmus  :nazar: :nazar: Simdiden bacaklari sarkiyor kucagimdan  :k06: :k06:
Normalde kacta kalkiyor ki Hakan  :dontknow: Bizimki 10.30 da yiyor yatiyor sabah 6-6.30 uyaniyor mama yeyip tekrar yatiyor sonra 9-9.30 geri kalkiyor. 1 saat uyanik kalip geri uyuyor11.30 a kadar.
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

Hosgeldin gulsah  :opucuk: yagmurum citi piti bi kiz olacak  :nazar: :nazar:

Belkide seni utandiracak masallah kilosu guzel ama  :icon_thumright:

ben bi yerde okumustum erkek bebekleri kiz bebeklerine gore daha kilolu doguyormus

Balböceği

Alıntı yapılan: **Gül** - 22 Nisan , 2011, 23:33:50
Eda bu arada niye tek meme veriyorsun  :icon_scratch: Sut yokmu yoksa emmiyomu onu
Bir arkadasimim bebegide emmiyordu birisini o da sagip veriyordu denedinmi hic

Evet Babasina cekecek galiba selvi boylu oglum  :k06: Gecen gun evde olctuk 64 olmus  :nazar: :nazar: Simdiden bacaklari sarkiyor kucagimdan  :k06: :k06:
Normalde kacta kalkiyor ki Hakan  :dontknow: Bizimki 10.30 da yiyor yatiyor sabah 6-6.30 uyaniyor mama yeyip tekrar yatiyor sonra 9-9.30 geri kalkiyor. 1 saat uyanik kalip geri uyuyor11.30 a kadar.

gulum gogusum yara olmustu

silikon verdi doktorlar tek gogsume silikon kullandim digerine kullanmadim

zaman gectikce almamaya basladi sagdim verdim ama eskisi kadar sutum olmadi

sonradan sonraya su geldi ..

**Gül**

A.selam pamuk annesi  :opucuk: :opucuk:
Maasallah Yagmuruma iyi toparlamis kuzum. Hiic dert etme kucuk diye gayet iyi kilosu. dogdugu kiloya gore. 2 gun once kontrole gittigimizde Sercan 6.650 geldi. (3.145 dogmustu) yanimizda baska bir bebek vardi 3.750 dogmus ve Sercandan 9 gun once dogmus o da 6.190 geldi. Ebe ona da iyi dedi. Demek her cocugun gelisimi bir olmuyor. Hele bir bebek vardi yine sercandan buyuk ama minicikti yaa 1 aylik gibi. Ama cok kucuk dogmus1.850 dogmus yavrucak ancak toparliyor  :aferin: :aferin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Gül evet gorusemez olduk bu ara.. Naparsin bebeciklerden firsat oluyomuki :)

burda oyle degil kizlar ya her ay cocuk doktorunda randevumuz var.. Tepeden tirnaga inceleyip muayene ediyorlar
bide ozen ve itinayla bakiyorlar cok iyi  :icon_thumright: hastane bile degil, bebeklere ozel doktor kabinelerinde :icon_thumright:

**Gül**

Tamam kesin kararimi verdim ikinciyi sizin orda doguracagim Aysenur  :ehi: :ehi: :ehi: Iyiymis sizin ora
Zaten Sercanin kaydini yapan kadinda oyle diyordu  ;D Ben almanya esim Turkiye Sercanin ingiltere dogumlu oldugunu ogrenince uluslararasi bir aile olmussunuz Bir sonraki bebeginizi de Fransada yaparsiniz diye espri yapmisti  :ehi: :ehi: :ehi:
Aysenurrr sen simdiden emlakci listesini ayarla biz ev aramaya baslayalim ordan
  :k06: :k06: :k06:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

23 Nisan , 2011, 00:03:42 #4691 Son düzenlenme: 23 Nisan , 2011, 00:07:12 ● GϋŁ ßαКιşŁιм ●
sizinki iyimis gul torununuzda artik amerikada dogar  :ehi: :ehi:   
bizde ailece fransiz olduk  :k06:  esim ve ben fransada ayni hastanede dogmusuz 
bebegimizde ayni hastanede dogdu     :k06:
ikimizde fransiz vatandasi oldugumuzdan ceyhunda fransiz vatandasi oldu  :ehi: :ehi:

Balböceği

Alıntı yapılan: **Gül** - 22 Nisan , 2011, 23:58:33
Tamam kesin kararimi verdim ikinciyi sizin orda doguracagim Aysenur  :ehi: :ehi: :ehi: Iyiymis sizin ora
Zaten Sercanin kaydini yapan kadinda oyle diyordu  ;D Ben almanya esim Turkiye Sercanin ingiltere dogumlu oldugunu ogrenince uluslararasi bir aile olmussunuz Bir sonraki bebeginizi de Fransada yaparsiniz diye espri yapmisti  :ehi: :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Gercekten uluslar arasiymis kiz  :ehi:

bende fransaya gidiyim bari  :occasion5:

Balböceği

Alıntı yapılan: ● GϋŁ ßαКιşŁιм ● - 23 Nisan , 2011, 00:03:42
Alıntı yapılan: **Gül** - 22 Nisan , 2011, 23:58:33

sizinki iyimis gul torununuzda artik amerikada dogar  :ehi: :ehi: :ehi:
bizde ailece fransiz olduk  :k06: esim ve ben fransada ayni hastanede dogmusuz  :k06:
bebegimizde ayni hastanede dogdu  :ehi: :ehi:
ikimizde fransiz vatandasi oldugumuzdan ceyhunda fransiz vatandasi oldu  :ehi:

Bende fransiz kaldim vallah  :ehi: :ehi: