2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

BERİLL

evet dirimcim ilaç verdi geçmezse antibiyotik vericek.

dilengisk

Alıntı yapılan: dirim - 10 Aralık , 2010, 09:13:59
kızlar günaydın  :flowers:
beril canım çok geçmiş olsun
ilaç mı verdi doktor?

kızlar bende 17.sıradayım ne çabuk geçiyor anlamıyorum,1.5 ay bile yok  :y25:

kızlar lansinoh göğüs ucu kremi aldınız mı?

ya göğüs pompasını?karar veremedim doğumdan sonra mı alsam diye

cnmm lansinoh erkenden başlamak gereiomus e 1,5 ay varsa bence al ama gogus pompası elle olan cok yara yapıomus gogsu bazı hastaneler kullanımka izin veriomus sagmak gerektiginde gidip sagabilme imkanı varmıs elektrikli pompalarla ama sen sutunun falan durumuna bi bak once cunku eger bebek bol emerse gerek kalmıomus sagmaya yada elle sagmak bile yeterli oluomus

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

selam kizlar
ben gögüslerime ne dogumdan once ne sonra herhangi bi krem sürmedim
hastanedede sütüm geldiginde ilk 3-4 gün pompa verdilerdi sütümü sagmistim emzirmenin yani sira,
simdi 10 gündür emziriyorum gögüs uçlarim hiç yara olmadi, olacak gibide degil  :icon_thumright: insallah olmaz  :amin:

dirim

geçmiş olsun berilciğim inşallah çabucak geçer

günaydın gülşahcım eczaneden mi alıcaksın lansinohu ben nerden alındığınıda bilmiyorum  ::)

chilek evet bana da emzirme eğitiminde söylediler,1 ay önceden sürmeye başlayın diye
yada zeytinyağı ile dedi doktor.göğüs pompasınıda dediğin gibi duruma göre alayım doğum yaptıktan sonra,medelayı öneriyorlar elektriklisini,belki gerekte kalmıcak almama

ayşenur canım bende yara olur korkusuyla süreyim diyorum canım ya  :sad1:
canım peki süt saklama poşeti götürmüşmüydün hastaneye?
sağdıktan sonra sütü nereye koydun?

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dirim ben eczaneye bakıcam krem için ve hasta bezi için  :icon_thumright:

ayrıca kızlar yanlış bilinen bişey var:

elektrikli pompa sütü artırmazmış.
sadece süt havuzundaki sütü sağarmış.
yani sütün gelmesine  yardımcı değilmiş.
sadece bebeğin çekmesiyle süt üretilirmiş.
ama çalışan annelere mutlaka gerekiyo  :icon_thumright:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

♥ღвüşяαღ♥

s.a kızlar...
nasılsınız...
benim kasıklarım baya ağrıyo yürürken filan zorlanıyorum :y25:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

slm büşracım
kız az kaldı doğuracan nerdeyse  :k06: tabi ağrır kasıkların bebiş dayanmıştır kasıklarına  :binkybaby:
zor valla Allah yardımcın olsun ben şimdiden çok sıkıntılıyım  :sad1:
doğum şeklin belli mi cnm?
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Dirimcim sagdiktan sonra orda steril biberonlara koydular,
sütüm kesildigi durumunda bebegi onunla besleyebilcektim,
eve gelirken alabirlidim ama almadim hastanede kaldi,
simdi pompaya ihtiyacim kalamadi, goguslerim cok sert degiller, ve duzenli emzirdigim için ilk 3-4 gunun ki
gibi fazla sut yok, agritmiyorda artik

dilengisk

kızlar ben lansinoh u bebe marketten aldım. bebek esyaları satan yerlerde var 39 tl fiyatı. ama daha sonra eminonunde havuzlu han diye bir yer var orda sormustum 29 du...

pompayla da memeyi fazla sagmamak gerekmiş abartıp yarımsar saat sagan anneler  oluomus meme ucu sisiyomus snra da yara oluomus 15 er dakika her bi gogus icin yetiomus

♥ღвüşяαღ♥

Alıntı yapılan: ♥♥♥ gulsah23 ♥♥♥ - 10 Aralık , 2010, 10:45:10
slm büşracım
kız az kaldı doğuracan nerdeyse  :k06: tabi ağrır kasıkların bebiş dayanmıştır kasıklarına  :binkybaby:
zor valla Allah yardımcın olsun ben şimdiden çok sıkıntılıyım  :sad1:
doğum şeklin belli mi cnm?

sorma canım dayandı galiba..normal istiyorum ama artık son anda ne olur bilemem  :dontknow:
bide şöyle bi durum var rahim bölgesi dıştan yanıyo kaşınıyo neden acaba :icon_scratch:

♥ღвüşяαღ♥

Alıntı yapılan: chilek - 10 Aralık , 2010, 10:48:05
kızlar ben lansinoh u bebe marketten aldım. bebek esyaları satan yerlerde var 39 tl fiyatı. ama daha sonra eminonunde havuzlu han diye bir yer var orda sormustum 29 du...

pompayla da memeyi fazla sagmamak gerekmiş abartıp yarımsar saat sagan anneler  oluomus meme ucu sisiyomus snra da yara oluomus 15 er dakika her bi gogus icin yetiomus
canım bnde bi ara sipariş vercektim bebemarkete güvenemedim acaba gelir mi fiyat değişikliği yaparlar mı die :-\

dilengisk

bu arada saglık bakanlıgı gogus ucuna dgru emzirdikten snra extra birsey surulmemesini tavsiye ediyomus emzirmeden once ve sonra 3 -4 damla kendi sutumuzu surmemiz yeterli oluomus. elleri once ve sonrasında mutlaka yıkamak, bebek her istediginde gece de 3 satte bir mutlaka emzirmek gerekiomus. eger uyanmazsa bile bebegi uyandırmak gerekmiş 3 saat snra kan sekeri dusermiş bebegin ve surekli uyku hali olurmus ve daha da zorlaşırmıs uyuklayan bebegi emzirmek

♥ღвüşяαღ♥

Alıntı yapılan: chilek - 10 Aralık , 2010, 10:51:37
bu arada saglık bakanlıgı gogus ucuna dgru emzirdikten snra extra birsey surulmemesini tavsiye ediyomus emzirmeden once ve sonra 3 -4 damla kendi sutumuzu surmemiz yeterli oluomus. elleri once ve sonrasında mutlaka yıkamak, bebek her istediginde gece de 3 satte bir mutlaka emzirmek gerekiomus. eger uyanmazsa bile bebegi uyandırmak gerekmiş 3 saat snra kan sekeri dusermiş bebegin ve surekli uyku hali olurmus ve daha da zorlaşırmıs uyuklayan bebegi emzirmek
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Sayfamizin Açilisini Oglusum Yaptii  :) :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:
Aceleci ogLusum aralik sonuna beklerken Kasimin 30.da Geldi bücürüm  :love3: :love3:
Simdi 10 günlügüzzzz  :hello2: :hello2: :hello2:

dilengisk

ama ben internetten sipariş vermedim kendim aldım gidip magazadan yani internetten bi kaç kere baska seyler yuzunden kazıklandım da:D cesaret edemiorum :icon_scratch: