2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

kızlaaarrr napıosunuz benm oglan doymuo galiba yaa surekli meme istio gerci kilo alımı fana normal dedi dr ama ne biliim ek mama versem mi sizce

veliff

Alıntı yapılan: chilek - 17 Şubat , 2011, 21:22:14
kızlaaarrr napıosunuz benm oglan doymuo galiba yaa surekli meme istio gerci kilo alımı fana normal dedi dr ama ne biliim ek mama versem mi sizce

cnm benim ek mamayı hiç düşünme sakın kilo alımı normalse.. bebeklerin hepsi böyle heralde benimki de sürekli emmek istiyo hem doymasa anlarsın durmaz hiç ağlar.. bende ilk başlarda senin gibi tedirgin olmuştum ama çok şükür bizimde kontrolümüzde kilo alımımız iyi çıktı.. sütün varsa ne güzel dua et valla mamayla uğraşmak zor olur heralde.

veliff

Alıntı yapılan: duygusu - 17 Şubat , 2011, 16:45:30
selam kızlar benım bebgım 2 .ayına gırdı asılarını yaptırdım bebegın uyku duzenı bozuldu acaba ıgneden mı oldukı aksamları 11 de uyuyodu gece 4 te kalkıyodu  2 gecedır gece 3 te yatıyo 5 te kalkıyo aglıyo huzursuz tam bebegım uyku duzenıne  gırmıs derken gene bozuldu ne yapmam lazım gunduzlerıde uyumuyo bayılacak gıbyıım

duygusu allah yardımcın olsun.. bizimkide 1. ayına yeni girdi, ilk aşısını olduğu gece o da düzgün uyumadı. seninkide aşıdan olabilir.. düzelir inş.. ya bide şeyi sorcam ben uyanmasa bile 3 saatte bir kaldırıp emziriyorum, sen 11 de yatıyo 4 te kalkıyo diyosun ya o arada hiç emzirmiyo musun?

dilengisk

ya kızlar sizin bebekler 3 saat uyuyomu? ben 2 saatten fazlasını bulamadım daha saati kuruorum her ihtimale karsı 3 saat snra uyandıriim die ama hiic daha alarm calmasını bekleyemedik

veliff

Alıntı yapılan: chilek - 18 Şubat , 2011, 18:30:36
ya kızlar sizin bebekler 3 saat uyuyomu? ben 2 saatten fazlasını bulamadım daha saati kuruorum her ihtimale karsı 3 saat snra uyandıriim die ama hiic daha alarm calmasını bekleyemedik

cnm bizimkide herzaman değil arada sırada öyle 3 saati buluyo o da geceleri.. bizde hala düzene girmedik, seninde girmemesi normal.. inş en kısa zamanda uykuları düzene girer  :amin:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Kızlar ilk 3 ay bebeğin dünyaya adapte olması anlamına geliyor ve o bilye kadar mide çabuk acıkıyor daha acıkıp acıktığını da kendi fark edemediği için sizlerin uyuyorsa bile kaldırıp beslemeniz gerekiyor 2-3 saat aralıklarla gece-gündüz farketmez.O yüzden uyumuyor diye sakın şikayet etmeyin tabii uyumıcak küçücük bebek dünyayı anlamaya çalışıyor karındayken bir borudan besleniyordu ama şimdi onu beslicek bir annesi var o da yapmassa ne olur ? Biliyorum sizler içinde zorlayıcı bir dönem ama allah dermansız dert vermesin sanmayın ki bir tek sizin çocuğunuz bu şekilde herkes bu yollardan geçiyor düzeni anca 3.ay bittikten sonra düşünün bence  :icon_thumright: Ama gece gündüz ayrımını muhakkak yaptırın gece uyandığında loş ortamda meme verin ilerde faydasını göreceksiniz  :icon_thumright: Yakınmaları da bırakın artık siz bir ANNESİNİZ sorumluluklarınız çok daha fazla bunu idrak edin olmaz mı ?

burcum

chilekcim ben erkeklere nanenin zararlı olduğunu biliyorum  :icon_thumright: yine de sen bilirsin tabi ki ben söylüyeyim dedim

Balböceği

Alıntı yapılan: burcum - 19 Şubat , 2011, 15:44:51
chilekcim ben erkeklere nanenin zararlı olduğunu biliyorum  :icon_thumright: yine de sen bilirsin tabi ki ben söylüyeyim dedim
Nasil bi zarari var  :dontknow:

dilengisk

cnm zararı ne ki? arastırdım ben zararlı bişeyini bulamadım ama :dontknow:

burcum

kısırlık yapıyor diye biliyorum annem söyler hep maydanoz da hamileye iyi gelmez düşüğe sebep olur gibi ben sadece paylaşmak istedim :icon_thumright:

Balböceği

Alıntı yapılan: burcum - 20 Şubat , 2011, 14:23:59
kısırlık yapıyor diye biliyorum annem söyler hep maydanoz da hamileye iyi gelmez düşüğe sebep olur gibi ben sadece paylaşmak istedim :icon_thumright:
Burcucum hamilelikte nane ve maydonoz evt dusuge neden oluyor

onumu demek istedin yoksa dogduktan sonra nanenin kullanimi icin dedin kafam karisti  :dontknow:

dilengisk

burcum

yok vanilyacım benim bildiğim erkek nesline iyi gelmez nane pek ama dr un falan söylediği birşey değil annem söyler hep :icon_thumright: evet nane ve maydanoz hamileye düşük yaptırabiliyor :icon_thumright:

burcum

nane yerine ıhlamur da verebilirsiniz hem mideye de iyi geliyor hem faydalı

kimyaci34

selam kızlar.bende uzun zamandır giremiyordum.bebeişim çok sağlıklıydı maşallah.burda 1 haftalıkkken eşim ünivde çalıştığı için orda dosyası açılsın diye öylesine konntrele gittik bidaha kurtulamadık.tsh hormonunua çok dikkat edin.doğumdan hemen sonra yapılıyormuş ancak standart ları doktordan doktora değişiyor.üniversite hastanesi 15 günde 1 kan almaya çağırdı.onlara inanmadım tahlil sonuçlarını ablam cerrahpaşada alıştığı için ona yolladım anlatsam roman olur velhasıl yarın herşey belli olucak.nacizane tavsiyem doktora gittiğinizde sizde kan aldıracaksanız doktorubuza söyleyin hazır kan alınmışken TSH hormonunada baksın.bu çok önemlşymiş.kontrol ALTINDA OLMAZSA kontrolsuz kilo alımı ve en korkutucusuda 5-6 yaşlarında zeka geriliği başlıyormuş.bizimki şuan standartlarda olmasına rağmen yine ilerde problem olmasın diye ablam diidik didik inceliyor.erken teşhis edilirse tedavi edilirmiş yoksa ilerki yaşlarda hep geriden takip edermiş yaşıtlarını BİLGİNİZE...
RABBİM İSTEYEN HERKEZE EVLAT SEVGİSİNİ TATTIRSIN İNŞALLAH...