2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

♥ღвüşяαღ♥

derbeder

kiz Eda Allah canini almaya nerelerdesin sen bakiimmm  :caca:
buarada sutu bu kadar cok iceceginize yerine bence yogurtta yenebilir.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

slm büşracım  :love9:

cimcime diyorum cnm adını bilmediğim için  :k06:
sütü yutuyorum gidiyo
ama yoğurdu kase kase yiyemiyorum.
ancak yemeklere katınca mantıyla falan yiyorum
belki eda seviyodur yoğurdu benim pek aram yok  :igrenc:

derbeder

ismim zehra Gulsahcim :)

sevmiyorsan o baska tabii..ben yogurduda sutude cok severim. peyniride cok severim. kisaca sut urunlerine bayilirim. her gun bir miktar yerim illaki. aksam yemeklerimin yaninda yogurt olur. ogle yemeklerimde bir bardak sut icerim. hamileyken fazla zorlanmam herhalde. gerci o zaman belkide illa tuketmek istendigi icin belki insanin midesi almayabilir.

Balböceği

Alıntı yapılan: cimcime16 - 19 Aralık , 2010, 20:17:31
kiz Eda Allah canini almaya nerelerdesin sen bakiimmm  :caca:
buarada sutu bu kadar cok iceceginize yerine bence yogurtta yenebilir.
:k06: :k06:

2 gunde bir geliyorum Zehra ya iyiz sukur

Valla kizlar durmadan oyle sut icmiyorum yani 1 hafta tam takir ictimya

gelecek hafta bosluyorum yoksa kilo aliyorum sanirim .. 1 haftadir yogun bi sekilde

sut ictim simdi tartiya ciktim sasirdim bide yarin tartilacam bakalim dogrumu yoksa tutmuyor

gunden gune degisiyor bizim kilo  :k06: :k06: :k06: Zehra yogurdu bos yiyemiyorum

ya icini ekmek dogruyorum yada Gulsahin dedigi gibi Manti cacik ayran vs.. oyle iste  :ehi:

derbeder

niye iki gunde bir geliyon kiz, herifin yasak getirmedi insaAllah  :k06:
yiye yiye tiksindinizmi yogurttan acaba  :icon_scratch:

evet sut kilo yapabilir cok icildiginde. ama yagsiz sutte iyi degilmis, cunku yagdan aritmak icin cok daha fazla islemden geciriyorlarmis. en iyisi yarim yagli sut diye biliyorum. bence gunluk 1 bardak sut icilse 1 kasede yogurt yense yeterince kalsiyum miktari alinmis olur.

Balböceği

Alıntı yapılan: cimcime16 - 19 Aralık , 2010, 20:32:51
niye iki gunde bir geliyon kiz, herifin yasak getirmedi insaAllah  :k06:
yiye yiye tiksindinizmi yogurttan acaba  :icon_scratch:

evet sut kilo yapabilir cok icildiginde. ama yagsiz sutte iyi degilmis, cunku yagdan aritmak icin cok daha fazla islemden geciriyorlarmis. en iyisi yarim yagli sut diye biliyorum. bence gunluk 1 bardak sut icilse 1 kasede yogurt yense yeterince kalsiyum miktari alinmis olur.

Yok en az iki gun gelmeden dayanabiliyorum  :k06:
Zehra yatiyorum aksamlari devamli bu aralar doktor bol bol dinlen dedi...
aksam olunca battaniye yastigi hazirliyorum tvyi aciyorum isigi kapatiyorum sonra
bi bakiyorum kendimden gecmisim  :ehi: :ehi: :ehi:

Bu arada zehra aslinda dedigin gibi yapsam iyi olur 1 bardak sut ve bi tabak yogurt
Hem kendimi yormamis olurum  :k06:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

zehracım ben gebelik süresince pek süt içmedim. zaten bebek benden alır kalsiyumsuz kalmaz diyodum
ama bebişim büyümemiş geçen hafta öğrendim o yüzden 2haftadır çok yoğun süt içiyorum. kusacam valla  :igrenc:

çok şükür yaradı kızıma kilo aldı bu hafta. doğuma kadar içebildiğim kadar içicem inşllh

derbeder

19 Aralık , 2010, 20:43:45 #3324 Son düzenlenme: 19 Aralık , 2010, 20:46:19 cimcime16
eda hadi sen hamilesinde oyle koltukta kendinden geciyorsun, bende aksamlari ayniyim  :k06: esim der senle aksam bi film izleyemiyoruz diye. ya en fazla yarim saat dayanabiliyorum belli bir saatten sonra sonra uyukluyorum. hahaha ama ben uykuya pek dayanamiyorum  :laughing7:

evet tatlim oyle yap bence kendini neden zorlayasinki. hem istahla yediginiz zaman daha iyi yarar bebislere bence. benim yengem hamileliginde sut ve yogurtu cok tuketti yani boyle ayda yilda degil, her gun ya da iki gunde bir. kuzenim tosuncuk gibi dogmustu masaAllah  :nazar: gelisimide sonrasinda cok iyi oldu, hatta diger kuzenim 4 yasindaydi o kuzenimde 2 hangisi buyuk anlamiyorlardi  :k06:

Alıntı yapılan: ♥♥♥ gulsah23 ♥♥♥ - 19 Aralık , 2010, 20:41:06
zehracım ben gebelik süresince pek süt içmedim. zaten bebek benden alır kalsiyumsuz kalmaz diyodum
ama bebişim büyümemiş geçen hafta öğrendim o yüzden 2haftadır çok yoğun süt içiyorum. kusacam valla  :igrenc:

çok şükür yaradı kızıma kilo aldı bu hafta. doğuma kadar içebildiğim kadar içicem inşllh

anladim canim, tabi sende kendini sorumlu tutuyorsun belkide bu durumdan  :-\ ama sIkma canini, kac bebegin kilosunu yanlis tahmin etmisler..burda okumustum bir kac kisiden. hayirlisi..tabii siz genede elinizden geleni yapin. hayirlisiyla alin kucaginiza bebislerinizi  :opucuk:

Balböceği

Alıntı yapılan: cimcime16 - 19 Aralık , 2010, 20:43:45
eda hadi sen hamilesinde oyle koltukta kendinden geciyorsun, bende aksamlari ayniyim  :k06: esim der senle aksam bi film izleyemiyoruz diye. ya en fazla yarim saat dayanabiliyorum belli bir saatten sonra sonra uyukluyorum. hahaha ama ben uykuya pek dayanamiyorum  :laughing7:

evet tatlim oyle yap bence kendini neden zorlayasinki. hem istahla yediginiz zaman daha iyi yarar bebislere bence. benim yengem hamileliginde sut ve yogurtu cok tuketti yani boyle ayda yilda degil, her gun ya da iki gunde bir. kuzenim tosuncuk gibi dogmustu masaAllah  :nazar: gelisimide sonrasinda cok iyi oldu, hatta diger kuzenim 4 yasindaydi o kuzenimde 2 hangisi buyuk anlamiyorlardi  :k06:
Ne guzel keske benimkide yanimda olsada baksak cok vakitsiz zamanda evde oluyor bizimki  :k06: :k06:

Masallah yigenini  :nazar: :nazar: :nazar: umarim bizimkilerde almistir kilo  :binkybaby:
Benim sipamin gelisimide iyi sukur  :nazar:

derbeder

haftaici genelde aksamlari gorebiliyoruz esimle birbirimizi haftasonuda evdi alisveristi temizlikti derken geciyor. herseyin bi iyi bi kotu yani vardir her zaman. hemmm bak bebisin doguncada ah bi dinlenseydim diye bakacaksin  :k06: o zaman esin istesede belki ayiracak vaktik ve takatin olmayacak  :laughing7:

iyidir insaAllah Eda, harbiden senin dogumda yaklasti..cok heyecanlaniyorum senin yerine  :icon_pale:

Balböceği

:k06: :k06:

Ah zehra ahh Esim yanimda oluyorda pc basinda genelde ...
Oyle hosuna giden bir filim olacakta oturup bakacaz oda cok nadir..
Bide gece gec saate kadar calisiyor hosuna giden bisi izliyelim desek saat iyice ilerliyor 2 3 oluyor
bende uyukluyorum  :ehi: :ehi: onada bozuluyor  :k06:
valla zehra ben suanda normalim hayirlisi ile kurtulsaydim diye diye gozum catliyor  :k06:

derbeder

aman erkekler bazen sacma sapan seylere alinganlik yapiyorlar, insani cileden cikariyorlar  :cildir:
ama ne yapiyorlarsa aynisini yapinca azicik olsun akillari baslarina geliyor  :k06: sIkma canim canini, hamile olan sensin..sen tabiiki yorulacaksin uyuklayacaksin ayrica onlar olmazsada azicik naz yapmak hakkindir  :laughing7:

Balböceği

Yok yok canimi SIKmiyorum alistik artik bizde  :-\

Hepsi ayni bu erkeklerin  :cildir: