2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dirim

günaydın kızlar :flowers:
gülşah canım sen kaç haftadan önce ayrıldın izne?
ayakta zor olurmuş,çalışsaymışsın
ben daha çalışıyorum  :dontknow:

esra26

NAZAR DUASI 

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ  بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

M E L E K L E R İ M İ Z     R A B B İ M E      E M A N E T      O L S U N

tuğba                             Bugun bebegin kucaginda insallah  :amin:(kız)

1- esra26                        4 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
2- kimyacı34                  17 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
3- büşra_peri masalı       20 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
4- elif84                         20 gun sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
5- Cunfer_u                   21 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
6- melekk                      22 gün sonra bebeğin kucağında   :love9: 
7- ELif                            22 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
8-Shabby                       28 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
9-Hayrunisa                   30 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
10-cigdem006               32 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
11-Balbocegi                  34 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
12-Askmelegi                 34 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek-kiz)
13-seralara                    34 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:   (erkek)
14-Kara_cicegim            38 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
15-maviş 06                  40 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
16-gülşah23                  42 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
17-Gül                           44 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
18-dirim                        50 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
19-Nevaa                      51 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
20-veliff                         52 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
21-enna                        53 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
22-BERİLL                     54 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
23-sheqerliq                  60 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
24-sinemtirendez          64 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
25- chilek                     66 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
26-özlemim                 67 gün sonra bebeğin kucağında    :love9: (kiz)
27-Lunary                    70 gün sonra bebeğin kucağında    :love9:  (erkek)
28-sabırsız                   81 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kiz)
29-bambam81             82 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
30-hasretali                 83 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:   (kiz)
31-birgül87                  84 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
32-pisicik                     98 gün sonra bebegin kucaginda   :love9: (erkek)

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

GÜNAYDIN CNM
valla 32. hafta dolar dolmaz ayrıldım izne.
bi de ben eşimden farklı bi ilde çalışıyodum.o yüzden riske atmadım.
iyiki ayrılmışım okadar belim ağrıyo ki bu hafta  :'( :'( :'(
sen nezaman ayrılıyosun kısmetse izne?
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

esra26

şafak 4  :cildir: :cildir: :cildir:

ayy bu aralar asabiyim dur bakalım ne zamn geçecek  :-\ son zamanlar diyemi acaba  :dontknow:

bende son 3 haftaya kalana kadar çalıştım inşallah  5 haftayı  doğum sonrasına attım  :)

Nevaa

Alıntı yapılan: esra26 - 03 Aralık , 2010, 10:01:28
şafak 4  :cildir: :cildir: :cildir:

ayy bu aralar asabiyim dur bakalım ne zamn geçecek  :-\ son zamanlar diyemi acaba  :dontknow:

bende son 3 haftaya kalana kadar çalıştım inşallah  5 haftayı  doğum sonrasına attım  :)

Allah yardımcın olsun çok az kalmış.
"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..

esra26

ÇİĞDEM006

Benimde benimmde son günüm bugün iş yerinde yuppppyyy :hello2: :hello2: :hello2:
Bugün izne ayrılıyorum çok şükür  :muzz: bende 5 haftamı sarkıttım esracım, lazım olucak bize :) son ana kadar çalışmak zor ama kendimi iyi hissediyorum çok şükür :amin: :nazar: bundan sonra ayaklarımı uzatııp keyif yapıcam valla  :suclu: ohhhhh  :)

esra26

ohh ne güzel çiğdem valla hadi gözün aydın  :occasion5: keyif yapmak gerçekten güzel oluyo bebişlerimiz gelene kadar tadını çıkarmakta fayda var  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:
valla sabah sabah kadın programları bile izliyom çalışınca hiç görmüyoz yaa o bile eğlenceli geliyo şimdilik  :ehi: :ehi: nasıl olsa sıpa gelince gene izleyemem  :ehi:

dilengisk

Alıntı yapılan: **Gül** - 01 Aralık , 2010, 18:31:42
Merhaba Chilek
Aysenur hakkindaki merakini gidereyim hemen  :)
Pazartesi gece sancilari oldugu icin hastaneye gitmis. Siddetli sancilari olmus. Fakat acilmasi yavas ilerlemis. Acilmayi engelleyecegi icin epidural yapmamislar. Aciklik 5 cm e ulastiginda igne yapmislar. Ondan sonra rahatlamis. Aksam 8 civarinda normal dogum olmus. Cok rahat gecmis. Ceyhunun da sagligi kilosu boyu yerindeymmis  :aferin: :aferin: :aferin: Fakat nefes alip verisi cok hizliymis bu yuzden kontrol altina alinmasi gerekmis. Serum verip oksijen tupune baglamislar. Ve dogumun oldugu hastanede pediatri bolumu olmadigi icin baska hastaneye yollamislar. Aysenur da yeni dogum yaptigi icin onunda gitmesine izin vermemis doktoru. Sonrasinda Ceyhunun oksijenden ayrildigini nefes alisverisinin normale dondugunu soylemisler cok sukur  :amin: :amin: :amin: Aysenurda bugun yanina gidecekti. Hakli olarak biraz endiseli biraz da buruktu. kucagima alamadim diye  :( Ama insallah en kisa zamanda kucagina da alacak evine de goturecek  :amin: :amin: :amin: Yeni haberler olursa yine haber veririm burdan. Simdilik dualarimiz Ceyhunun biran once herseyin normale donup annesiyle babasiyla evine gecmesi  :amin: :amin: :amin: :amin:

ayy kuzuuum kıyamam yaaa ama cok sukur nasıl olsa bundan sonra yavrusu hep kucagında olacak cok tesekkur ediyorum haber verdigin icin de

veliff

ayşenur hayırlı olsun kurtulmuşsun, darısı başımıza inş.. ne de güzel bi duygudur eminim, üstelik herşeyde yolunda gitmiş maaşallah çok sevindim.. güle güle büyüt inş.

dilengisk

ayy kızlar ben doguma hazırlık kursuna gidiyorum ya dun yine gittim emzirme ile ilgili bilgilendirme yaptılar snra verdiler kucagımıza oyuncak bi bebek teknik gosteriolar ayy ben bi tuhaf oldum gozlerim yasardı kafamı kaldıramıorum ama millet bana gulecek diye oyuncak bebekte bile ne hale geldim kendi yavrumda napcam bilmiorum....

bide yıkamayla ilgili dediler ki ''ilk gun yıkanmazmıs ondan snra bebegi yuz ustu tutarak hergun yıkayabilirsiniz gobegi dustukten 2 gun sonrasına kadar bole yuzustu elde tutarak daha snra kuvetin icinde bile istediginiz gibi yıkayabilirsiniz''  ben gobek dusene kadar yıkanmaz falan diye duymustum alakasızmıs bilginize

heee bide her agladıgında emzirmek gerekmiş oyle 3 satte bir falan dgl gece de eger cok kalkıosa 3 saate denk gleceke surelerde emzirmeliymişiz oyle yarım saatte bir aglarsa falan baska bi derdi vardır koynunuza alın dediler

bnm babam aman kucaga alıştırma yok mahfolursun falan die diretiodu o da yalnızmıs bebek anne karnından cıktıktan snra kendini boslukta hissedermis ve ilerde ozguveni vs olussun die her agladıgında kucagımızda olmalıyımıs

bilginizeeee

veliff

bu arada şafak 52 olmuş  :hieyt: 2 aydan geri sayıyoruz artık çok şükür :) pazar günü oğluşumun odasını almaya gitcez inş gece de rüyamda mobilya seçiyodum çok etkisindeyim heralde  :laughing7: günler azaldıkça telaşım artıyo kafamda hep birsürü şey nası yapcaz halletcez diye içim içimi yiyo, istiyorum ki herşey bi an önce olsun btsin.. oğlmda rahat durmuyo bu aralar uyutmuyo beni tekme tekme üstüne o da sabırsızlanıyo heralde :)

veliff

Alıntı yapılan: chilek - 03 Aralık , 2010, 12:12:49
ayy kızlar ben doguma hazırlık kursuna gidiyorum ya dun yine gittim emzirme ile ilgili bilgilendirme yaptılar snra verdiler kucagımıza oyuncak bi bebek teknik gosteriolar ayy ben bi tuhaf oldum gozlerim yasardı kafamı kaldıramıorum ama millet bana gulecek diye oyuncak bebekte bile ne hale geldim kendi yavrumda napcam bilmiorum....

bide yıkamayla ilgili dediler ki ''ilk gun yıkanmazmıs ondan snra bebegi yuz ustu tutarak hergun yıkayabilirsiniz gobegi dustukten 2 gun sonrasına kadar bole yuzustu elde tutarak daha snra kuvetin icinde bile istediginiz gibi yıkayabilirsiniz''  ben gobek dusene kadar yıkanmaz falan diye duymustum alakasızmıs bilginize

heee bide her agladıgında emzirmek gerekmiş oyle 3 satte bir falan dgl gece de eger cok kalkıosa 3 saate denk gleceke surelerde emzirmeliymişiz oyle yarım saatte bir aglarsa falan baska bi derdi vardır koynunuza alın dediler

bnm babam aman kucaga alıştırma yok mahfolursun falan die diretiodu o da yalnızmıs bebek anne karnından cıktıktan snra kendini boslukta hissedermis ve ilerde ozguveni vs olussun die her agladıgında kucagımızda olmalıyımıs

bilginizeeee

ayy chilek ne güzel bende istiyorum gitmek araştırmaya başladım nerelerde var diye.. bu ara etrafımda doğum yapan çok insan var bebişleri alıyorum kucağıma ama o kadar korkuyorum ki küçücükler nası alışcam bilmiyorum :) sen nerde yaşıyosun, nerde veriyolar kursu?

dilengisk

istanbulda yasıorum hayatım acıbadem hastanesinde gidiorum kursa orda dogum yapıcam diye onlar cagırdılar gayet memnunum ama 30.haftadan once kayıt olmak gerekiomus haberin olsun cnm

veliff

Alıntı yapılan: chilek - 03 Aralık , 2010, 12:24:39
istanbulda yasıorum hayatım acıbadem hastanesinde gidiorum kursa orda dogum yapıcam diye onlar cagırdılar gayet memnunum ama 30.haftadan once kayıt olmak gerekiomus haberin olsun cnm

hmm sağol cnm teşekkürler bende istanbuldayım ama ztn 32. haftadayız başka bi yer araştıriyim bari. :)