2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

goncagul

slm kızlar 19 gunluk bebegım var benım cok sancısı var galıba aglayıp duruyo bana onerılerınız var mı

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

ayşecim doktordan geliyoruz. gelinin 2500 kilo olmuş zar zor  :k06:

ama çok şükür sağlıklı ve çok hareketli  :nazar:
kaynanasına hiç iş yaptırmaz benim kuzum  :ehi:
etrafında vızır vızır döner  :toothy10:

ay bide ben nstye bağlandığımda yanımda kadının biri sancı çekiyodu  :-ooo :-ooo sunni sancı vermişler bi de  :'(
ay çok dua ettim ona da. Allah herkesin yardımcısı olsun. inşllh doğurmuştur  şimdi :amin:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

**Gül**

Selam kizlarrrrr  :wave: :wave: :wave:

Aysenurcugum maasallah oglusuna buyumus de tebessum bile edermis.  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:  Oyyy yerim onu. Eee buyudu artik Ceyhun pasa abi oldu artik  :aferin: :aferin: :aferin:  :k06:

Gulsahcigim saglikli haberlerinize sevindim. insallah hep saglikli olur melegin omur boyu  :amin: :amin: :amin:

Bizimde bugun ebe kontrolumuz vardi. iyi dedi hersey. Bebek hala yukarda diyor. Bende dedim ne zaman iner asagiya. Milyon dolarlik bir soru dedi guldu  :k06: :k06: Ama oyle gecistirdi  ::) ::) 12 ocakta tekrar cagirdi bakalim o zamana kadar durumlar ne gosterecek.  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

GÜLSAH cim iyi bak gelinime heee  :ehi:
aman yok o bisey yapmasin oglumla mutlu olsunda  :love3: gelmesin bana  :ehi: :ehi: :ehi:

GÜLcüm hiç gorusemedik canim yaa nasilsin bakalim??
ben senin haftanda 1 hafta olmustu dogurali  :toothy10:
hadi bakalim darisi sana insallahh haber et doguma giderken emi ahtim var bende seni ariyacam sanci cekerken sen  :k06:
senin bana oldugun gibi bende sana destek olucam canim  :) :)

Nevaa

Pazartesi doktora gittim. 36+1 2640 gram dı bebeğim.Doktor biraz zayıf dedi zayıf mı sizce. Bundan sonra haftada bir nst ye gideceğim. Ocağın 10-15i arası doğumun olur ded. bakalım. En geç 23 üne kadar bekleriz dedi. Korkmaya başladım iyice az kaldı.
"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..

**Gül**

Alıntı yapılan: °• αуşєηυя •° - 29 Aralık , 2010, 18:23:16
GÜLSAH cim iyi bak gelinime heee  :ehi:
aman yok o bisey yapmasin oglumla mutlu olsunda  :love3: gelmesin bana  :ehi: :ehi: :ehi:

GÜLcüm hiç gorusemedik canim yaa nasilsin bakalim??
ben senin haftanda 1 hafta olmustu dogurali  :toothy10:
hadi bakalim darisi sana insallahh haber et doguma giderken emi ahtim var bende seni ariyacam sanci cekerken sen  :k06:
senin bana oldugun gibi bende sana destek olucam canim  :) :)

Evet canim gorusemedik bayagidir. eeee anne oldun ya artik fazla karsilasamiyoruz buralarda  :k06: :k06: :k06:
Ben iyiyim sukur simdilik. Sercan efendinin de keyfi yerinde sanirim. hiic bir belirti yok daha. bugun ebe dedi artik dogsada zamanidir endiselenmeye gerek yok diye ama sanmam gununden once gelecegini. hatta gec bile gelecek gibi geliyor bana. Asagi inme derdi yok beyefendinin. Kudurup duruyor icerde  :k06: :k06: :k06:
Insallah canim eger sartlar uygun olursa haber veririm mutlaka. Sende ahtini yerine getirmis olursun  :laughing7: :laughing7:

Alıntı yapılan: Nevaa - 29 Aralık , 2010, 18:29:46
Pazartesi doktora gittim. 36+1 2640 gram dı bebeğim.Doktor biraz zayıf dedi zayıf mı sizce. Bundan sonra haftada bir nst ye gideceğim. Ocağın 10-15i arası doğumun olur ded. bakalım. En geç 23 üne kadar bekleriz dedi. Korkmaya başladım iyice az kaldı.

Nevaa canim maasallah sizinde az kalmis. Daha once de hep ayni yorumlari yaptim ama tekrar soyleyeyim bebeginin kilosunu cok takma kafana. hem o olcumler yanlis olabiliyor hemde dogru bile olsa bebekler dogduktan sonra cok cabuk toparliyorlar. Sizinde oyle olur insallah.  :amin: :amin: :amin: Yeterki saglikli olsun en onemlisi o. Bir tablo vardi bebeklerin kilolariyla ilgili bulabilirsem onu ekleyeyim tekrar ordan da bakariz.

Benim isim bu konuda kolay galiba. Ultrason kontrolumuz olmadigi icin kilosu azdi coktu boyu uzunmu kisami gibi dusuncemde olmuyor  :k06: :k06: :k06: Artik dogduktan sonra bakariz bizde  ;) ;) ;)
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Nevaa

Alıntı yapılan: Nevaa - 29 Aralık , 2010, 18:29:46

Nevaa canim maasallah sizinde az kalmis. Daha once de hep ayni yorumlari yaptim ama tekrar soyleyeyim bebeginin kilosunu cok takma kafana. hem o olcumler yanlis olabiliyor hemde dogru bile olsa bebekler dogduktan sonra cok cabuk toparliyorlar. Sizinde oyle olur insallah.  :amin: :amin: :amin: Yeterki saglikli olsun en onemlisi o. Bir tablo vardi bebeklerin kilolariyla ilgili bulabilirsem onu ekleyeyim tekrar ordan da bakariz.

Benim isim bu konuda kolay galiba. Ultrason kontrolumuz olmadigi icin kilosu azdi coktu boyu uzunmu kisami gibi dusuncemde olmuyor  :k06: :k06: :k06: Artik dogduktan sonra bakariz bizde  ;) ;) ;)
[/quote]

Teşekkür ederim.
"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..

**Gül**

Haftalar                                   Fetus ağırlığı (gram)
1.haftanın bitiş tarihi:      
2.haftanın bitiş tarihi:      Ovulasyon (yumurtlama)
3.haftanın bitiş tarihi:      İmplantasyon
4.haftanın bitiş tarihi:      -
5.haftanın bitiş tarihi:      -
6.haftanın bitiş tarihi:      -
7.haftanın bitiş tarihi:      <1
8.haftanın bitiş tarihi:      2
9.haftanın bitiş tarihi:      4
10.haftanın bitiş tarihi:      6
11.haftanın bitiş tarihi:      8
12.haftanın bitiş tarihi:      14
13.haftanın bitiş tarihi:      26
14.haftanın bitiş tarihi:      45
15.haftanın bitiş tarihi:      74
16.haftanın bitiş tarihi:      110
17.haftanın bitiş tarihi:      150
18.haftanın bitiş tarihi:      210
19.haftanın bitiş tarihi:      280
20.haftanın bitiş tarihi:      320
21.haftanın bitiş tarihi:      400
22.haftanın bitiş tarihi:      470
23.haftanın bitiş tarihi:      550
24.haftanın bitiş tarihi:      640
25.haftanın bitiş tarihi:      790
26.haftanın bitiş tarihi:      820 (550-1330)
27.haftanın bitiş tarihi:      960 (650-1500)
28.haftanın bitiş tarihi:      1050 (750-1680)
29.haftanın bitiş tarihi:      1300 (900-1900)
30.haftanın bitiş tarihi:      1400 (1000-2080)
31.haftanın bitiş tarihi:      1650 (1180-2350)
32.haftanın bitiş tarihi:      1780 (1300-2500)
33.haftanın bitiş tarihi:      2000 (1480-2750)
34.haftanın bitiş tarihi:      2200 (1680-2930)
35.haftanın bitiş tarihi:      2490 (1850-3200)
36.haftanın bitiş tarihi:      2700 (2080-3330)
37.haftanın bitiş tarihi:      2850 (2250-3500)
38.haftanın bitiş tarihi:      2950 (2500-3650)
39.haftanın bitiş tarihi:      3200 (2650-3800)
40.haftanın bitiş tarihi:      3350 (2770-3900)
42.haftanın bitiş tarihi:      3450 (2890-4050)

