2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

15 Mart , 2011, 14:14:07 #4290 Son düzenlenme: 17 Mart , 2011, 10:21:51 dilengisk(chilek)
hemen hemen teyzesi koyalım resimlerimizi

alıntı yapmayın ama olur mu?

**Gül**

oyyyy oyyy 40 bin kere maasallah Iskenderimize  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: . Buyumus de kazaklar pantolonlar giyermiss   :aferin: :aferin: :aferin: Nasil da tatli olmus annesi. Benim yerimede op annesi o kucucuk suratindan.  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
Tum bebeklere ayri ayri bitiyorum yaa. Ceyhun hakan yagmur hepsi ayri tatli maasallah. Allahim hepsini korusun  :amin: :amin: :amin:
Bu arada Dilekcigim naptiniz gaz probleminiz devam ediyormu. Hafiflemistir insallah biraz  :amin: :amin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

dilengisk

Alıntı yapılan: **Gül** - 15 Mart , 2011, 14:23:16
oyyyy oyyy 40 bin kere maasallah Iskenderimize  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: . Buyumus de kazaklar pantolonlar giyermiss   :aferin: :aferin: :aferin: Nasil da tatli olmus annesi. Benim yerimede op annesi o kucucuk suratindan.  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
Tum bebeklere ayri ayri bitiyorum yaa. Ceyhun hakan yagmur hepsi ayri tatli maasallah. Allahim hepsini korusun  :amin: :amin: :amin:
Bu arada Dilekcigim naptiniz gaz probleminiz devam ediyormu. Hafiflemistir insallah biraz  :amin: :amin:

abi olduk biz teyzeeee.  sen dger elbiselerimizi gor giydirdikce cekiorum ama her zaman yuklemeye fırsatım olmuo.
valla masallah bizim bebeklerimize her biri ayrı tatlı bal kaymak.

gaz da devam gulcum naptıysam cozum bulamıorum biseyi yanlış yapıorum herhalde ama ne bulamadım valla  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

sercanımız napıo onunda koy annesi resimlerini gorelim balımızı

allah herkesin yavrularını korusun bizimkileri de  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

**Gül**

Alıntı yapılan: dilengisk(chilek) - 15 Mart , 2011, 14:38:09

abi olduk biz teyzeeee.  sen dger elbiselerimizi gor giydirdikce cekiorum ama her zaman yuklemeye fırsatım olmuo.

gaz da devam gulcum naptıysam cozum bulamıorum biseyi yanlış yapıorum herhalde ama ne bulamadım valla  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

allah herkesin yavrularını korusun bizimkileri de  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
[/color][/b]

Masaallah o abiyi yerim ben  :hungry: :hungry:
Canim benim sen neyi yanlis yapacaksin. Boyle dusunme sakin. Hemen hemen her bebekte gorulen durum bu. Sanirim sadece anne sutu aliyor Iskender. Benimde cok tecrubem yok ama birkac sey soyleyeyim eminim denemissindir ama yine de aklinda olsun. masaj yapabilirsin karnina. parmaklarinla cok zorlamadan karninin iki yanindan yuvarlak hareketlerle asagi dogru masaj yapabilirsin. Yada yine parmaklarinla midesinden asagi dogru direk sivazlayarak yapabilirsin. Bu ikisinin arasinda ve sonrasinda dizlerini bukup karnina dogru tut. 30 sn kadar boyle beklet. Sercan boyle cok rahatliyor.
Gazini cikarmak icin kucagina alip sivazliyorsun ya eger o zaman cikarmazsa 5-10 dk sonra tekrar dene.
Gecen gun bebekleri kucakta tutma pozisyonuyla ilgili bir resim yuklemistim eger onu gorduysen o da cok faydasi oluyor.
Son olarak ta ayaklarinin altina elma yagiyla masaj yapmak da iyi geliyormus. Ben denemedim ama duydum. Ha birde Sercan yuzustu yatinca cok rahatliyor. Her zaman yatirmiyorum ama sIkIntili oldugu zamanlarda tek birakmayarak gozumun onunde oyle yatiriyorum rahatliyor.
Eger bunlarin icinde denemedigin varsa bir de onu dene canim. Insallah faydasi olur  :amin: :amin: :amin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Bu arada Sercan da iyi teyzesi. Kaka problemimiz vardi. Cok kotuydu. Cok sukur 3 gundur kendi basina yapmaya basladi. Benden mutlusu yok  :muzz: :muzz: :muzz:
Gulmeye basladik ve hatta ufak ufak agularimiz da basladi.  :hello2: :hello2:
Fotograflarimiz var teyzesi. bebeklerimizin ilkleri bolumunde Sercanin sayfasinda fotolar var Videomuz bile var Izlemek istersen  ;) ;)
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dilekcim erkek adam olmuş maşallah  :nazar:
kazak mazak süper valla  :icon_thumright:
ben sana benzettim biraz iskenderi  :binkybaby:

biz daha yeni yeni üzerimize tam olanları giyiyoruz
okadar miniktik ki  :binkybaby:

[/b]
gülcüm sen napıyon kaç günlük oldunuz
bi de ben senin doğum hikayeni okurken kendimden geçmişim galiba
çünkü sezeryan olduğunu farketmedim  :ehi: :ehi:

sanki masaya almışlar da aniden sercan fırlamış gibi anladım  :ehi: :ehi:
dikişlerin iyleşti mi cnm iyisndr heralde şimdi
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

**Gül**

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 15 Mart , 2011, 15:28:20
dilekcim erkek adam olmuş maşallah  :nazar:
kazak mazak süper valla  :icon_thumright:
ben sana benzettim biraz iskenderi  :binkybaby:

biz daha yeni yeni üzerimize tam olanları giyiyoruz
okadar miniktik ki  :binkybaby:

[/b]
gülcüm sen napıyon kaç günlük oldunuz
bi de ben senin doğum hikayeni okurken kendimden geçmişim galiba
çünkü sezeryan olduğunu farketmedim  :ehi: :ehi:

sanki masaya almışlar da aniden sercan fırlamış gibi anladım  :ehi: :ehi:
dikişlerin iyleşti mi cnm iyisndr heralde şimdi

Tatli yagmurun Tatli annesi :opucuk: :opucuk:
Iyiyiz cok sukur. Sercanla buyumeye calisiyoruz. Siz nasilsiniz. yagmurum nasil. Ikinizide ayri ayri opuyoruz. Sercan 53 gunluk oldu teyzesi. 2 aya dogru gidiyoruz.
Kiz nasil farketmedin . Her 3 cumlenin biri sezeryandan bahsediyordu  :ehi: :ehi: :ehi: Yok bacim nerde normal dogum. Senin bu yaramaz yigenin cikmayacagim diye direndi de zorla sezeryanla aldilar  ;) ;) Dikislerim cok sorun cikarmadi ilk gunden beri. Zaten hic yara olmadi. nasil dikiyorlarsa artik hic yara olmadi kabuk tutmadi. Bir tek iplerin iki ucunun oldugu yerler kabuk tutmustu onlarda gecti. simdi uyusukluk var sadece. onun haricinde hersey normal. Senin nasil oldu. Seninde sezeryandi yanlis hatirlamiyorsam.
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

yakşıklı sercanın güzel annesi
evet cnm benim de sezeryandı. benim de dikişlerim hemen iyileşti

senin iyi oldu sezeryan olduğu zaten niyeti yoktu gelmeye bücürün  :k06:
nerdeyse 45. haftada doğacaktı  :ehi: :ehi:

yağmur hanım 2 gündür kaka yapmıyo çok  huzursuz
karnını ovaladım bağırsakları çalışsın diye
rezene verdim ama hala tık yok
bez tertemiz  :'(

şimdi uyudu ben de temizlik yaptım biraz
gelen giden bitmedi ev çok kirleniyo

annen yanında hala di mi canım

**Gül**

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 15 Mart , 2011, 15:59:12
yakşıklı sercanın güzel annesi
evet cnm benim de sezeryandı. benim de dikişlerim hemen iyileşti

senin iyi oldu sezeryan olduğu zaten niyeti yoktu gelmeye bücürün  :k06:
nerdeyse 45. haftada doğacaktı  :ehi: :ehi:

yağmur hanım 2 gündür kaka yapmıyo çok  huzursuz
karnını ovaladım bağırsakları çalışsın diye
rezene verdim ama hala tık yok
bez tertemiz  :'(

şimdi uyudu ben de temizlik yaptım biraz
gelen giden bitmedi ev çok kirleniyo

annen yanında hala di mi canım

Aman sevindim senin de iyi olmana canim. Evet bizimkinin niyeti yoktu daha. Su gelmeseydi bekleyecekti 12. aya kadar :k06: :k06:

oyyy kiyamam yagmura. Cok kotu o kaka yapamamalari. ben 3 haftadir ugrasiyorum :sad1: :sad1: Neler denemedim ki. Elma suyu Kuru erik suyu. masajlar bol su. Zeytin yagi. Aycicek yagi. Rezene anason cayi. Hicbiri fayda etmedi. 2 defa doktora goturdum. Olabilir diyor. Ozellikle mamayla beslenen bebeklerde cok oluyor diyor Ilac veremem kucuk daha diyor. En sonunda zor bela fitil yazdi ama onu da her zaman kullanmayi onermedi. annem hergun popoyu kulak cubugunu yaglayarak uyarma yoluyla yaptiriyordu. Yapinca nasil rahatliyordu yavrum. Ama en son doktor taze sIkIlmIs portakal suyu onerdi. Simdi gunde yarim portakali sikIyorum. Yaklasik 30ml kadar onu iciriyorum. Cok sukur  :amin: :amin: :amin: 3 gundur kendi yapiyor hemde gunde 2 defa. Eger sorun devam ederse sende dene istersen canim. Ben vermeye devam ediyorum. Hem taze kendim sIktIgim icin daha guvenli hemde zararli birsey degil Vitaminli.
Annem hala burda canim. Biletini erteledik. Haziran sonuna. Zaten yalniz yasiyor o da izmirde. Orda durana kadar bizimle kalsin daha iyi.
Bende biraz kalkayim islerim var yapmam gereken. Seni ve pamuk prensesini opuyoruz kocaman :opucuk: :opucuk: :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

tamam cnm kolay gelsin sana.
ben de deneyeyim portakal suyunu  :icon_thumright:

dilengisk

uf yaaa ben yne tam muhabbaet varken cıkmak zorunda kaldım kmseyi sole online yakalayamıorum ki...

banyo yaptık bizde savastan cıkmıs kadar yorgunum valla. yoruo beni aman usumesin die hızlı telaşlı yıkamak...

yeni cicilerimiiz de gydik mis olduk missss

cok opuyorum herkesi ve bebişleri...

Balböceği

Selam kizlar nasilsiniz insALLAH siz ve bebisleriniz iyidir  :nazar:

Bizde cok yogun iki hafta gecirdik dun oglumu asiya goturdum

igne yapilirken azicik sesi cikti  :k06: cok sukur simdi iyiz aksam gorusmek uzere  :wave:

dilengisk

15 Mart , 2011, 19:12:47 #4302 Son düzenlenme: 17 Mart , 2011, 10:22:23 dilengisk(chilek)
buda bugun teyzeciklerimiz

dilengisk

Alıntı yapılan: **Gül** - 15 Mart , 2011, 15:18:43
Alıntı yapılan: dilengisk(chilek) - 15 Mart , 2011, 14:38:09

[/color][/b]

Masaallah o abiyi yerim ben  :hungry: :hungry:
Canim benim sen neyi yanlis yapacaksin. Boyle dusunme sakin. Hemen hemen her bebekte gorulen durum bu. Sanirim sadece anne sutu aliyor Iskender. Benimde cok tecrubem yok ama birkac sey soyleyeyim eminim denemissindir ama yine de aklinda olsun. masaj yapabilirsin karnina. parmaklarinla cok zorlamadan karninin iki yanindan yuvarlak hareketlerle asagi dogru masaj yapabilirsin. Yada yine parmaklarinla midesinden asagi dogru direk sivazlayarak yapabilirsin. Bu ikisinin arasinda ve sonrasinda dizlerini bukup karnina dogru tut. 30 sn kadar boyle beklet. Sercan boyle cok rahatliyor.
Gazini cikarmak icin kucagina alip sivazliyorsun ya eger o zaman cikarmazsa 5-10 dk sonra tekrar dene.
Gecen gun bebekleri kucakta tutma pozisyonuyla ilgili bir resim yuklemistim eger onu gorduysen o da cok faydasi oluyor.
Son olarak ta ayaklarinin altina elma yagiyla masaj yapmak da iyi geliyormus. Ben denemedim ama duydum. Ha birde Sercan yuzustu yatinca cok rahatliyor. Her zaman yatirmiyorum ama sIkIntili oldugu zamanlarda tek birakmayarak gozumun onunde oyle yatiriyorum rahatliyor.
Eger bunlarin icinde denemedigin varsa bir de onu dene canim. Insallah faydasi olur  :amin: :amin: :amin:

gul hepsini yapıorum elma yagına kadar aldım karnına ve ayak tabanlarına dediler yaptım ardından sıcak havlu yok anam benm oglan gazlı artık kabul ediorum benlik bisey degil.  1,5 ay bitti insallah 3 ayda duzelir diolar e az kaldı die umutlanıorum allahtan gunduz uyuyo da uykusuz kalmıo yavrum

dilengisk

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:   :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

ayyy kızlar kırkbir kere maşallah aman inşallah nazar degmez ama oglum dun gece uyudu... saat 12 de yattık 5 te kalktık cok sukur. ıkınmalar kucuk kucuk vardı ama uyandırmadı bizi...
aaayy allahım nolur boyle devam edelim hep

:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: