2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

aysenurcum masallah ceyhun paşaya kocaman olmus ne cabuk buyudu kırkbir kere maşallah annesi size saglıka sıhhatle buyusun inşallah

ayyy darısı  safakcılara :amin:

duygusu

kızlar dogumdan korkmayın epidural sezeryan oldum esımde doguma gırdı hıc korktugum gıbı gecmedı sezeryan oldugum gun yuruttuler zaten ılk iki gun bıraz agrı oluyo ama 3. gune hıc bır sey kalmıyo

dilengisk

ya cnm peki epiduralden snra bel agrısı cok oluo diolar sende oldu mu? cok korkutuo herkes herseyden yaa :-ooo

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

duygusu bebişin çok tatlııı  :binkybaby:

biz de istiyoruuuuzzz  :hungry:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

dirim

günaydın kızlar
ayşenurcum maşallah ceyhun paşaya çok tatlı  :nazar:

duygusu

tessekkurler cnm :D benım bel agrım hıc olmadı hastaneden taburcu olana kadar epidural takılı kaldı bıraz adet sancısı gıbı sancı hıssedıyosun o kadar korkulacak hıc bır sey yok rahat ol

esra26

kızlar sezeryandan hiç korkmayın valla ben cok memnun kaldım spinal anestezi oldum bende hiç ameliyat yerim acımadı bi 5 gün falan baş ağrısı çektim okadar başkada bi sorun olmadı cok sükür

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

ya kızlar komik ama ben epiduralden korkuyorum.
beni kesip biçeceklerini düşünerek bilincim açık bi şekilde ameliyata nasıl gircem diye düşünüyorum  :k06: :k06:

o yüzden narkoz mu alsam acaba diyorum. narkoz almazsam kaçarım falan masadan  :ehi: :ehi:

dirim

canım epidural sezeryan rahat oluyormuş sanırım
arkadaşlarımda söylüyor,sadece dokunuşları hissediyorsun,zaten örtüyle kapatıyorlarmış
sen bişey göremessin,gözlerini kapat istersen  ;D
gerçi gözlerini kapatmandan ziyade kulaklarını kapatsan daha iyi olur  :y25:
epidural normal de ise anladığım kadarıyla
epidurali fazla vermedikleri için biraz hissediyorsun  :-ooo
bende doktora sordum epiduralmi olucam diye?
oda sana bırakıyorum,bakarız acıya dayanabilirsen gerek yok dedi
normal olursa tabi oda,sezeryana da dönebilirmiş

kızlar bide niye herkes normal doğum daha iyi diyor
bazen kafam karışıyor
normal doğum sonrası yaşanan sıkıntılar daha kötü değil mi
idrar kaçırma,rahim sarkması,vajende genişlik,yırtık
bunlar bana daha kötü geliyor

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Epidural ile Normal dogum yaptim,
cok rahatti  :icon_thumright: sancilari cekmek biraz kötü,
epidural'i vurduklarinda inanilmaz rahatliyor insan, sadece dokunduklarini hissediyorsunuz
ama hiç agri yok.. bence normal dogum o kadar kotu degil kizlar.
benim herhangi bi sorunum olmadi sonrasinda, sadece 2-3 gun hermoroid sorunu yasadim o da gecti kendiliginden
simdi dikislerim düstü, o kadarda co kagritmamisti, ilk 3 gun sadece o kadar.. simdi hersey eski haline dönmüs durumda..
bende normal dogumu tavsiye ediyorum 

Epidural bel agrisi yapmiyor Chilek, benim simdiye kadar agrimadi hiç :icon_thumright:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dirimcim gebelik.org da sezeryanla ilgili yanlış bilinenler yazıyo istersen bi bak. bende dün gördüm

DOĞRUSUNU ÖĞRENELİM
Halk arasında sezaryanla ilgili bazı yanlış inançlar bulunmaktadır. Bu haftada bu yanlış inançları ele alacağız:
Yanlış inanç: "normal doğum kadının içini temizler, sezaryanda ise içim temizlenemez."
Doğrusu: Sezaryanda bebek doğduktan sonra doktor rahim içini oldukça iyi bir şekilde temizler.
Yanlış inanç: "sezaryan olanların sütü gelmez veya geç gelir."
Doğrusu: Henüz rahim kasılmaları başlamadan yapılan sezaryanlarda oksitosin hormonu salgısı başlamadığından sütün kanallara ilerlemesinin geciktiği doğrudur. Ancak bebek doğduktan ve plasenta çıktıktan hemen sonra oksitosin hormonu hızlı bir şekilde salgılanacak ve sütünüz 0.5-2 saatlik bir gecikme sonunda gelmeye başlayacaktır.
Yanlış inanç: "sezaryan olursam karnım kalır."
Doğrusu: Gebeliğiniz süresince bebeğin büyümesiyle birlikte karın cildiniz oldukça genişler ve ister normal doğum yapın, ister sezaryan ile doğum yapın karın cildiniz ("iç karın") doğum sonrası uzun bir süre gevşek kalacaktır. Normal doğum yapan anneler daha kısa zamanda "ayaklandıklarından" bu fazla karın cildinin daha kısa zamanda gerilediği doğrudur, ancak sezaryan ile doğum yapanların "karınlarının kalıcı olduğu" mantıksız bir düşüncedir.
Yanlış inanç: "sezaryan ile doğum yapanlar çok acı çekerler"
Doğrusu: Sezaryan bir ameliyattır, bu tartışılmaz. Bu nedenle ağrı kaynakları daha fazladır. Normal doğumdan farklı olarak sezaryanda bağırsaklar karın içine girildiğinde hava ile temas ettiklerinden hareketleri yavaşlar ve gaz sancıları ortaya çıkabilir. Ancak erken dönemde ayağa kalkıp yürüyerek ve doktorun önerdiği gaz önleyici ilaçlar kullanılarak bu sorunun az yaşanması sağlanabilir. Sezaryan esnasında bebeğe 8 ayrı anatomik kat kesilerek ulaşılır ve bu anatomik katmanlardan her biri bir ağrı kaynağı olabilir. Ancak günümüzde ağrı giderme yöntemleri oldukça ileri seviyede olduklarından bu ağrıların da katlanabilir hale getirilmesi kesinlikle mümkündür.
Sezaryan normal doğumdan farklı olarak bir ameliyattır ve normal doğuma göre daha karmaşık olması doğaldır. Günümüzde anne adayları çok çeşitli nedenlerle bebeklerini sezaryan ile dünyaya getirmektedirler. Çağdaş tıp anne adayının bu doğum şeklinden en güvenli ve en konforlu bir şekilde faydalanmasına olanak verecek kadar ileridedir.

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

okadar da sağlıksız değilmiş di mi?
yinede herşeyin normali en doğalıdır mutlaka. ama sancıya dayanacak güç lazım. maşallah ayşenura  :nazar:  :k06:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ♥♥♥ gulsah23 ♥♥♥ - 22 Aralık , 2010, 12:34:55
okadar da sağlıksız değilmiş di mi?
yinede herşeyin normali en doğalıdır mutlaka. ama sancıya dayanacak güç lazım. maşallah ayşenura  :nazar:  :k06:

Gülsahcim inan bana allah sabrini gücünü kuvvetini veriyor...
ben pztesi aksam yemegi yemistim, gece 23 de sancim basladi,
hastaneye gittim dogum yaparsin yarin dediler, dogum yapana kadar agzma lokma almadim,
yemek yedirmediler dogum esnasinda kusarim diye.. ertesi aksam 20 de dogum yaptim
artik güçsüzlukten ölüyodum 24 saattir yemek yememistim ama nasil da güzel ikindim 3 ikinmada cikti bebis  ;D
vallah yapamam edemem demiceksin, ANNE olmak güçlü olmak demek  :)

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

maşallah   :nazar: darısı diğer normal doğumcuların başına  :basardim:

Nevaa

"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..