2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

yamukluk kafamızın ust kısmında baglasak cenesi de engellenecek boynu da yıpranacak o yuzden pek mumkun dgl baglamak dr kendi kendine gececek dio ama uffff cok uzuluorum ilk baslarda gecer die takmıodum ama smdi gordukce icim acıo yaaa

derbeder

anladim tatlim, ama benim kuzenimin kafasida dogumdan sonra boyle degisikti. hic sarma filan olmadi ondada. suanda kuzenimin yusyuvarlak bi kafasi var :) dert etme inan normal bunlar.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

dilengisk

kac gunde gecti kuzeninin kafası hayatım hatırlıomusun?

derbeder

simdi kocaman delikanli oldu kendisi, ama bu sorun demekki herkeste olabiliyor. 1-2 yaslarina kadar tamamen gecitigini hatirliyorum.
ama seninkinde belkide daha kisa surer. bebekler cok esnek yapidalar ve kafalarida cok yumusaktir. yani sekil almasi kolay olacak zamanla canim uzulme.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Balböceği

dilekcim cok normaldir bebegin kafasinin yamulmasi

normal dogumla alakasi yok cunku eger kafasi yumusak olmasaydi

dogum olmazdi .. benim oglanin kafasida armut gibi oldu yatma pozisyonlariini

degstiriyorum zamanla duzelecek .. boyle herseyi dert etme  :opucuk:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dilekçim geçmiş olsun. ben de sarılıktan korkmuştum ama bol bol emzirince geçti kendiliğinden.
ama bayağı zaman aldı geçmesi. daha geçen hafta tam rengine döndü kızım.1aylıkken yani. :icon_thumright:

o kan almalar çok yakıyo insanın canını. belki bebeğin okadar canı yanmıyodur ama biz perişan oluyoruz valla  :crybaby2: :crybaby2:

kafasının yamukluğunu ben de duymuştum.doğumun gerçekleşmesi için kafası öyle olurmuş. sonra asıl şeklini kendiliğinden alırmış.
inşllh endişelenecek bişey yoktur canım

benim kız da uyumuyo. çok huzursuz şuanda sallıyorum beşiği durunca kıvranmaya başlıyo

senide kuzunu da öptüm
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

Balböceği

Selam kizlar bende fazla gelemyorum oglumun sancisi coktu

Bugun cok sukur sakin  :nazar: :nazar: sizler naslsiniz umarim herkes iyidir

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: Văň!ʟўă - 12 Şubat , 2011, 15:54:32
Selam kizlar bende fazla gelemyorum oglumun sancisi coktu

Bugun cok sukur sakin  :nazar: :nazar: sizler naslsiniz umarim herkes iyidir

we AleykumSelam Eda, ve diger kizlar
Bende artik pek gelemiyorum ya, bazen sadece bi goz atip cikiyorum
Kaynimin dugun yaklasiyo alt katta tamirat var, gelen giden eksik olmuyo,
zir ziir ziiiirrr kafami patlattilar :BangHead: bebegimin sesten uyuyamasida cabasi  :violent1:
bende biraz once garajimi temizledim, bebegimide pusetine koydum allahtan uyudu hep
ne yardim eden var ne gelen ne giden  :cussing:
ben onu bunu bilmem arkadas, insanin kendinden baska kimsesi yok !

dilengisk

aynen hayatım bi anne var baska da kmse yok bende ne bombalar birikti anlatamam sevgili kayınvalidem yaptı yapacagını dgum yaptıgım gunden beri sisirdi beni smdi de bilmişlik taslıo tepemde delircem cok biliosan kendi kıcını kurtar demek istiorum ama olmuo

oglum aglıo yavrucak gazdan kıvranıo kıpkırmısı oluo rengi bırak aglasın cigerleri buyicek bole bole dio ben uykusuzluktan kıvranıorum anneme cok uykum var die sızlanıorum eee bole bole buyur bunlar işin ne dayan dio
gıcık gıcık

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Ahhh ahhh..
Dilekcim Rüz eve ilk geldiğinde ben 1 hafta hiç uyuyamamıştım anneannem filan uyu diyordu devamlı ama yok bırakamam diyordum emzircem diye direniyordum  :k06:
Adaptasyon dönemi şuan yaşadığın sonra düzene gireceksiniz allahın izniyle inşallah..
Bende sinir oluyordum ilk zamanlar bilmişlik taslamalarına insanların bana bırakın benim çocuğum benim istediğim gibi büyüyecek diye posta koydum sus pus oldular..
Herkesin bildiği kendine dimi ama..Bizde yapa yapa öğreniyoruz sonuçta..
Gaz sancısı için rezene verebilirsin tatlım hem kolay kaka yapar ki yapıyor olması lazım anne sütü aldığı için hemde uyku yapar rahatlatır  :icon_thumright:

dilengisk

poset rezene olmaz dimi evde lipton poset rezene nane karısımı var ama ona da guvenemem smdi yarın rezene aliim aktardan o zaman  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

kaka yapıo beyimiz sagolsun artık kokutmaya da basladı sarılık degerimiz de dususe gecmiş 17,6 dı bugun 16,4 dedi dr umarım dusmeye devam eder kvalide beslense olmaz sarılık emziremiosun herhalde dedi sanırım ben dovcem bu kadını

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Aktardan da alma tatlım Milupanın hazırları var onlar bebekler için  :icon_thumright:
Sarılığı attırmanın en kolay yolu emzirmenin yanında su içmesini sağlamak ya da suyu sevmeyebilir rezene..Çişe yapması lazım böbreklerini çalıştırmak lazım ki sarılık değeri düşsün.Doktorum söylemişti sarılığını bizde öyle atlattık  :amin: Suya gerek yok diyen doktorlara sinir oluyorum  :cildir:

dilengisk

valla sen yazmıstın sayfalardan birine su icirmeyin dien zihniyeti kınıyorum die bende senden cesaret iciriorum su bol bol cis yapsın die. ok dir milupanınkini aliim hatırladım smdi milupanınkini.  bi de nane içiriorum ben annem midesine iyi gelir dio kuru naneyi kaynatıp ılıtıp iciriorum bende iciorum mideme iyi gelio bnm de.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Nasılda unutmamışsın  :k06: Helal benim arkadaşıma  :flowers: İçir tatlım devam et sen iyi gelecek değeri düşecek emin ol..
Nane iyi gelebilir ama sakın 1-2 çay kaşığından fazla verme emi  :icon_thumright: Midesi henüz bilyeden de küçük  :k06:
Emzirmeniz nasıl memnun musunuz birbirinizden ?  :k06:

dilengisk

valla ben memnunum da kendisi ne alemde bilemiorum gerci kilo alımı vs gayet iyi dr ek gıdaya gerek yok sutun yetmiş dedi icim rahatladı. ama doymuo gibi gelio her bos fırsatta agzı memeyi arıo bende doymuo herhalde diorum ama doymasa susturamazsın dio annem