2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

ay evet çok biliyolar dilek  :k06: :k06: :k06:
sen nasılsın napıyosun?

benim kız da songünlerde cık cık gibi sesler çıkarıyo emerken
çok bilen teyzeler damağı düşmüş diyolar elinle damağını kaldır diyolar
ama sert damak elle kalkarmı  :dontknow:

dün doktora sordum öyle bişey yok dedi
belki damağı yüksektir ama onun için de damak ameliyatı yapamam heralde dedi  :k06: :k06:

ayrıva 5300gr olmuşuz boyumuz da 59 cm
doktor kilo sorunu yok dedi
çok tombiş değil ama minik doğduğu için ancak toparlıyo dedi  :basardim: :basardim:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

veliff

slm kızlar nasılsınız, bebişler nasıl? öpüyorum hepsini. :love7:
bizimde bugün doktor kontrolümüz vardı tam 3 aylık olduk. 800 gr almış oğluşum 5700 olmuş.. :aferin: boyumuz da 62 cm  :nazar: :nazar: öyle aşırı bi kilo alımımız yok ama normal gene de geçen seferkinden iyi mamaya gerek kalmadı çok şükür  :amin: çok dua etmiştm hiç istemiyorum 6 aya kadar vermek.. her çocuğun bünyesi farklı demek bizimki öyle aşırı kilolu bi çocuk olmicak heralde artık takmicam valla.. yarın da inş dışarı çıkalım diyorum oğlumla bi alışveriş yapalım bakalım durcak mı :)

Balböceği

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

elif senin bebeğin de ufak doğdu galiba  benimki gibi  :'(

benimki de 3 aylık 5300gr 59 cm

çok şükür sağlıklılar ya kiloyu ben de takmıyorum  :amin: :amin:

sadece etraftakiler hiç büyümemiş  emmiyomu sütün mü yok falan diyolar  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

edacık iyimisin hakantoş nasıl  :binkybaby: :binkybaby:

**Gül**

Tum kis annelerine ve bebeciklerine kucak dolusu sevgiler  :love9: :love9: :love9:
Birkacgundur giremedim. Hepiniz iyisinizdir umarim.
Bizde oglumla geziyoruz bol bol. Havalari guzel bulunca duramiyoruz  :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower:
Sercan bey banyosunu yapti simdi de minderinde yatip kendi kendine konusuyor  :aferin: :aferin: :aferin:
Son gunlerde bayagi degisiklikler var bizimkinde. Beni tam olarak taniyor artik. Annemde veya esimdeyken ciglik cigliga aglayan cocuk ben alinca sus pus oluyor  ;D arkamdan bakip gozden kaybedince mizmizlanmaya basliyor. Artik annesi oldugumu anliyor galiba  ;) Esim bu duruma icten ice kiskanclik gostersede benim hosuma gitmiyor degil  :tongue3: :tongue3:
Mamasini yerken bogazina koydugum mendili eline alip oynuyor. Ve muzikli oyuncagiyla oynarken dugmelerine kendi basmaya basladi.  :basardim: :basardim: Her nekadar ellerini tam olarak kullanamasa da onunla oynarken ellerini oraya uzatiyor ve denk getirincede vuruyor. Artik buyuyor galiba oglum  :aferin: :aferin: :aferin:
Kizlar birde birsey soracagim. Sercan oyle cok kilolu tombik bir bebek degil. Ama kiyafetlerini alirken 6 ay ve ustunu aliyorum artik. 2.5aylik olmasina ragmen 0-3 ler olmuyor. 3-6 larda belki birkac hafta daha olur bende 6-9 aliyorum. Acaba bu olculermi kucuk bizimkinin boyumu uzun  :icon_scratch: :icon_scratch: Dogmadan once aldigim uyku tulumu 0-6 aylikti. Ve bugun yenisini almak zorunda kaldim Cunku ayaklari dayaniyor artik. Ve bizim rahatina duskun bey sIkIliyor tepiniyor icinde  :k06: :k06: :k06:

Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

iyi geceler gül
sanırım kaçırdım seni

sercana da maşallah  :nazar:
cicilerini küçültmüş bile  :k06:

valla bizimki küçük doğduğu için anca toparladı daha bi 3 ay daha giyebilir pijamaları  :ehi:
ama şu ayaklı pijamalar tulumlar küçüldü fark ediyorum artık
kilomuz da ormalmiş öyle diyo doktor

dün rotavirüs aşısı yaptırdık doktorumuz imkan varsa öneriyorum dedi
inşllh işe yarar

yrıca biz galiba kucağa alıştıkbeni görünce yalvarır gibi ağlıyo
hele 2 gündür boğazını yırta yırta ağlıyo
ne yapacağımı şaşırdım
kucağıma da pek almadım hep emzik verip yatağında oyaladım :dontknow: :dontknow:

veliff

slm kızlar.. gülşahcım yok aslında çok da küçük doğmadı talha 3370 di kilosu ama çok kilo almıyo demek ki.. doktor da sanırım biraz minyon buluyo bol bol emzir annesi de büyüsün bu oğlan diyo :) ama normal kilosunda aman çok da olmasın taşıyamam :P artık düşünmicem üzülüyorum sonra.. bizde olduk rotavirüs aşımızı yağmur mızmızlandı mı bizimki cokcok emdi aşıyı doktor diğer bebeklere verene kadar akla karayı seçiyoruz dedi  :k06:
gülcüm maaşallah sercana büyüyo tabii annesi tanıycak yavaş yavaş :)  :nazar: sercanın boyu kaçtı en son cnm? bizimkie 62 cnm oldu ve evet 3-6 aylıklar bile küçülüyo yavaş yavaş bi süre daha giyeriz biter işleri bence :)

**Gül**

Gulsah sende Yagmuru iyice kuculttun yaa.  :caca: Minik prensesim hanim hanimcik olacak iste  :aferin: :aferin: citi piti bir kiz olacak. Ne yapsin oyle iri kilolu olmayi.  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: maasallah Yagmuruma hic de oyle kucuk degil annesi  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Maasallah Talhaya akilli kuzum demek asiyi emdi  :aferin: :aferin: :aferin: insallah ek gidalara gecincede herseyi yer oyle.
Elifcigim Sercanin boyu muaallakta biraz  :D Gecen hafta doktor sozde olctu boyunu 55 cm yazmis defterine. iyide bu cocuk zaten 55cm dogdu  :k06: :k06: Sirf olcmus olmak icin olctu. Bizimkinin bacaklari karnina cekilmis vaziyetteydi  ;)
Ama 3 hafta once esim evde olctugunde 61 cm di. O da  hani su insaatlarda kullanilan metreler var ya onlarla olcmustu  :k06: :k06: Bilmiyorum artik ne kadar guvenilir  :laughing7: :laughing7:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Selamun Aleykum tatliskolar  :wave:
giremiyorum bu ara sohbete ozledim vallaha

insallah herkes iyidir, bebisler nasillar? okudugm kadariyla buyumeye tam gaz devam :)

Bizde gunden gune yeni seyler kesfedip yeni yeni huylar ediniyoruz...
Ceyhun bey artik kahkaha atiyo :) agu aguuu'lari uzatiyo sanki sarki soyluyor :)
yan taraflarina rahatlikla donuyor artik, yere yatiriyorum bi bakmisim yer degistirmis, dönmüs
baska yerlere gitmis döne döne  ;D
bu arada kotu huylar da edindi  :cildir: biberonu hiç ama hiç almiyo  :honk:
ne emzik ne biberon agzina surunce basliyo aglamaya,
ek gidaya basladik artik gunde iki ogun sebze pureleri ve bir ogun yogurt yiyor cukcuk :)
eskisinden daha sakin sanki, buyudukce kendi kendine oyalandigi için her zaman yanibasinda
durmak zorunda kalmiyorum...
ama gunden gune daha cok baglaniyorum yavrucuguma  :love8: yerim onu ben
hele kahkaha atmasi beni deli ediyo :love7:

veliff

maaşallah gül uzun doğmuş sercan o 60ı geçmiştir bencede ama doktorun bi dahakine daha özenli tartsın da bakalım doğru boyuna :) ay evet sorma b, emdi ki  :binkybaby: amin valla inş yemek fln seçmez herşeyi güzelce yer  :amin:
a.s ayşecim bitmiş sizinde düğün telaşınız hadi geçmiş olsun.. güzel olmuştur umarım. demek kahkaya başladı ceyhun abimiz  :nazar: aman boşver almasın biberon kaşıkla verirsin ya da bardağa alıştırırsın daha iyi bence.. oyyy allah ayırmasın annesi sizi  :amin: :love9:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: veliff - 13 Nisan , 2011, 17:12:23
maaşallah gül uzun doğmuş sercan o 60ı geçmiştir bencede ama doktorun bi dahakine daha özenli tartsın da bakalım doğru boyuna :) ay evet sorma b, emdi ki  :binkybaby: amin valla inş yemek fln seçmez herşeyi güzelce yer  :amin:
a.s ayşecim bitmiş sizinde düğün telaşınız hadi geçmiş olsun.. güzel olmuştur umarım. demek kahkaya başladı ceyhun abimiz  :nazar: aman boşver almasın biberon kaşıkla verirsin ya da bardağa alıştırırsın daha iyi bence.. oyyy allah ayırmasın annesi sizi  :amin: :love9:

amiinn tatlim  :amin: simdide yedik havuç puremizi oturuyor oto koltugunda adam gibi etrafa bakiyor bücür ;D
evt bu arada dugun bittide bende bittim yorgunluktan hiç bisey yapasim yok kac gundur...
dugun araliginda yorgunluktan sutumde azalmisti, sukur eski haline dondu simdi...
bide hep nazar ettiler maasallah hala emziriyomusun diye  :nazar: hemen etki yapiyor nazardan azaliyor
simdi iyi cok sukur  :amin:

veliff

ohh afiyet olsun küçük adama :) evet valla değiyo hemen nazar bide dediğin gibi yorgunluğun da etkisi olmuştur boşver bi kaç gün dinlen sende toparla kendini oğluşunla vakit geçir  :love7:

pitirpisi

merhabalar kızlar ben daha ilk defa foruma birşeyler yazıyorum.benim bebişimle aynı dönemlerde olan bebeklerin anneleriyle tanışmak istedim.evde tek başıma çok sıkılıyorum
Melek kızım ve mükemmel aşkımla bir ömür boyu beraber.

dilengisk

hosgeldin pıtırpisi aramıza valla evde sıkılmaya basladıysan super ben popoma yer buup oturmaya hasret kaldım foruma cok nadir girebiliorum, cok sukur bugun oyun yatagına koydum smdilik mıkmık yapıo bakalım ne kadar kalabilicem forumda,
nasılsın nerdensin bebegin ne kadarlık?

dilengisk

kızlar bu arada ne buyumus bizim bıdıklar ceyhun pasa buyumus de aguları uzatıo, sercan dugmelere basıo ya inanamıorum benmki de simdiden beni takip edio kalktıgımda kafayı cevirio arkamdan kilitlenip bana bakıo ama henuz arkamdan aglaması falan yok. konusunca bi kahkaha krizine giriyo bnm oglan anlatamam. tam kahkaha atamayınca cıglıga donuo gulucukler cok komik.

esim nasıl kıskanıo emzirirken gozgoze gelioruz ya araya elini koyuyo bi de surekli cocugun kulagına baba baba dio ilk baba desin die e zaten ilk once babababab sesler cıkarcak sende baba dedi die sevineceksin diorum daha bi tilt oluo hehehhehehe

gulsahcım yagmus bence gayet iyi gidio 59 cm boy gayet iyi bence, elifcim sen de talhayı cıkarabildin mi dun hava muthisti ben de atladım arabaya caddebostan sahile gittik bol gunes aldı annesinin kuzusu...