bu hesaplayıcı Dr. Kağan Kocatepe tarafından geliştirilmiştir.
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Neva bak buldum ekledim tabloyu tekrar.36 haftanin bitisinde ortalama 2700 gr gosteriyor ama bu mutlaka olmasi gereken degil Ortalama olarak. En alt siniri 2080 gr gosteriyorki sizin 2640  :nazar: olmus. yani ortalamanin cok az altinda Onu da hiiiic sorun etme canim. Baksana 2080 e kadar olani normal goruyorlar
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Nevaa

Daha fazla dikkat edeceğim artık. Canımı ben çok sıkmıyorumda eşim fazla takıyor bende etkileniyorum bundan sadece.

Balböceği

Selam kizlar bizde bu sabah doktora gittik

oglumda cok az miktar sarilik kalmis doktor bol bol emzir dedi

yarin yine goturcez gecmemisse yine isik tutacaklarmis insALLAH sabaha kalmaz  :amin:

Cok sukur sagligimiz yerinde 2 gunde 50 gram almisiz cok cok iyi dedi hemsire.. :nazar: :nazar:

Bende aksam ustu kontrole gittim dikislerim, iyi duzelmeye baslamis  :D

dilengisk

masallah edacım size . annemin ust kat komsusu dgum yapmıstı bebek 1 aylık 2 haftada sadece 100 gr almıs diye ek mamaya başlamıslar biberonla da veriolarmıs sagfıkları sutu valla cok sukur bak oglusumuza  :nazar: :nazar: :nazar:

Balböceği

Boyle emdikce bide yaradikca sutun insan nasil seviniyor  :hello2:

evt cok sukur saglimiz iyi su sariliktanda bi kurtulsak iyi olacak  :amin:
Chilekcim insanda inan kafa kalmiyor dogumdan sonra epey bi anormal oldum
:ehi: :ehi: :ehi: herseyi dusunuyor insan ne zaman toplarim kendimi bilmiyorum  :-\

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Selam kizlar

nasilsinizz? bi iyiyiz cok sükür
Oglusumu emzirdim bana bakiyo yanima yatirdim bende nette takiliyorum  ;D
Bugün 1 Aylik oldukk  :nazar: :muzz: :muzz: Masallah oglusumaa 1 ay once bugün sanci
cekiyodum odada  ;D ;D cok sükür gecti gitti darisi size kizlar  :amin:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

30 Aralık , 2010, 10:33:21 #3494 Son düzenlenme: 30 Aralık , 2010, 10:36:14 °• αуşєηυя •°
Edacim bizdede var sarilik dogdugundan beri gecmedi hala 1 ay oldu ..
sadece yuzunde var ama gitmiyo bi turlu kimi zaman az kimi zaman cogaliyor,
hastanede kan testi yaptilardi yavruma kaninda cikmadi cok sukur  :amin:
4 saatte mavi isikli küvözde durdu ustelik  :-\

Gün isiginda uyutmami tavsiye etti dr, camin önünde, sIk sIk yatiriyorum .. bakalim nolcak..

Bu arada ben hala kendime gelemedim bir ay oldu  :ehi: :-\
bu gidisle biraz zor, biraz daha zaman alicak sanirim eski halime dönmem...
kafam bi milyon, bugunde 10 kisi gelicek misafirlige, kadinlar toplanip geliyorlar bebek gormeye  :-ooo
tek basima hizmet edicem yine  :-\ gun uzun olucak yinee ooff  :cildir: