2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

**Gül**

Selam guzel anneler ve tatli bebisleri  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
Tum bebeklerin yeme aliskanliklari ayni galiba. Bizde de durum farkli degil. Bizim Sercan Beyde ya uyuyacak yada mama yiyecek. Arasi yok. Uyanikken agzinin bos durmasina aliskin degil kerata  :D Bende bu durumu nasil duzeltirim diye dusunuyorum  :icon_scratch: :icon_scratch: Cunku uyaninca mama istiyor veriyorum az biraz yedikten sonra geri uyumaya geciyor ve agzini acmiyor. Doymadigi icinde biraz sonra hooop tekrar mama.  :hungry: :hungry: Biberonla yapisik geziyoruz  :k06: :k06: Oyle bir alistiki biberon bos olsa bile emiyor onu ama diger taraftan emzik konusunda pek isteksiziz. Bu durumu nasil duzeltiriz hala bilmiyorum  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Bu arada bizimde kaka problemimiz peydah oldu  :y25: :y25: gunde 4-5 kez yapan cocuk simdi 2 gun boyunca yapamiyor. Yavrum kimbilir nasi rahatsiz olur ki kendini sIkIyor buzuyor kizariyor agliyor  :crybaby2: :crybaby2: icim parcalaniyor onu oyle gorunce.   :sad1: Doktora goturdum bir care olsun diye ama oda mama yiyen cocuklarda olur ve 2 gun buyuk sorun degil dedi. Ve cok kucuk oldugu icin ilac da vermedi.  :-[ Yavrum hala cekiyor. Bir an once bitsede rahat etse  :amin: :amin: :amin:

Veee bugun kirkimiz cikiyor.  :muzz: :muzz: :muzz:  Artik bizde buyuyup abi olduk  :occasion14: :occasion14: :occasion14: Artik hareketlerimiz de degisiyor. Daha dikkatli bakiyoruz. annemizin saclari ve ananemizin kupelerine sariliyoruz  :k06: :k06: Vee yavas yavas gulmeye calisiyoruz Her ne kadar beceremesekte yuzumuz degisiyor   :occasion14: :occasion14: Haaa birde son olarak. Acikinca mama icin bangir bangir aglarken mama mendilini bogazinin altina koydugum anda susuyor ve o minik diliyle yalanmaya basliyor  :laughing7: :laughing7: Ama o hali cook tatli oluyor  :aferin: :aferin:

Bizden haberler simdilik bu kadar. Hepinizi opuyoruz  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

dilengisk

gulcum hayırlı olsun kırkınız ooooyy ben yerim onun dilini bnmki surekli yalanma durumunda dun kıyafetini emmeye calışıodu ve memeden agzını henuz cekmişken korkuorum obez olacak die:)  doymuo mu die dr a sordum e kiloyu nasıl aldı dedi ...

bazı bebekler emme anında huzurlu oldukları icin hep oyle kalmak istermiş de eme eme sut bırakmıo snra da kusuo ben o sutu uretene kadar neler cekiorum neler yiyorum o hemencik kusuo yazık oglum gunah oglum ziyan etmeyelim hazine gibi kıymetli 1 gr ureteyim die 1 kilo yiyo annen oglum ama yoookk anlamıo  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:

♥ღвüşяαღ♥

slm kış annleri nasılsınız bebişlerle aranız nasıl ???

Balböceği

Gul kirkiniz hayirli olsun canim bebekler ilk dogduklarinda normaldir

4-5 kere kaka yapmasi buyudukce kakayi az yaparlar benim oglum gunde bir kere

kaka yapiyor .. bu arada gul bizimkinin de istahina diyecek yoktu cok sukur

bu durumu duzeldittik korkuyordum bi ara devamli yiyecek diye  :-\

geceleri super uyuyoruz gece bi koydugumu biliyorum besige

bide sabah kalktigini biliyorum  :nazar: :nazar: :nazar:

**Gül**

Dilekcigim cok sagol. Ve cok guldum Iskenderle aranizdaki muhabbete  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Ama birara bende oyleydim. Sutumu sagip veriyordum. Sercan bitirmeyince senin gibi dil dokuyordum. Oglum hadi ye Bak ben onu damla damla sagdim senin icin diye  :k06: :k06: Ahhh su bebekler ne hallere sokuyorlar bizi  ;) ;) ;) Obezlik konusuna gelince bende korkuyordum. Gerci hala korkuyorumda  :laughing7: :laughing7: Gecen gun doktora sordum bende boyle giderse obez olurmu diye. Simdilik iyi dedi ama ilerde cok fazla olursa her istediginde mama vermezsin baska seylerle oyalamaya calisirsin dedi ama biraz zor. Sercan beyin karni acikinca gozu hicbirsey gormuyor  :hungry: :hungry: :hungry: Iskenderi ve seni opuyoruz  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Edacigim sagolasin. Bak bu soyledigim icimi rahatlatti. Gunde birkere yapma isi. Eger oyleyse bende fazla endiselenmeyim. Hem bu sabah kendi basina yapti. (tam kendi basina olmasa da biraz masaj sonrasi) Insallah bundan sonrada hep kendi yapar Yoksa icim parcalaniyor  :sad1: :sad1:
Oyyy maasallah Hakan Pasama buyumuste gece uyanmazmi olmuss  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: Insallah hep boyle gider uykusu da cabucak buyur. Oyyy annesi benim yerime de op akilli bidigi.  :opucuk: :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

βαlκιz

maşallah bebeklerinize kızlarrr yerim onlarıı benn yaa öpün benim için  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :nazar: :nazar:
obezlik konusuna gelincee
hiç korkmayınn
istedikleri kadar mama yesinler
yürümeye başlayıncaa kilolar gidiyo birazz :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Gül'cüm Kirkiniz Hayirli Olsun  :opucuk: Sercan'i opuyoruz Yeni resimlerini gormek istiyoruz :) :)
bakalim büyümüsmü kerata :)

Büsracim HG nerelerdesin bu ara görünmüyorsun pek, Iclal nasil ? iyisir insallah, cok optuk  :opucuk:

Gülsahhh hiç görüsemiyoz sohbet edemiyoz bu ara  :director: nasilsin ??

Eda'cim sende dilleme cok uyuyor Diye nazar mazar deger mazallah guzelim  :nazar: :nazar:

esra26

slm kş anneleri nasılsınız  uzun zamndır yazılanları okuyorum fakat bi türlü yazamıyodum hepimiz hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz :)

maşallah bütün bebişlerimize hepsi tosun oldular bile maşallah sercanım, hakanım, ceyhunum ve iskenderimizi kocaman kocaman öpüyorum kızlar
bizimde kaka problemimiz oluyo bazen her gün yapıyo bazen 2 günde 1 bugün 2. günümüz o yüzden sıkıntılıyız :(

sütümde iice azaldı dün ağladım ağladım ama elden bişi gelmiyo  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
mamayla besleniyoruz coğunlukla...

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

aleykum selam Cagan'imin guzel annesi :opucuk: , neden canini sIkIyorsun boyle yapma  :nono:
cok stres azaltir sutu, hem olsun mama veriyormussun sonucta elinden geleni yapiyorsun oyle degil mi tatlim kendini suclama  :opucuk:
bazen ceyhun cok emiyor sutum azaliyo, kocaman bir bardak balli sut içiyorum, cok fayda ediyo
her gun mutlaka sicak serbet içerim 4-5 bardak, tahin helvasi yerim her gun 3 dilim en az
bol bol su, cok faydasini goruyorum canim  :icon_thumright: ha birde yemek... denngeli ve duzenli yemek yemek gerekiyo bi ogun atladimi cok farkediyo canim  :icon_thumright:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

kabizlik bizimde oluyo bazen,doktorum bana sunu onermisti
2 gun yapamayinca atesini olçcer gibi makat bolgesine termometreyi biraz kremleyip
(acitmamasi için) 6-7 kez hafifce ittirip cikartmami soyledi, ise yariyor gercekten,
hemen yapiyor sonra, ilk kez dene yapmazsa 5 dk sonra tekrar dene esracim mutlaka yapicaktir  :icon_thumright:

βαlκιz

ayşenur evet görüşemiyoruz :laughing7: nasılsınız bakimm
bebegi olan başka konulara gidiyo
biidaha bebek yapimde gelim yanınızaa yaa  :crybaby2: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: βαlκιz - 03 Mart , 2011, 10:36:29
ayşenur evet görüşemiyoruz :laughing7: nasılsınız bakimm
bebegi olan başka konulara gidiyo
biidaha bebek yapimde gelim yanınızaa yaa  :crybaby2: :ehi: :ehi:

iyim guzelim napiyim iste yuvarlanip didiyoz  :) :laughing7:
en iyisi sende bu ara hamis kal sene sonu kis bebegi olsun oda  :k06:
sen napiyosun iyisin??

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Kabızlık için de eğer bebekleriniz mama alıyorsa mamasına 1-2 çay kaşığı zeytin yağı ekleyebilirsiniz o da yaptırır  :icon_thumright: Hiç olmadı tepki vermiyorsa mamayı değişin ya da Duphalac şurubu her mamasının içine ekleyin pat diye yapıyor  :icon_thumright:

βαlκιz

:k06: :k06: :k06:iyiyim saatlerdir uyumadık
ama iyiyim şuan işlerim bitti uzandım
çocuklarda uyusaa keyif yapcam :ehi:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят - 03 Mart , 2011, 10:40:16
Kabızlık için de eğer bebekleriniz mama alıyorsa mamasına 1-2 çay kaşığı zeytin yağı ekleyebilirsiniz o da yaptırır  :icon_thumright: Hiç olmadı tepki vermiyorsa mamayı değişin ya da Duphalac şurubu her mamasının içine ekleyin pat diye yapıyor  :icon_thumright:

evet gozde hakli zeytinyagida cok faydali :icon_thumright:
ben emzirdigim için 50 gr serbet yapiyorum 1 yemek kasigi zeytinyagi ekleyip içiriyorum cokrahatliyor  :icon_thumright:

benimki Uyudu GULSAH insan nasil rahatliyor vallahi  :k06: